• OsamŠest
    2.6k


    Maltene protiv svakog od navedenih imaju šanse. Ne znam kaj tu nije realno..
  • Infinity
    15.2k
    Samo sa se nadovezem s malo statistike. Hajduk je od 2000. na ovamo u svega sest sezona uspio proci dva pretkola. U tih sest sezona, cetiri puta su ispali na trecoj prepreci, jednom su nakon druge prepreke upali u EL, a jednom su uspjeli proci tri prepreke i ispasti na cetvrtoj.

    03/04 Haka i Grasshoppers
    10/11 Dinamo Bukurest i Unirea
    14/15 Dundalk i Shakhtyor Karaganda
    15/16 Kalev, Koper i Strømsgodset
    16/17 Iasi i Oleksandriya
    17/18 Levski i Brøndby

    Ova posljednja, tj. sezona 17/18 je sezona u kojoj su vjerojatno izbacili dva najozbiljnija kluba u nizu.

    Uzimajuci u obzir da startaju u trecem pretkolu, mislim da imaju sanse. Nisu velike, ali su realne. Vec za sedam dana ce se znati i tko im je moguci protivnik u play offu. PAOK je los i dobra su im prilika, a nekakav Rosenborg ili APOEL u play offu sigurno ne bi bili favoriti protiv njih. Bit ce tu i nekih koji su iznenadjenja, nekih bas top prilika.

    Netko je na snetu objavljivao, Hajduk je prema tm bio daleko najskuplji nenositelj u trecem pretkolu, mislim da je cak 20 milijuna skuplji od sljedeceg. Sto puta smo rekli da TM nije pravo mjerilo, ali mislim da puno govori.

    Treba sacekati i cetvrtak, ako dalje prodje Beitar Hajduku se vrlo vjerojatno povecavaju sanse da udje u play off, ali i sasvim sigurno smanjuju za plasman u ECL.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Pričamo o klubu koji ima jednoznamenkasti koef, o klubu koji je od reorganizacije natjecanja jednom uspješno završio pretkola i došao do skupina, o klubu koji je dokazao da može ispasti od doslovno bilo koga. Da, imaju šanse...al ono, veća je šansa da se neće plasirati.

    ... ja fakat ne razumijem da 2 pobjede i par euforičnih članaka mogu natjerati ljude da misle kako se radi o drastično različitoj momčadi i klubu u odnosu na ono što se gledalo prošlih sezona.
  • DrawTube
    2.9k
    podcjenjivanje je ono što njih već 18 godina udaljava od titule i što će ih udaljavati od titule i idućih 18 godina , zato nikad ne treba podcijeniti
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    03/04 Haka i Grasshoppers
    10/11 Dinamo Bukurest i Unirea
    14/15 Dundalk i Shakhtyor Karaganda
    15/16 Kalev, Koper i Strømsgodset
    16/17 Iasi i Oleksandriya
    17/18 Levski i Brøndby
    Infinity

    koji klubovi majko moja mila, je li svi postoje danas, znam da se Unirea raspala taman kad su oni igrali s njima
  • marcio amoroso
    32.3k

    Hajduk je svoju vrijednost na TM uduplao. Sa nekih 25 od prije 3 godine je trenutno na 50.
    Hajduka vise ne treniraju Miše, Krstičević ili Vulić i Hajduk je doveo igrače koji mogu igrati nogomet na rezultat. Očigledno ih jako malo pratiš kad misliš da su isti kao prije 3 ili 4 godine.
  • Eduardo
    17.5k
    Kelava; naravno da je lijepo igrati na Poljudu, pogotovo kad se vratiš s tri boda, a u moje vrijeme to je često bilo (smijeh) :sweat:
  • Ludovic IX
    5.4k
    Nije ni dinamo onaj koji je ostavljao hajduk na 30 bodova a onda sw sramotio u Europi. Hajduk je slabiji nek dinamo tad a dinamo je barem duplo jači nego onda.

    Njih nosi euforija koje kod nas nema od 82-e valjda.

