• serbus
    3.8k


    Zato Špikića na lijevog beka, ima brzinu da se pridoda iz drugog plana a vjerojatno neće biti zaleđe...
  • Nolifer
    7.1k


    Ovo bi čak prošlo :lol:

    Dakle - Špika/Mauro - Max - KTC - Rile -?

    A Ljubo napokon u veznom onda.. :grin:

    #imalobismisla :joke:
  • serbus
    3.8k


    Pa da računam da gol primamo ovako I onako pa bolje da sa Špikićem ko bekom damo dva :lol:

    Molim vatro da zapišeš da je to moja ideja kad ju Jakir izbaci
  • OsamŠest
    2.7k
    Summa summarum, ako je Dinamo iz drugog poluvremena ono što Jakirović želi od ekipe, onda nema zime.

    Turbulentna jesen, treba bit pametan. Prilično sam uvjeren da će Dinamo u kadrovskom smislu na proljeće bit nebo i zemlja u usporedbi s ovim. To ne umanjuje i ne mijenja činjenicu da se treba dovesti SD još jučer.

    Do tad je ključno ostat blizu vodećim/a (ajme kako ovo zvuči..)..

    Daj mi samo pobjede..
  • sport
    2.5k
    potpisujem,nadam se da i trener razmišlja kako izvući najbolje iz ekipe koju ima ne robujući imenima.
  • Bosskovitz
    8.5k
    Ne znam gdje bih drugo s ovim, dobra je vijest koja nažalost ima veze s nama: https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/nagodba-u-najvecoj-tajnosti-vuksan-sve-priznao-obitelj-mamic-u-sve-vecim-problemima-15389305

    Nikky propjevao i usosio braću Dalton do kraja.
  • austrijanac
    3k
    Vidovic primarno i je nekakva "druga spica" te u paru s Petkovicem bi vjerojatno najbolje funkcionirao. Sa 16-17 godina je dominirao u drugoj bayernovoj ekipi protiv seniora te zabijao fino sumu golova kad je bio uparen s nekim Oba stopera bi trebala pokrivat te dvije spice te bi on ostajao sam 1na1 sa svojim cuvarom (vec svi znamo da 1na1 je odlican).

    Volio bi vise od svega vidjet ga par tekmi s dvije spice u paru s Petkom jer Petko realno izvlaci najbolje od svih nasih ofenzivnih igraca.

    No nakraju, nismo na treninzima pa ne znamo sto se tocno dogada pa je teze pricat.

    S obzirom da se vecina igra s formacijama, jednom kad smo kompletni volio bi vidjeti par puta nesto poput sljedeceg (pogotovo ako ne rijesimo pitanje krilja kako spada) :

    formation-30-10-2023-12-06-31.png

    Izrazito dobar osjecaj imam da bi se Vidovic i Petko lijepo nadopunjavali.

    Ljubicic tu da pokrije nekakvu mekocu/nonslanciju koja se pojavljuje kod Misica i Bulata (Ljubo protiv AEK-a odlicna trkacka predstava - Tu se jos dodaje Sucic, pogotovo nakon jucernjasnje predstave)

    Obranu pustam treneru da slozi, KTC i Peric prespori za kontre koje vidamo u HNL-u protiv nas.

    Kada bi dosla crna zvijer na bocnog, tek bi onda postava bila kvalitetna jer bekovi moraju igrat oba smjera s ovom postavom. Pogotovo jer bi mogao onda Perkovic unutra na stopera.

    I dalje tvrdim da imamo dovoljno kvalitete da kemijamo s postavama i dobivamo u HNL-u
  • Mališan
    1.8k
    Sve to lijepo zgleda na papiru al u praksi ne bi baš funkcioniralo. Sredina bi bila (pre)zagušena i još teže bi se probijali hnl bunkeri. Nema dubine bez širine, odnosno da bi se probio bunker lopta mora što više dolaziti na stranu (kaj se jučer najbolje vidlo ulaskom Kaneka). Za romb bekovi moraju bit izrazito ofenzivni kaj naši isto nisu.
  • austrijanac
    3k
    Za romb bekovi moraju bit izrazito ofenzivni kaj naši isto nisu.Mališan

    Zato kazem sa crnom zvijeri da bi istinski bila jaca.

