• Georg Koch
    4.6k
    napisao sam malo optimisticno cca 15. Mora biti 13
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Ak bude 10 budimo sretni

    Prva mrzla je pala, uzivajte u vikendu pusa
  • Georg Koch
    4.6k
    Petko, Bulat i Baturina.
    Nismo cak nikad imali ovako dobra 3 izvodjaca slobodnjaka :D
  • serbus
    4.2k


    Čak bi nekad i Ristovskom dao da opali ko Drpić Mariboru ako me sjećanje služi...
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Kak lijepo ide mrzla, ko dica iz skole
  • marcio amoroso
    36.6k
    Osvrnuo bi se na našu sportsku politiku i istaknuo nekoliko krucijalnih grešaka.

    Po meni je najveća greška tajming prodaje tri reprezentativca. Držali smo ih tu na silu, a na kraju prodali prije playoffa Europa lige. S njima u sastavu bi, uvjeren sam, izbacili Spartu i bar igrali EL. Druga i pametnija opcija je bila da se prodaju odmah i dovedu kvalitetne zamjene, ali to upravi očigledno nije bilo ni na kraj pameti.

    Druga najveća greška je nedovođenje kvalitetnog stopera odmah. Jedvaja smo propustili zbog par stotina tisuća eura, a nedostatak kvalitetnih rješenja u zadnjoj liniji nas je koštao već puno bodova i novaca.

    Treća greška je dovođenje igrača koji kvalitetom nisu pojačanja, a nisu ni potencijali. Tu prvenstveno mislim na Bernauera i Kaneka. Mišljenja sam da se novac bacio nepotrebno. Kaneko je igrač koji je u Japanu igrao desnog wing beka u 3-5-2, a ljevak je. Dinamo taj sistem nije nikada tako igrao i stvarno nemam neko logično objašnjenje za akviziciju Kaneka. Bernauer svojim kvalitetama može pomoći u HNL-u i miki maus ligi, ali je svima jasno da krucijalno pojačanje za poziciju stopera nije.

    Četvrta greška je apsolutno nelogično slaganje kadra. Mi tako imamo dva golmana (potrebna tri), jednog lijevog beka (potrebna dva), a naprijed imamo deset igrača za tri mjesta. Imamo Špikića, Menala, Kaneka, Marina, Vidovića, Rukavinu, Petkovića, Drmića, Emrelija i Kulenovića. Igrati mogu trojica. Puno kvantitete, a jako malo kvalitete, rekao bi.

    Peta greška je jeftino rješavanje igrača koji su itekako mogli pomoći bar u rotaciji. U 30 do 40 posto Dinamovih minuta su sigurno mogli biti od pomoći. Ne vidim razlog da se besplatno pustilo Jankovića, Tolića ili Bočkaja, a dovelo igrače koji nisu ništa bolji od njih.

    Kao prvo pozitivno bi naveo vraćanje Ademija jer nam kao prvo stavom i mentalitetom mora biti od pomoći. On čini boljim ostatak momčadi i to je jasno svima koji imalo prate Dinamo.

    Druga pozitivna stvar je dovođenje mladih igrača jer je to neko ulaganje u budućnost i osiguranje dominacije bar u HNL-u.

    Generalno imam dojam da smo mogli i morali puno bolje, ali da su ove lude borbe u klubu zaslužne da nam je ovo nažalost maksimum.

    Okrenuti ću se na kraju nama, navijačima.
    Mi svojom brojnošću i svojim glasom možemo i moramo ovu cjelokupnu situaciju okrenuti na pozitivu. Ako budemo brojni slušati će nas se i oko statuta i oko stadiona. Ako padnemo u letargiju bojim se da nas čekaju tmurna vremena.

    Nadam se da nisam smorio :grin:
  • superhik
    11.1k
    Mi svojom brojnošću i svojim glasom možemo i moramo ovu cjelokupnu situaciju okrenuti na pozitivu. Ako budemo brojni slušati će nas se i oko statuta i oko stadiona. Ako padnemo u letargiju bojim se da nas čekaju tmurna vremena.marcio amoroso

    Potpis oko svega, a najviše ovog!
  • Dudu9
    816
    Po meni nije greška drzat najbolje igrace ja bi maksimalno probao zadrzat da pomognu u ostvarenju cilja u europi ali isto tako ako se zna da odlaze 100%, trazio adekvatne zamjene od pocetka prijelaznog roka, ivanusec zamjena stojkovic po meni ok jbga ozljeda, ali zamjene za sutala i lijevog beka izgleda smo promasili, a livakovica za 7mil nebi nikad prodao podebljas ugovor i miran si takav golman se ne moze kupit, ocito su mislili da ce nevistic moci zamjenit
  • Patak
    2.9k
    Prva i najveća greška prijelaznog roka je bilo nedolazak Oršića zbog parsto tisuća EURa, a znalo se da Ivanušec odlazi. Tu sam znao da se krenulo u nerazumnu štednju i lutanje.
  • Nogo
    3.7k

    Ja sam siguran da bi Oršić došao da je Jakir došao ranije.
    Ovako možemo samo pričati.
  • Muka
    357


    Složio bi se s tobom u dosta točaka, također smatram da se trebalo s reprezentativcima prije "skinuti flaster" ili ih zadržati.

    Također Jankovića za rotaciju je bilo dobro zadržati za rotaciju, dok Tolić i Bočkaj nemaju što raditi u dinamu jer nisu za moderni nogomet.

    Vezano za Jedvaja, tu se varaš. Njemu dinamo nikada nije bila opcija i drago mi je. Provjereno ;). Dinamo bi mu bio zanimljiv da je kriminalac iz Bjelovara i dalje tu, a ne u BiH. Jer imaju zajedničke interese i jako su si dobri :).

    Ukratko i moj osvrt na tvoj dosta realan osvrt :up:
  • San Lorenzo
    15.9k
    Šteta što nema prijenosa danas, baš me zanima u kakvoj formaciji ćemo istrčati i kakvi će biti Kaneko i Max...roster nam je savršeno sklepan za 442, osam veznjaka i četiri napadača.
  • Jurki
    11.7k
    slozio bi se s tobom.. i mozda bi trebali trajno promijeniti koncepciju igre i formaciju na nekakav 442.
    Krila su nam nekvalitetna.. Imamo puno veznjaka i mislim da bi to nama leglo ko budali šamar.
  • Ivdzo11
    4.2k
    da su bar neki tekstualni prijenos stavili.... ili sastav kao sto je gorica objavila
  • hardek
    2.8k
    Ova tekma je bila dobra prilika za prijenos na dinamo+
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.