    I dalje imaju jednog jako dobrog igrača, par solidnih i ostatak ranga osijeka i rijeke. Samo su bolje posloženih nego prije. Dinamo treba igrwt ko u puli. Od prve minute žestoko svaku i nema problema za nas. Oni su nas dobili na ovaj način sad i više nikad.
  • Captain America
    13.8k
    Isto ovako je bilo i lani u ovo vrijeme. Dobilo se Istru (sjećam se da se i onda spominjao sudac koji nije nešto kontra njih sudio) i Varaždin s nikakvom igrom, jahalo se na euforiji osvojenog kupa, radile su se tablice izgubljenih bodova pa su krenule europske utakmice, dvije tekme tjedno i brzo je sve sjelo na svoje mjesto. Doslovno da je Livaković pucao penal umjesto Petka, sad bi se već pričalo o pripremama za sezonu 24/25.

    Bila je u Sportskima odlična analiza kolko su daleko od nas, imaju 1 top igrača i 1 jako dobrog koji bi možda imao mjesta kod nas. Imali su prve 2 utakmice adut klupe koji je s dolaskom Kaneka, Mike, Titraouia i dvojca iz Loxe postao nebitan. Jbt sva šestorica koje smo doveli bi odmah upali u njihovih prvih 11, a kod nas će možda Kaneko i sigurno Mika upasti.
  • Schpatz
    361
    Koju moc mediji imaju… Strasno… Da pisu 3-4 mjeseca da je Hajduk favorit za osvajanje ECL onda bi valjda i to neki tu popusili.

    Nikakvo podcjenjivanje Hajduka, Leko ih je odlicno poslozio ali nije to nista bolja ekipa nego kaj je bila pod Dambrauskasom…

    I ne vjerujem niti ja da cemo ovo prvenstvo rijesit 7-8 kola prije kraja, ali jbg, nemremo ocekivat bas svaku sezonu da ih se ostavi na 10+ bodova.

    Gledat sebe i dalje smo puno jaca i dominantnija momcad od njih i nema mjesta nekakvom strahu od njih.

    Velim, respekt definitivno da i maksimalno ozbiljno shvatit ovogodisnji HNL i ak cemo ga ozbiljno shvatit, bit ce to sve dobro.

    Ak smo mi svi vidli da moramo bit maksimalno ozbiljni i koncentrirani na HNL, siguran sam da su to vidjeli i u klubu i da ce svaka tekma bit odigrana maksimalno ozbiljno.

    A kaj se tice Hajduka i Europe, zaboli me kifla. Neka je njih tamo, tak mi svejedno dal ce proc ili ce ispast. Njihov problem kak ce i s kim ce. Samo sam misljenja da bez obzira na probleme PAOK-a da je PAOK itekak ozbiljan zalogaj za njih i kudi kamo jaca momcad od proslogodisnjih Portugalaca.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Hajduka vise ne treniraju Miše, Krstičević ili Vulić i Hajduk je doveo igrače koji mogu igrati nogomet na rezultat. Očigledno ih jako malo pratiš kad misliš da su isti kao prije 3 ili 4 godine.marcio amoroso

    Miše i krstičević su hajduk trenirali prije valjda 10 godina, vulić je bio vatrogasno rješenje par kola, kao i tipovi poput harija vukasa, karoglana, onog loze i slično...

    Ostalo su zadnjih sezona uglavnom dovodili strane trenere, poput dambrauskasa, carilla, pušnika, gustafsona, tramezzanija...jedno vrijeme im je trener bio i tudor... poslije je propao, vodio veronu i tamo neki marseille...

    Ja fakat ne vidim što je tako čarobno u ovom hajduku da je toliko različit u odnosu na hajduk iz prošle sezone, što konkretno se dogodilo? Otišlo par igrača, došlo par igrača koje su našli slobodne na tržištu...opet ponavljam, uz samo malo drugačiji rasplet događaja, oni su mogli biti na jednom bodu poslije dva kola... posložili su im se merkur, venera i jupiter te su ulovili 6 bodova, što ne znači da se u sljedećem kolu to neće okrenuti.

