• Jurki
    11.8k
    Odlican tekst Vice.
    Tocno je da nedostaje komunikacije Kluba prema van.
    Međutim isto tak je istina kakav je katastrofalan tretman medija prema Dinamu. Ne sjecam se kad su “kronicari” Dinama zadnji put napisali nekakav pozitivan tekst o Klubu.
    Ne velim da treba probleme gurati pod tepih, ali stvarno po tim clancima ispada da smo u totalnom qurcu.
    Znamo svi vise manje kakve imamo probleme i mislim da su/smo svi toga svjesni.
    Treba nam svima strpljenja da se stvari u Klubu posloze. I na igrackom i kadrovskom planu. Ali treba neke goruce probleme rijesiti odmah.
  • Ivanmtk
    1.1k
    Svi smo malo prenervozni zbog transfera i to je razumljivo. Ali ja sam siguran da napokon imamo upravu (barem ljude koji rade na transferima, Šimić, Marić, Bišćan) kojima je interes kluba na prvom mjestu a ne vlastiti ili provizije, sitno kokošarenje. Zato pregovori sa hnl klubovima propadaju ili traju dugo. Ekipa prije bi istresla za Bakrara 2,3 mil i dogovorila se za pola sata. Sjetimo se Jurića, Čabraje, Štefulja, Atiemwena. Jednostavno navikli smo ih da preplaćujemo njihove igrače i oni to i dalje očekuju.
  • immerwieder
    1.4k
    točno to, svi oni su navikli na ta kokošarenja,
    pa oni su imali suce na linku i plaći, zamisli kaj je tek bilo s novinarima,
    ne bi me čudilo da su i dalje na brzoj vezi,,
    i sad nema nikaj na stolu za njih, odmah ide protiv spika
  • Ivanmtk
    1.1k
    Da. Novac i protuusluge. Pa to je i više nego očito. Evo sa Francuzima smo se dogovorili za par dana i po svemu dobili ozbiljno pojačanje. A Varaždin za Jelenića tražio 2 mil. Lošiji stoper. Sa Lokomotivom pregovaramo oko Kačavende dvi godine. Mišković svako malo odgađa potpis Frigana. Maribor za Vipotnika od nas traži 3, a Metzu traži 1,5 mil. Svi pričaju o nekim ponudama većim od naših, a svi su još u svojim klubovima.
  • Droljo
    8.2k
    I ja sam primijetio odnos novinara kako se promijenio. U onom tekstu o bakraru (prije no što je propalo) mateoni je tri puta napisao kako bi to bio loš potez istre, zakaj bi ga davali bez garancije za kupnju, kad bi ostao još polusezonu cijena bi mu rasla i sl.
    Uglavnom, govnari ne dobivaju na što su navikli i sad seru govna po tiskovinama. Smećarski i pederski od njih.
  • BBB Sibenik
    4.3k
    Valjda smo svi skuzili da sadašnja garnitura ne planira se razbacivati lovom za place i transfere. Radit će se racionalno i tjt. Nikakvi izdaja, nesposobnosti i uništavanja nema. Triba ljudima vrimena da to prihvate, jer su navikli da smo se razbacivali transferima i lovom. Najbolji primjer su bile kupovine iz HNL-a
  • marcio amoroso
    36.7k

    Nismo se mi nikada razbacivali sa transferima. Pa ni petinu zarađenog od prodaje igrača nismo uložili u transfere.
    Razbacivali smo se sa provizijama, harmonikama itd.
  • deda
    32.8k
    Gospodo, nama je trošak provizije agentima prošle godine bio veći od svih naših komercijalnih prihoda. Svih. Znači svi navijači, sve što potroše na klub (ulaznice, članarine, fanshop, bla bla), i sponzori i tv lova nije dosta za janjetinu 3-4 agenta. Ako je to normalno ja se odmah idem objesit među šunke na tavan.
  • Mali Zeus
    13.3k
    Kolko imaš tih šunki deda?
  • Facke
    3.7k

    Po meni je tu sve jasne. Zdravkec vise ne zove Andya Baru "E Andy dej mi toga tvojuga igraca za par tu cifru i mi ti bumo mijunceka provizije platili". Toga vise nema ni nenude. Ima jos vremema i uvjere sam sam da budu igraci dosli. Za Benaura nisme znali dok transfer nije bil sluzben. Ni jedne novine nisu nis napisale o tomu prije zavrsetka transfera. Dak da se pune pise o nekim igracima a na kraju krajeva same brblaju novinari. Eto i Belju sme imeli kao pojacanje dok se nije pojavil Augsburg i decke se odlucil za Bundesligu. Razumne. Nema panike, opcija ima dovoljne i vidli bumo kaj bude.
  • BBB Sibenik
    4.3k
    Dal je realno da klub ka šta je Dinamo koji ima pokriveno do nekih 5-10% proračuna, a ostatak mora namirit iz transfera i europskih nagrada. To dugoročno nije održivo, zadatak svake uprave je smanjit proračun, povećat prihode pa ulozit u ekipu. U sve to ulazi i famozna tema odšteta za igrače, a tu prvenstveno mislim na HNL. Jer pojedini klubovi su i previše dobijali pomoći od Dinama da bi ga isti kasnije derali. Šta se tiče provizija agentima, to je problem velik i na europskoj razini ne samo nama
  • OsamŠest
    3.5k
    Admini, blokirajte me.

    Ili mogu i ja među šunke? @deda
  • Infinity
    16.5k
    Zadatak uprave je osigurati da i dalje beremo iste te nagrade, da i dalje imamo igrace koje mozemo prodati za velike cifre, a onda pored toga povecati ostale prihode, dici proracun i napraviti klub jacim nego sto je bio. Smanjenje budzeta znaci da nema nagrada od UEFA-e, da nema igraca koji nesto vrijede, a to znaci da Dinamo ide nazad, a ne naprijed.
  • marcio amoroso
    36.7k
    Dal je realno da klub ka šta je Dinamo koji ima pokriveno do nekih 5-10% proračuna,BBB Sibenik

    Dinamo ima oko 10 milijuna od sponzora, tv prava, ulaznica, itd. Ove godine se očekuje i 12, 13, a to je 20%. Naravno da je malo, ali nije ni blizu 5-10 %. Dosta toga ovisi i o nama navijačima. Ako dignemo prosjek na 10 tisuća navijača taj procenat će ići na 25 i sve tako dalje.

    Naravno da je i do infrastrukture, marketinga i svega ostalog, ali moramo biti svjesni da je liga takva, i da je okolina takva da klub ne može biti samoodrživ i da će uvijek biti ovisan o Uefinim nagradama i nadam se manje o transferima.
  • Jurki
    11.8k
    Smanjenje budzeta znaci da nema nagrada od UEFA-e, da nema igraca koji nesto vrijede, a to znaci da Dinamo ide nazad, a ne naprijed.Infinity

    Vjerojatno se bumo i dalje vrteli oko 50 milja.
    Do sad je proracun bil 50 a u klub bilo utroseno npr 40 ali ti je 10ak milja isparilo na provizije.
    Znaci de facto mi i mozemo spustiti proracun na 40 milja a na istom smo i nejdemo nazad. Samo nemas te jebene provizije i rikverce.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.