    Ostalo se da rijesit, i puno jace momcadi igraju bez krila.
    Pogotovo ti sirina nista ne znaci kad nemas kvalitetna krila te onda Bulat ima 9 udaraca u 2 utakmice (iz sredine).

    Igraj ono sto mozes sa svojim igracima.
  • scooniepenn
    2.3k
    Kakav rollercoaster jučer, nevjerojatne emocije na kraju tekme. Iznimno mi je drago da je Teo dobrom dijelu foruma začepio usta, nakon 7 mjeseci neigranja kao da nikad nije ni otišao, mirnoća uz ogromnu energiju i trud. U paru s Perkovićem 2. poluvrijeme to je izgledalo odlično. Posebne pohvale idu malom Dikodu kojem su mnogi spočitavali neđto lošiju formu, a dečko praktički nije imao pauzu između dvije sezone. Dečec je jednostavno ekstra klasa i nadam se da o tome nitko nikada više neće lamentirati. I za kraj sam ostavio mog lieblinga Takenoka, u kojeg smo nas nekolicina ovdje polagali dosta nade. Čista dominacija, rugao se s obranom Lokse, toliko toga je dao u tako malo vremena. Okomit, brz, odličnog driblinga, igra s obje noge, a bome i jako konkretan i opasan po gol. Mora, jednostavno mora igrati puno više. Idemo riješiti Goriolik pa u Varaždin po nova 3 boda.
  • Dudu9
    595
    Nažalost moramo igrat sa krilima, jer većinom igramo protiv bunker momčadi, tako da trebamo krila koja mogu probijat po liniji, i tako razvlačit linije protivnika, jer kvalitetno krilo uvijek idu dva igrača pokrivat po tome na drugoj strani je slobodno i imaš prostora, bez krila taj problem je imala i reprezentacija jer jednostavno imaš 4,5 igrača u sredini koji jedni drugima praktički smetaju i ulaze u gusti raspored igrača i jednostavno ne može prolazit ni igrač ni lopta.
  • Ivdzo11
    3.4k
    Možda bi bilo više smisla da su Košćević i još dva-tri njegova suigrača iz juniora s prvom momčadi otišli u Oriovac i odigrali poneku minutu za seniore. Vrijeme im je, ulaze sve više u ozbiljne nogometne godine, a Dinamo mora misliti na svoju blisku budućnost. Košćević je najbolji golgeter, kojega je Dinamo imao zadnjih o-ho-ho godina u svojoj Školi i treba ga ubaciti u 'stroj'. Da se vidi jest ili nije klasa za ozbiljne stvari! Nema se više što čekati, kakav Premier League kup!?


    Slazem se s Nicotom ovdje...
  • sanjinlego
    2.5k
    Mislim da se na zimu “mora” potpisati lijevi bek, lijevo krilo i napadač. Vidjeli ste Vidovića, momak jednostavno ne može lijevo konstantno igrati. Nije taj igrač da uzme loptu i gurne sebi u for ispred desnog beka. I kada je kontra neka, ne znam koliko ste zapazili .. Vidović uvijek ulazi u sredinu, i s loptom i bez - navika.

    Za stopere ne znam, imamo ih. Nadam se da će Perkoviću ova utakmica koliko toliko znaciti u budućnosti. Tu je i Živković.

    Kakav peh Luka Stojković i Kačavenda. Kako nas u nekim situacijama neće pa neće i to ti je.
  • xavier
    11.4k
    napadačsanjinlego

    Kad kažeš "napadač", na koju točno razinu misliš? Trenutno imamo 5 napadača koliko znam. Petko, Drmić, Emreli (koji definitivni nije krilo), Kulenović i Brodić (na posudbi u Varaždinu, tak potez i dalje ne mogu shvatiti).

    Zdravi Petko je bez konkurencije prva špica i ako on ostaje, onda ne tražimo prvog napadača jer teško da možemo kupiti boljeg. Ako ide, onda tražimo prvog, to je jasno. Pretpostavljam da misliš na drugog napadača. No onda se moramo riješiti dvojice ili trojice jer čemu plaćati 6 igrača koji igraju poziciju na kojoj samo jedan igra u prvih 11?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.