    Mislim, prošle sezone su uzeli 65% bodova u HNL-u, koja je tvoja procjena da će uzeti ove sezone?
  • marcio amoroso
    32.3k
    Mislim, prošle sezone su uzeli 65% bodova u HNL-u, koja je tvoja procjena da će uzeti ove sezone?db-izbjeglica

    Sigurno više. Ja ne tvrdim da će oni biti prvaci i uvjeren sam da ćemo to biti mi, ali oni sigurno rastu i bolji su nego prošle sezone.

    Promijenilo se da su preuzeli naš recept i shvatili da kontinuitet donosi rezultat. Njihova momčad je sada već dugo na okupu i normalno da su sve bolji i bolji.

    Ponavljam, uvjeren sam da smo još u prednosti, ali oni više nisu smiješni i moramo biti ozbiljni. Samo usporedi sastav protiv Gzire i ovaj jučer protiv Rijeke i sve ti je jasno.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Hajduk je zadnje dvije sezone unutar 10 bodova razlike sa Dinamom i to pričamo o Dinamu sa Petkovićem, Livakovićem, Ivanušecom, Oršićem, Ademijem, Šutalom a sada više nema Oršića i Ademija a otići će najvjerojatnije još dvojica nositelja igre u sljedećih mjesec dana. Oni koji odu su nezamjenjivi jer se ne može igrače koji vrijede 10 ili 20 milijuna preko noći zamijeniti sa igračima vrijednosti 1 ili 2 milijuna.

    Hajdukovci su i prije znali praviti neutemeljenu euforiju nakon dva kola u kojima su na jedvite jade pobijedili Belupa i Dragovoljca ali ovo nije taj slučaj, sada su dobili Dinama na Maksimiru i Rijeku na Poljudu. Protiv Rijeke su bili dominantni a utakmica na Maksimiru nije bila uopće jednosmjerna. Udarci 11 (3) -11 (5), Expected goals 2,07 - 1,49....dakle 50-50 utakmica ili Dinamo blago bolji ali sve je to bilo u 10 deka što se kaže...ja i dalje mislim da je Dinamo favorit za titulu ali ovo nije 2010. ili 2016. pa da se Hajduka može olako shvaćati. Kladionice (koje ne bubaju bezveze) daju Hajduku 35% šanse za titulu i to nije mali postotak. Kada Dinamu odu (a otići će) još pokoji nositelj igre imat ćemo praktički 50-50 situaciju. Ako ne vjerujete meni vjerujte kladionicama koje žive od toga.
  • Schpatz
    361
    Citam jako puno „ako“. Ako ovo, ako ono…

    Sva sreca da neki ovdje ne rade u klubu i nisu u strucnom stozeru jer bi nakon 2.kola skinuli gace i predali naslov.

    Oprostite na izrazu, ali je.bo vas Hajduk i dizanje Hajduka u nebo i takvo omalovazavanje Dinama i dinamovih igraca.

    Kao da 2-3 igraca cine Dinamo…

    Ja isto glup kaj citam sve i svasta i sekiram se.
  • mali M
    3.5k
    Skroz te razumijem i ne kužim stalna cmizdrenja... al to je tako, isti su prvo plakali da uprava nema pojma i nikog ne dovodi, pa sad nema pojma jer će nekog možda prodati, pa nema pojma jer "nikad jači Hajduk"... Hajduk na Maksu je imao samo šabanske sreće da još nisu došli igrači koji su sada u Dinamu. Do zadnjih 20 minuta je bio na 30-35% posjeda lopte. Ej, 30%!!! Ova tekma im je baš bila "miš bjeli sreću djeli" a protiv posramljene Rijeke koju su "izdominirali kao nikad" su na jedvite jade pobjedili 1:0... Možda otvoriti topic "Bijela dominacija" pa tamo veličajte kmečavce...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.