• miro
    3.5k
    Ja vam velim da je sve do kluba/marketinga. Ak je mogao Medveščak imat prosjek 6 tisuća, onda Dinamo s puno manje truda dobaci do duplo toliko.

    Kad bi se klub pozabavio marketingom, raspitao kod svojih navijača što žele, ovo se postigne u jednoj sezoni i fakat ne mislim da sam preoptimističan

    edit - i s tim novim brojkama bi se puno lakše i brže ostvario i novi stadion
  • Dadinho10
    55

    Nisam sarkastičan. Igramo več 15 godina redovno europske utakmice a stadion 0. Nemojte me krivo razumjeti, volim Maksimir najviše al buraz kakvi su ti danas stadioni po svjetu...
    Sanjam dan kad ću moći ići, recimo, sa sinom na Tour stadiona :) daj Bože za jedno 5 - 10 godina...
  • Crusades1986
    10.2k
    Od sutra su u prodaji ulaznice za domaću tribinu igrališta u Gajnicama za kup susret protiv Dinama.

    Ne znam koliko ćemo mi kao gosti dobiti ulaznica pa će sigurno neki ići i na domaću tribinu.

    Poštovani, zbog velikog broja upita za nabavkom ulaznica za utakmicu Supersport Hrvatskog nogometnog kupa između NK Ponikve i GNK Dinamo, obavještavamo vas da će ulaznice ići u prodaju od srijede (13.09.)
    Moći će se kupiti online i na ticket pointovima u kvartu:
    ➡️ Caffe Bar City Gajnice,
    ➡️ Caffe Bar Harvest
    ➡️ Roy Sport
    ➡️ u tajništvu kluba (Kozjačka 50) od 18 do 19 sati.
  • Droljo
    6.4k

    Na dobrom ste tragu. Tovara ima hrpa na stadionu a klub im se trudi pun kurac više od našega. Oni doslovno na svakom koraku imaju reklame, panoe i pozivaju na stadion. Naše ko da boli k.
    Nevoljko se uspoređujem sa njima al jbga
  • Droljo
    6.4k
    Moha dobio samopouzdanje jebački. Zabio za 3:0 a još je prvo poluvrijeme :up:
    Screenshot-2023-09-12-18-12-44-208-edit-eu-livesport-Flash-Score-com.jpg
  • Facke
    2.7k


    Po Mohe se tocne vidi kulike igracu znaci poverenje trenera i ekipe. Moha je zasad jedan od boljih ovu sezonu.
  • Droljo
    6.4k
    Šta znači par utakmica u kontinuitetu i povjerenje. Šteta da se sa nekima nije tako uspjelo prije. Moha ima brutalne fizičke predispozicije te solidan dribling i to se moralo bolje iskoristiti svo ovo vrijeme. Taktički je malo slabiji i zna zaplivat ali to je i logično kad dođeš iz irana u europu. To ga se moralo bolje naučiti.
  • NORTE
    9.8k
    doslovno na svakom koraku imaju reklame, panoe i pozivaju na stadionDroljo
    Ne znam za to, ali sam nekako uvjeren da ćemo imati slabu potražnju za ulaznicama u grupi KL što je jako loše.
    Oćeš od dvostrukog ispadanja, jakog srozavanja ambicija, rasprodaje igrača, viših cijena ulaznica do našeg stadiona.

    To što će nas biti npr. 12 tisuća umjesto 20 tisuća nije krivnja nas navijača, nego onih koji vode klub, oni su za to i plaćeni i odgovorni. Odgovornosti naravno nema.

    Nije mi cilj negativa, pišem ovo jer nam je to loš dio kluba.
  • Droljo
    6.4k

    Ja se nisam uhvatio hokeja ali oni su doslovno na reklame, pivu, light show i metallicu dogurali da budu puni svaki vikend. Nije teško ili nemoguće
  • San Lorenzo
    12.6k

    Moha rutiner više ni ne slavi golove. :cool:
  • Jameson
    338


    Hmm, pa ne baš svaki vikend. Kad se priča o Medveščaku, mora se uzeti u obzir par stvari.

    1. Uložili su jako puno u marketing i plaćene novinarske članke u kojima se pisalo da je dvorana krcata kako bi od toga stvorili društveni event.

    2. Ponudili su alternativu Zagrebu i Zagrepčanima - nije bilo rata s upravom kluba, gurala se vesela obiteljska priča, alkohol je tekao u potocima, nije bilo represije od strane policije, svejedno je pada li kiša jer si u dvorani itd.

    3. Ljudima je bilo interesantno otići na hokej da ga pogledaju uživo i da eventualno vide neku tučnjavu na ledu. 98% dvorane nije uopće ni znalo pravila hokeja, te se na kraju taj isforsirani i umjetni balon euforije ispuhao vrlo brzo.

    Dinamo s dobrim marketingom bez problema može imati 10-12k ljudi svaku utakmicu. Samo moraju biti svjesni da marketing nisu samo crni dresovi i objave na Instagramu, već jako dobro poznavanje i upoznavanje vlastitih navijača (ne Bad Blue Boysa), što je godinama bilo zanemareno.
  • Bruh
    901
    pa ne znam baš koliko se brzo ispuhao kad sam išao na zadnju sezonu kad su se izgasili je još uvijek išlo jako puno ljudi
  • xavier
    11.4k
    @Jameson je pokrio dobar dio razloga zašto su Dinamo i hokej dvije bitno različite priče koje ne možeš uspoređivati u stilu "ako su mogli oni 5k, moramo mi bez problema 15k".

    Hokej je bio "lijepa priča" koja nije imala nikakve utege iz prošlosti u vidu kriminalnih uprava, sukoba s drugim klubovima, navijačkih baza drugih klubova koje bi ih percipirale kao "neprijatelja", vlastitih navijača s kojima bi bio u stalnoj borbi desetljećima i, veoma važno, nije bilo rezultatskog imperativa nastavno na brojne sezone. Zatim je percepcija javnosti bila bitno drugačija jer je klub, posebno u prvim sezonama, bio miljenik medija i javnosti općenito. No možda i najvažnija stvar je što su od samog početka bili prisutni na televiziji što je zapravo nevjerojatno iz današnje perspektive.

    I kad se sve to zbroji, dogodilo se ono što je izrazito bitno za (posebno) zagrebačke navijače, a to je što je hokej preko noći postao "in". Naravno da je tamo bilo brojnih navijača koje je istinski zanimao hokej općenitno, ali prilično sam siguran da je više bilo onih koji su bili tamo je to postao "event koji se ne smije propustiti". Zamislite to iz naše perspektiva...većina ljudi koje zanima Dinamo ipak ne dolaze redovito, a zamislite kad bi dolazili svi oni plus oni koji utakmice Dinama vide kao "event koji se ne smije propustiti". Pa imali bi 100k ljudi na stadionu :cool:
  • superhik
    10.6k
    U zadnja dva tjedna imali smo dvije zanimljive izjave koje se direktno odnose na stanje u klubu.

    Prva je bila ona Jakirovića u kojoj je rekao da kad se jave s interesom za nekog igrača, da mu cijena skoči u nebo. To dovoljno govori koliko su neki navikli da Dinamo preplaćuje igrače.

    Druga je izjava Zorića u kojoj on o skupštinarima koji su bili kontra Barišića a pro Mamića kaže kako nisu u kontaktu, ali "ako netko nekad ode na utakmicu, to je to."
    Znači oni koji svojim dizanjem ruku odlučuju o sudbini kluba, povremeno odu na utakmicu i to ako netko od njih ode

    Dobro je klub i izdržao sve to do sad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.