• Mlađi referent
    11.3k
    Jovićevićem, Krznarom, Kopićem, Bišćanom i Dalićem.Captain America

    Kako su se Krznar i Dalić našli na ovom popisu? Dalić eventualno u smislu nekog lutanja, ali na kraju Petković ima sad već popriličan broj zvjezdanih trenutaka pod njegovom palicom

    S Jovićevićem je odradio 330 minuta, zabio dva i namjestio jedan.
    S Bišćanom je odradio 860 minuta, zabio dva i namjestio tri.

    Pod Kopićem je bio najlošiji Bruno, ali i najlošiji Dinamo, a vukao je i ozljedice neke.
  • Captain America
    14.8k
    Kako su se Krznar i Dalić našli na ovom popisu?Mlađi referent

    Mislim na Brunino zadovoljstvo suradnjom s trenerima, a ne na golu statistiku. Nije bezveze Bjelica likovao u Osijeku da je Bruno čudna biljka i da se prema njemu ne može odnositi kao prema ostalim igračima.
  • Mlađi referent
    11.3k


    Dobro, ne kužim po čemu možemo procijenit njegovo zadovoljstvo?

    Ne postoje nikakva naznake svađe s Dalićem, a pogotovo ne s Krznarom. Pod Krznarom je igrao top nogomet, solo je masakrirao tovare kod nas, Rapid, Genk, dominirao protiv stopera Spursa, spasio nas protiv Legije, nije stvar u goloj statistici.

    Bjelica se na to referirao, ako se ne varam taman kad je bio Kopić i kad su kritike prema Petkoviću bile na maksimumu
  • Chinaski
    94
    Pozdrav Dinamovci.
    Puno je faktora uključeno u sudbinu i put u Dinamu Sergeja Jakirovića. Ukoliko će slučajno ikad pročitati ovaj post, prvo što bi želio mu stisnuti ruku i reći: "Hvala, bravo i sretno dalje!"
    Demantirao me po svim parametrima, i zapravo poručio koliko nerealno gledam(o) na sve.
    Prvo, DOLAZAK IZ RIJEKE...
    Članci o izdaji, prevari, odlasku- a zapravo, možda je čovjek ispod kože jednostavno zaljubljen u Dinamo? Sudim po sebi, jer nema većeg kluba od Dinama i kad dođe poziv takvog kluba kojeg živiš, kao igrač, kao navijač, kao trener, kao običan mali čovjek, koji ti je ali doslovno sve od kad znaš za sebe i dok odrastaš, jednostavno takva prilika je "one milion shot". Ispadaš govno prema Rijeci, ali Dinamo...
    Drugo, STANJE U DINAMU KAD DOLAZIŠ JE....
    A blago rečeno, kaos. Osim teškog i turobnog kolovoza, AEK-a, nevjerovatnog ispadanja gdje u 90 minuta si u 4. pretkolu, a u 2 minute gubiš sve...Odlazi ti "kičma" ekipe, čak bi rekao i više, Livi, Šutalo, Ivanušec, govori se o odlasku Petkovića... uprava je u svojim borbama, bitkama, previranjima, neizvjesno je što budućnost nosi, sve to se reflektira na momčad...Ti i dalje odlučuješ sjesti u kormilo koje te može katapultirati u vječnost ili u anonimnost.
    Treće, PORAZ OD SPARTE...
    Možda čak i dobrodošao- da zbijemo redove, ali pokazal samo u kakvom stanju je i momčad i klub a i trener...
    Četvrto, KONFERECIJSKA LIGA (ni)je LIGA ZA BEDAKA....
    Porazi i lutanja, činilo se da nećemo dočekati Božić u Europi. isto tako, kolokvijalno nazvana "glupošću" i od klubova i pojedinih medija, Konferecijska liga je pokazala da je i dalje mokri san nekih naših klubova. Prezimiti u Europi, povući kad treba zasluga je svih, i igrača i trenera. Da, PAOK nas je izbacio, ali sam uvjeren da se onakva tekma u Solunu može dogoditi jednom u 100 slučajeva....a vjerujem isto tako da je ona Špikićeva "čista" ušla da bi išli dalje, samo...da li bi osvojili duplu krunu?
    Peto, MEDIJI.
    Naklonost medija i medijska slika o Dinamu koji je spreman sići s trona, podilaženje "tugi s juga" cijelo vrijeme, konstantno lamentiranje o propasti Dinama, tu je trener Jakirović došao kao naručen- odlazak iz Rijeke, bruke protiv Balkanija, Sparte, Lokomotive, PAOK-a kao da je Jakirović bio "cresendo" u tom epskom padu Dinama- KOJI SE NIJE DOGODIO!
    Šesto, UPRAVA....
    Tek sa dolaskom Velimira Zajeca, trener je mirno prodisao kad je rečeno: "mi smo uz trenera!"
    A dojma sam, da je to prenio (trener) i na ekipu...jer realno...osim Lokomotive i PAOK-a, uistinu je bilo "Dinamovo proljeće".
    Sedmo, DUPLA KRUNA...
    U nekom postu sam napisao da i dalje vjerujem, jer zbilja jesam cijelo vrijeme. Zasluga je to obiju strana, ne samo trenerove, već i igračke. Ako zaokružimo da su nas početkom sezone ozljede ozbiljno osakatile, djeluje gotovo nevjerovatno da su igrači Dinama odigrali 16 utakmica (pročitao, ako sam u krivu sori)više od Rijeke i Hajduka a da smo pritom najmanje patili zbog ozljeda. Treba imati na umu da igramo u HNL-u. Realno, na par terena možeš igrati kao na tepihu. Ostali su potencijal da se ozljediš i ode sezona. Također, trebaš imati trenerske mudrosti da to primjetiš i prepoznaš. Ne znam, možda trener Jakirović je baš to prepoznao.
    osmo,IGRAČI....
    Ne zaboravimo, kad je bilo najteže i kad se Dinamo gazio i vukao po blatu, kad su i Večernji, Jutarnji, Slobodna Dalmacija, Index, Gol.hr, Telesport.hr pozivali na otkaz Jakiroviću, IGRAČI su rekli- ne, uz trenera smo! O igračima, treba konstatirati jednu bitnu stvar koju je netko napisao i na jednom portalu, parfraziram: " Razlika između igrača Dinama i igrača ostalih klubova je da kad je teško, Dinamovi igrači igraju nogomet, dok ostali glume ozljede i stvaraju alibije!" Smatram da jedino igrači koji stoje uz svojeg trenera, mogu polučiti one najdublje snage i energije koje ih dovedu do cilja.

