• Eduardo
    18.1k
    Pa cekaj gdje se trener Dinama moze dokazat dok igra u konfrencijskoj ligi i u HNLU? Najbolji protivnik ti je hajduk protiv kojeg se "moze" dokazati. Sagledaj sve okolnosti. Kazesplavac173

    U Europa ligi npr. u kojoj se obrukao i ispao nakon što je imao 3-1 iz prve utakmice. Sam je odveo momčad u KL u kojoj je spašavao glavu u zadnjem kolu.
  • plavac173
    2.6k
    Slažem se, ali tek je preuzeo ekipu bio, ja ne znam ni jednog trenera Dinama u novije vrijeme koji je glatko dobijao "manje" protivnike. Prvi Nenad Bjelica, sa njim smo se mucili protiv svake slabije ekipe u HNL-u, ali kasnije je stvorio europski Dinamo (iako smo se idalje mucili protiv manjih ekipa)
  • Brusa
    973
    @plavac173 jeste to Vi treneru Jakirović? :wink:
  • plavac173
    2.6k
    Rekao sam daBog da on dobio otkaz i dosao netko tko ce osvojit HNL, i daBog da ostao i osvojio HNL, potpuno mi je svejedno. Vec gledam dublje na nogomet i ne gledam na sve crno-bijelo i ne gledam samo konacan rezultat da presudim. Pa ovdje kad bi Klopp dosao svrstali bi ga u kalibar Krznara sa argumentom da je svugdje imao top igrace pa napravio rezultat :D
  • Peškaman
    2.9k
    Nije mi iskreno jasno toliko pljuvanje Jakirovića.
    Nije ni da su njegovi prethodnici nesto blistali s igrom ,a imali su osovinu ekipe koja je igrala LP.
  • Eduardo
    18.1k
    Slažem se, ali tek je preuzeo ekipu bio, ja ne znam ni jednog trenera koji je glatko dobijao "manje" protivnike. Prvi Nenad Bjelica, sa njim smo se mucili protiv svake slabije ekipe u HNL-u, ali kasnije je stvorio europski Dinamo (iako smo se idalje mucili protiv manjih ekipa)plavac173

    Oprosti, ali moram te korigirati. Bjelica je odmah stvorio europski Dinamo, od prve utakmice - nije tu bilo 'kasnije'. HNL je rotirao cijelu sezonu i pomeo ligu tak da tu nitko normalan ne može tražiti zamjerku ili raditi usporedbe s ostalim trenerima koji gaze sa 'standardiziranom prvom momčadi' i minimalnim rotacijama koliko god je to moguće.

    Što se tiče tvrdnje da je protiv Sparte tek preuzeo ekipu tu opet nema opravdanja. Izgubio je dva gola prednosti koja nije smio izgubiti i to nakon dvije vezane pobjeda, od čega jedna otpada upravo na Spartu a druga na Rijeku.
  • jedan u nizu
    6.8k

    ko ne gledas konacne rezultate onda gledas igru i stanje momcadi?
    Mi nismo nikoga razbili odkako je Jakir trener.
    Najuvjerljivija pobjeda je bila 3-0 protiv belupa i protiv balkanija, gdje nismo ni izgledali kao momcad do 69min.
    Svaku utakmicu stojimo lose, nemamo ideje, igra nam nema ni glave ni repa. Imamo posjed 60-70 sto samo dokazuje da imamo kvalitetne igrace, ali isto tako imamo po 2 prilike na utakmici sto dokazuje da lose igramo i nemamo ideje. Protiv dosta ekipa koje smo dobili smo izgledali losije, ili jednako lose. Vecinu utakmica smo odigrali protiv suparnika koje bi trebali pojesti. Nista se nije desilo.
    To je moglo proc prvih 4-5 utakmica. Ali sad nakon 15-20 utakmica sve izgleda jos gore nego na pocetku. Ako to nije trenerov potpis onda ne znam sta je.
    Bjelica mozda nije poceo sa 5-0 pobjedama ali je jako brzo poslozio momcad, sa losim i npoznatim kadrom (tko je do tad cuo za Hajrovica, Oršića, Petkovića i ostale). Ako cemo suditi po imenima koja su tad dosla taj prijelazni rok je bio uzasan, sve dok se ti igraci nisu dokazali.
    Tako je i sad, jedino se Kaneko dokazao, ostali nisu dobili priliku.
    Po meni je ovaj prijelazni rok zapravo i dobar. Kaneko je najbolje pojacanje, Max bi mogao isto, i cvrsto vjerujem da bi bio prvi stoper da mu se dala prilika, a ne oduzela apsolutno bez razloga. I dalje sam misljenja da je Mihka jedan od najboljih lijevih bekova koje smo imali ali smo otpisali zbog djecjih bolesti. Stojkovic i Kacavenda kao jedni od najboljih mladih igraca su dovedeni kao buducnost, a mogu igrati u prvoj. Samo nesreca se dogodila sa Stojkovicem i ne igra, dok je Kacavenda zalog za buducnost. Vidovic takoder kao jedno od boljih pojacanja koje smo mogli dovesti.
    Bjelica je no name igrace doveo do najveceg dinamovog iskoraka u Europi. Jakir nemoze jedne od vecih talenata dovesti u red da izgledamo bolje od Balkania, Gorice ili Varazdina.
  • plavac173
    2.6k
    U redu sve to stoji, ali je li stvarno zasluzio trener ovoliko pljuvanje? Pa prvo smo sami mi krivi jer smo ga docekali kao Kloppa i Guardiolu u jednom, ali cinjenica je da ima rezultate iza sebe i da ima osnove da mu se pruzi podrska. Najveci krivac je uprava i to nam je svima poznato od prije ali cim ne ide kod nas je glavno uvijek kriviti trenera. Pa pogledajmo vece klubove i njihove dugorocne trenere koji nisu dobijali otkaz nakon ocajnih rezultata i pogledajmo (npr) hajduk koji je promijenio 18 trenera u 2 sezone i cim ne ide, najlakse je trenera promijenit. Po 5. put nogomet nije crno bijel i onakakv kakav rezultat sugerira na kraju, trebali smo dobit bar 5 utakmica koje nismo, isto tako bilo je bar 2 koje smo dobili a nismo zasluzili.
  • Peškaman
    2.9k
    Samo ću napisati da zaboravljate da je Jakir od ekipa koje je trenirao napravio tek poslije prijelaznog roka i prođenih priprema.
    Znam kakve su pripreme i vjerujte mi da će sto se tiče trke i izdrzljivosti to biti level iznad.
  • Droljo
    6.4k

