• Sajla
    5.1k
    čitam postove otprije par sati o trenutnom rosteru i gdje se treba pojačati u zimskom prijelaznom roku.
    pa da se nadovežem :) čitao sam analizu prije koju godinu o igračima koji su u zimskim rokovima mijenjali klub u najjačim europskim ligama (sad se ne sjećam je li bilo samo za lige 5 ili možda nešto šire). zaključak je bio da je zima puno lošije vrijeme za promjenu kluba i da ti igrači nisu ništa dobili s tim transferom, da u prosjeku nisu puno više igrali i da su tek nakon ljetnih priprema dobili svoju ulogu u momčadi.
    međutim - to su lige koje imaju kratku ili nikakvu pauzu zimi, a kod nas je ona zimi skoro jednaka kao ljeti (6, odnosno 7 tjedana). a sljedećeg ljeta igra se Europsko prvenstvo... dakle, dolazak u HNL bi mogao biti prilika za neke igrače koji se trenutno ne mogu izboriti za minutažu u jačim ligama, a imaju ambiciju nastupiti na Euru. eh sad, teško da možemo dovesti nekoga tko je na rubu ili u kadru neke top reprezentacije, ali malo pogledati tko se bori upasti u reprezentaciju Poljske, Češke, Rumunjske, skandinavskih reprezentacija, ili želi iz statusa rezerve izboriti prvih 11 i treba klupske minute... iako je to "samo" HNL, ipak je tu i Konf. liga u kojoj računamo proći dalje. u zimskom roku nam ne trebaju potencijali iz u21 jer toga imamo, nego iskusni igrači. da sam ja u skautskoj službi, meni bi to bila jedna od niti vodilja koga gledati. naravno, takvog igrača treba i platiti, ali prodali smo ovog ljeta dovoljno da to možemo financirati. nemam neko konkretno ime na pameti (stavio bih ga u temu za to da imam), ali naivno se nadam da netko u klubu radi takvu listu imena i čeka rasplet kvalifikacija kako bi pristupio realizaciji transfera. već danas trebaju znati koga žele na zimu.
  • peša
    74
    Večeras svim srcem i dušom za Antwerp hahaha
  • boem
    309
    Ja više nade polažem u Dinamo Kijev.
  • Paggini
    21.4k
    Budu naša Kijevska braća nama dala izravni LP
  • OsamŠest
    3.5k
    Neka prvo njihovi imenjaci iz Zagreba dovedu stvari na svoje mjestu u HNLu.
  • Mihaljević
    9.9k
    Zamislite situaciju da Dynamo Kyiv bude prvak a mi to ne iskoristimo , mislim da bi se okačio na luster...
  • peša
    74
    Ja sam za opciju da Shaktar sve izgubi, a da mi sve dobijemo, a usput da i Dynamo osvoji ukrajinsko prvenstvo.
  • NORTE
    11.5k
    Zna li netko prevesti poruku?
  • Klenx
    5.7k
    Budu naša Kijevska braća nama dala izravni LPPaggini

    Po ovome što je UEFA danas objavila nama je svejedno tko će biti prvak, ne vidim da negdje piše direktan ulazak koji bi nas uključivao.

    https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/0268-12157d69ce2d-9f011c70f6fa-1000--new-format-for-champions-league-post-2024-everything-you-ne/
  • Jaro
    7.4k
    yep, po ovome kvalifikacije istaju kakve jesu, samo kroz put prvaka dolazi 5 umjesto 4 kluba, treci iz pete lige europe ide direkt, i 2 po zasluzi u prethodnoj sezoni (ali 2 saveza, tak da tu hr orvak nece doc nikad pa ni tada)
  • Zambatine škude
    2.6k
    Jedno mjesto u LP iduće sezone pripada osvajaču ovosezonske LP. Ako to bude klub koji je ionako osigurao LP kroz domaće prvenstvo, onda se to mjesto i direktan plasman delegiraju klubu u Champions pathu s najboljim koeficijentom. Znači ta opcija i dalje igra.

    Čak i kad bi LP osvojio netko tko ne osigura mjesto preko svoje lige pa nam ne prepusti mjesto, ima opcija preko Europa lige. Ali to je u sferi rubno nemogućeg pa nema smisla o tome.
  • peša
    74
    Je l moguće koliko mi ove sezoone nemamo sreće, strašno.
    Evo i Shaktar okrene 2-0 i u zadnjoj min Antwerp promasi penal.
  • NORTE
    11.5k
    Dynamo Kiev bi svakako mogao postat prvak, imaju samo 3 boda manje ali i čak 3 odigrane tekme manje od Šahtara.
    I pored toga već imaju bolju gol razliku.

    Šahtar igra i Europu i kup, dok Kiev ima samo prvenstvo i to stvarno izgleda obećavajuće.
  • Kepec
    5.7k
    Ove utakmice svakih par dana su mi super, jedina mana im je kaj nemrem na Zoni pratit teme uopće.
    Malo Balkani, malo Istra, malo Hajduk onda malo Futsal.
    I onda kad se ponadam da sam sve pročitao Mikulenas uleti s Dobro jutro.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.