    EPILOG:
    Mi simpatizeri često smo subjektivni u svemu, posebno kad se govori o našoj najvećoj ljubavi. Smatram da je svakom tko ikad upiše post ovdje, na ovom forumu, najveća ljubav- DINAMO. Ljubav je ujedno i slabost, jer nam često otupi osjetila, a istovremeno motiv da se nikad ne predajemo, bez obzira na sve, bez obzira koliko teško može biti. Je li itko od nas trener, neznam. Ali mogu reći ovako: profesor sam u jednoj školi, i dobro znam koliko je teško "hendlati" ekipu od 25 individua. Pritom, vanjski utjecaji utječu na moje učenike više nego ja mislim ili bi to htio. Ja složim koncept, složim "taktiku",mislim to bude izvanredno, a na kraju ispadne kontra. Stavim se u kontekst Jakirovića, mogu samo reći "hvala, bravo i sretno dalje!"...
  • CrouchTomislavgrad
    20
    90 posto ljudi je u jednom trenutku sezone reklo:Koga briga za konferencijsku ligu, prvenstvo je najbitnije…
    I sad kad lik odradi prvenstvo kako spada i osvoji ga sa 10 bodova prednosti svi se vrate na tezu kako mu se treba suditi po Europi. Gdje je tu logika? Čovjek je proširio roster maksimalno, iskoristio sve što je imao na klupi. Dajte mu jedan normalan period da vidimo kako se bori na dva fronta, jer ovo sve do sad je bila u principu borba u prvenstvu a u Europi sta bude…
  • Jurki
    9.4k
    90 posto ljudi je u jednom trenutku sezone reklo:Koga briga za konferencijsku ligu, prvenstvo je najbitnije…CrouchTomislavgrad

    I dan danas to mislim.
    Osigurali smo jos jedno proljece i u ovakvoj ludoj sezoni je to jos jedan uspjeh kaj si bu god neko mislil.
    Naravno da postoji zal kaj smo onak grdo ispali od paoka.
    Uvijek, ali uvijek bude prvenstvo bitnije od Europe.. pogotovo iza nove godine.
    Kak je rekel Cacke.. prvenstvo je i otac i majka.
    Jakir nas je ovom duplom krunom sve posral i neka je.
    Treba mu dati pripreme i dovesti mu pojacanja za jesen. Broj ozljeda na proljece pokazuje da su pripreme bile odlicne. Nek odradi sezonu u normalnim uvjetima jer ova je bila sve samo ne normalna sezona.
  • Captain America
    14.8k
    Ne postoje nikakva naznake svađe s DalićemMlađi referent

    Sigurno je zadovoljan s ulascima s klupe u ključnim utakmicama.

    https://net.hr/sport/nogomet/bruno-petkovic-odgovorio-na-malu-provokaciju-nizeligasa-spustivsi-indirektno-i-dalicu-pa-obrisao-objavu-ovo-je-urnebesno-fac2347c-b1c5-11eb-8d22-0242ac130054

    Pod Krznarom je igrao top nogomet, solo je masakrirao tovare kod nas, Rapid, Genk, dominirao protiv stopera Spursa, spasio nas protiv Legije, nije stvar u goloj statistici.Mlađi referent

    Krznara gledam kroz sezonu 2021/2022, a tu je bilo svega. Kritiziralo ga se dosta zbog želje da bude desetka i nije to bio pravi Petković. U HNLu je donio bod protiv Osijeka, ali sve ostalo je bilo dosta mlako, a tada su i krenule prve kritike.