    Eto vrhunske prilike da nam svima zatvori usta!
    Ako će ići kako 11 kamikaza svaku tekmu, pojest sve suparnike u 60 minuta pa da može i rotirati, super! Sa betisom se potući muški pa neka se i ispadne. Prvi ću se posuti pepelom
  • plavac173
    2.6k
    Pa pogledaj pehove koje je Jakir imao, koliko ozljeda, a da ne spominjem ozljedu Petka od mjesec i pol a o njemu nam ovisi cijela ekipa, ili je i Jakir kriv jer nam o njemu ovisi ekipa? Do ozljede Petka smo igrali dobro i imali rezultate i onda je sve krenulo nizbrdo. Pa Stojkovic u prvoj utakmici za Dinamo je odigrao vrhunski i ozljedio se na zagrijavanju na sljedecoj utakmici, pa mozda je bas on bio "taj" ali je dosao ovaj peh? Kacavenda je dosao spreman koliko toliko i onda se vidjelo da ipak ne moze i da mora na operaciju. Pa evo Simeone je pola stoljeca trener Atletica a sve utakmice dobija na "srecu" odnosno krvavo i sa 1-2 gola razlike a nikad nije dobio otkaz (Suludo je to i usporedjivat s obzirom koliko je Jakir tu a koliko Simeone) I uvjeren sam da cemo izgledat bolje nego na jesen i da ce ih uigrat sa dobrim prijelaznim rokom. Ja se samo nadam da igraci ne razmisljaju negativno kao vecina ovdje ljudi, iako razumijem da se samo zele rezultati i rezultati, ali nekad treba dublje pogledati u stanje i u okolnosti koje su dovele do tog stanja ( daleko od tog da Jakir nema odredjenu krivicu ali ne jedinu i ne glavnu, po meni).
  • plavac173
    2.6k
    Da, i nakon odradjenog SVOG prijelaznog roka i svojih priprema. Sam je rekao Jakir da mu treba 6 mjeseci da se na ekipi vidi njegov rukopis. Rijeku je spasio sa svojim pripremam i svojim prijelaznim rokom di je doveo igrace koje trazi sad cijela liga i sire i koji su dosli u reprezentaciju.
  • scooniepenn
    2.2k

    Negdje ti da, negdje uzme, slazem se. Ali ako cemo realno protiv Viktorije nam je uzelo u obje utakmice, u Rijeci smo isto trebali uzeti 3 boda, tako da je ipak vise onih utakmica gdje smo trebali uzeti vise nego sto smo uzeli kad se podvuce crta. Osim toga, protiv Osijeka je malo deplasirano kriviti trenera ako Sutalo onako proda loptu za 1. gol, a Nevistic dobije u prvi kut gol kakav se ne smije na skolskom primiti.
  • Orc123
    6k

    Daj molim te, o cemu pricas! Jedina tekma jaca koju je trebao dobiti smo izgubili na pocetku mandata! Sparta nas razmontirala na proste faktore! Sve jace utakmice je izgubio...ispao od Sparte, izgubio dvanputa od Viktorije, izgubio i odigrao nerjeseno protiv Hajduka, nerjeseno protiv Rijeke, na jedvite jade smo pobijedili uz ogromnu dozu srece Osijek, izgubili protiv Gorice....kaj je on pobijedio od bitnih i jakih utakmica?

    Frende a koliko smo bodova dobili u zadnjim sekundama, u nekima i nezasluzeno!?
  • The Undertaker
    4.5k
    Jakir je još tu i biti će tu sigurno u nastavku sezone, svidjelo se to nekome ili ne. Odluka je donesena i sve ostalo je kibi dabi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.