    Bjelica se na to referiraoMlađi referent

    Imao je Bjelica i monolog prošlo ljeto kad je stigao Jakir. Izjavio je da je u Dinamu sada trener koji jako cijeni Petkovića i da mu je dao traku i da više nema šanse da dođe u Trabzon.
  • Zagi
    5.7k
    Petkovi uvjerljivo najgori periodi su bili pod Krkijem.
  • Mihaljević
    8.5k
    Sergej Jakirović prvi je trener u povijesti Dinama, koji je u istoj sezoni osvojio prvenstvo , kup i prezimio u Europi, a paradoksalno, u istoj sezoni od raznih medija proglašavan najgorim trenerom Dinama u samostalnoj Hrvatskoj.
  • Krizy
    38.2k
    Svaka mu čast na tome.
    Također je prvi po mnogim negativnim stvarima koje ljubitelji Jakirovića uopće ne spominju.
    Ja sam mu čestitao na pozitivnome, ali isto tako treba onda navesti i povijesne negativne rekorde.
  • ShanKu
    413
    Kako je Sergej Jakirović jako široka tema, govori i to da imamo ovdje 369 stranica o njemu :sweat:
  • San Lorenzo
    12.2k
    Svaka čast što je prezimio u grupi u kojoj je imao dva suparnika ranga Gorice i Slaven Belupa.
    Isticati to kao uspjeh je rubno omalovažavanje kluba.
  • Mlađi referent
    11.3k
    Sigurno je zadovoljan s ulascima s klupe u ključnim utakmicama.Captain America

    Pa dobro, vjerojatno želi važniju ulogu, ali ovo su čisto tvoje pretpostavke o tom kak je zadovoljan s njihovim odnosom i suradnjom. Već duže vremena to funkcionira sasvim ok, fakat ne vidim kako bi ovo išlo kao argument za Jakira, to je već debeli reach.

    U HNLu je donio bod protiv Osijeka, ali sve ostalo je bilo dosta mlako, a tada su i krenule prve kritike.Captain America

    Već sam ti nabrojao većinu tekmi u 21/22, Legia, Genk, Rapid pa Rijeka onaj comeback dodaj tu taj Osijek i lomljenje kičmi. Igrao je sasvim dobro, kritike su prema Petkoviću uvijek glasne, i to će nastavit bit. Jednostavno za njega su drukčiji standardi.

    Ako se dobro sjećam ti si križao Petkovićevu glavu i stavljao profilne pa ne mislim da je to argument da Petko igra loše pod Jakirom.
    tada su i krenule prve kritike.Captain America

    Prve kritike idu odma nakon korone, na kraju krajeva upravo si linkao članak s kritikama iz jeseni 2020.

    Imao je Bjelica i monolog prošlo ljeto kad je stigao Jakir. Izjavio je da je u Dinamu sada trener koji jako cijeni Petkovića i da mu je dao traku i da više nema šanse da dođe u Trabzon.Captain America

    Bjelica je rekao da Petković odlazi iz Dinama, tako da Bjelica nije faktor

    EDIT; sve u svemu toliko suluda rasprava
  • cibona
    1.7k
    Ma pusti ga.

    Pa on je do jucer za profilnu imao petkovicevu prekrizenu glavu, a danas upravo petkovica koristi kao argument za jakirov ostanak.
  • Captain America
    14.8k
    Legia, Genk, Rapid pa RijekaMlađi referent

    Nisu li Genk i Rijeka 2 penala u pitanju? Sjećam se da se povela rasprava tada bi li trebo uopće pucati. Ako sve te utakmice uzmemo u obzir, nabrojao si ih 5 od 25 tu jesen. I Zagi ti je potvrdio da je tada bio pod najvećim udarom kritika. S mnogima sam se svađao i branio Petka svakom prilikom jer su ga tada gotovo svi uzeli na zub.

    Tada je ispao i iz reprezentacije. Dalić ga je zvao samo za zadnje 2 utakmice. Uveo ga je prvo protiv Malte prilikom vodstva 6:1, a onda i protiv Rusije kad nam je visilo Svjetsko pa su u napadu bili Petković, Kramarić, Perišić, Juda i livaja.

    Ako se dobro sjećam ti si križao Petkovićevu glavu i stavljao profilne pa ne mislim da je to argument da Petko igra loše pod Jakirom.Mlađi referent

    I odmah objasnio zašto. To je bilo nakon one utakmice kontra Osijeka kada je groznom glumom htio iznuditi penal u 95. minuti i napucao loptu bezveze pred sam kraj.

    Odigrao je u HNLu jedino s Lokomotivom na Kranjči na razini koju očekujemo od njega. Sorry, ali od čovjeka koji je kapetan, najtalentiraniji igrač u svlačionici očekujem više od zabijenog penala kontra Varaždina.

    sve u svemu toliko suluda raspravaMlađi referent

    Išao sam u smjeru da najvažnijem igraču odgovara aktualni trener. Daleko bogatiji klubovi od Dinama osluškuju bilo zvijezda kad su u pitanju treneri pa ne bi trebalo biti čudno da se to i u Dinamu radi, pogotovo u svjetlu mogućeg odlaska. Ako su Jakira senatori zadržali jesenas i zimus, nema razloga da nakon osvajanja naslova ne stoje uz njega.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.