• OsamŠest
    2.7k
    Upiralo se prstom u Podnara i privatne interese kad je riječ o transferu Bakrara. Na kraju je istina da ga isključivo Biščan želi.

    Nit je Biščan prevara, nit je Šimić prevara.. Nikad nisam bio veći optimist kad je Dinamo u pitanju.
  • og1986
    2.9k
    dovede kvalitetnog igrača kojem je u redu potpisat ugovor sa Dinamom za plaću u rasponu od nekih 300k - 500k?OsamŠest

    Koji to ? Bernauer za kojeg ovdje svi pišu da je 3-4 opcija za stopera i čije brojke iz druge lige nitko ne zna protumačiti po važnosti.
    Jedino ako računaš igrače za buduću mogućnost kvalitete.

    Za one igrače koji bi nam uvelike pomogli i napravili razliku ODMAH, oni bi koštali blizu milijun godišnje i nekoliko milijuna transfer.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Pa Orsic, Petkovic, prije njih Mandzukic su do vise place dosli ucinkom u Dinamu i za takve stvari i igrace novac ne bi trebao bit problem. Meni ne bi bilo zao ni place Ademija da je jos uvijek tu. Valjda se zelis izgradit kao klub prvenstveno kroz rezultat.
    Uz to, posao uprave je osigurat sredstva za rad kluba. Treba nesto radit i sa sponzorima, navijacima, povecat fiksni udio prihoda itd.
  • xyz
    840


    Ne postoji garancija da te i ovako neće izbaciti Ludogorec jer ne igraju budžeti nego igrači. Upravo zato što faktor slučajnosti igra toliko ulogu, a skoro 50% proračuna ovisi o tome, treba planirati održiviji proračun.
    Dinamovu ekipu većinom čini igrači iz omladinskog pogona, igrači iz drugih hnl klubova plus eventualno neki povratnik iz vani ili manje poznati stranac. Koga tu treba platiti milijun eura? Naravno, vremenom razvijemo neke od tih igrača pa im treba dati veći ugovor, ali to treba biti iznimka, a ne pravilo.
  • bbb medimurje
    3k
    Po meni nema mjesta stednji, pogotovo ne kod prve ekipe
    Pogotovo sad kad krece jedna od najbitnijih sezona
    Nema smisla stedjeti, tovari dizu proracun i lagano nam se priblizavaju
    Imas ivanuseca, sutala, baturinu koji si igrači za 10+ milja eura, imas u bivsim igracima bonuse koji su lako ostvarivi, imas od uefe i lige prvaka dodatna povecane prihode
    Imas marketing, fan shop koji su u tendenciji rasta
    Uglavno sve raste pa bi i trebao i buđet i place
    Kak u svakoj uspjesnoj firmi tak i u Dinamu
  • SAS1987
    14k
    Moneyball. Sto više trošiš na place igraca to bolji rezultati. A sad, koji je optimalni balans između placa i rezultata odlucuje Simić.

    Zasad Šimić lomi Lokose i Rijeku te zeli na dva, tri igraca ustediti dvije, tri milje (nizi transfer i ugovor na recimo tri godine). Ak ih slomi onda je automatsko snizio cijenu igraca za Dinamo iz hnl za sledjecih par godina. Ak ih ne slomi pa odu van onda ce nauciti da treba podebljati ponude.

    A sto bi to Simic trebao napraviti? Platiti Frigana, Vipotnika i Kacavendu po 4+ milje i dati im ugovor gornjeg ranga? Potrositi sav novac za transfere na potencial a ne na kvalitetu. Ak budu flop necemo se ih moci rijesiti zbog i visokog ugovora i jer necemo zeljeti izgubili ulozen novac.

    Banana for scale. 4 milje je kostao Šutalo. Dokazan igrac iz Atalante Bergamo.
  • OsamŠest
    2.7k

    Al prvu momčad imaš, fali ti maltene desno krilo i lijevi bek. Ovo je samo kvalitetna nadogradnja momčadi.

    Kojeg stopera želiš vidjet u Dinamu? Šutalo je u ovom trenutku i dalje ovdje. Boško se vraća, Perić je drugi dio sezone podsjetio na reprezentativne dane.

    Tunižanin je sve dogovorio, pa zajebo (valjda). 100 ili 200 tisuća eura na drugoj adresi nije odigralo značajnu ulogu promjene mišljenja, nego je odigralo vjerojatno dosta više.

    Ti ako daš novom igraču 1m ili više, moraš automatski dat više i glavnim igračima koje već imaš.. Nije to samo potpis novog igrača i njegove godišnje plaće od 1m eura..
  • og1986
    2.9k
    Isto tako. Iako je prijelazni rok tek počeo. Za razliku od drugih velikih liga gdje mogu polako sada razmišljati koga uzeti. Nama počinje prvenstvo kada većina kreće sa pripremnim turnirima.

    I odmah prve dvije tekme su protiv hajduka, možeš osvojiti trofej,sa njihovim težim rasporedom ih zabiti za dno. I uz to između kola su kvalifikacije.

    Sve to za mjesec dana. Pa ako već planiraju imati normalnu momčad koja se ne bori protiv dugog sela. Trebaju biti konkretniji potezi da se mogu uigrat.
  • marcio amoroso
    33.8k

    Ne postoji garancija da te neće izbaciti, ali je manja mogućnost sa jačom momčadi. Održiviji proračun se ne radi tako da ti igraju igrači od 300 tisuća umjesto igrača od 800 nego tako da povećaš prihod od sponzora, matchdaya itd, a smanjiš rashode tako da ne gomilaš igrače koji nemaju potreban kvalitet za Dinamo.


    Upravo ti igrači od 800 ti pune proračun i zarađuju novac klubu.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Cufre, Tonel, Drmić, Hajrović, Theo, Moubandje, Šutalo iz Atalante. Ljubičić kao standardni igrač Rapida.marcio amoroso

    Cufre došao s papirima nakon šta je raskinuo u Argentini nakon mjesec dana, prije toga odigrao 5 utakmica u Herthi u pola sezone. U tridesetoj godini života. TM kaže 1.5 milju


    Tonel došao s papirima nakon šta ga je Sporting otpisao. 30 godina je imao tad. TM kaže 3.5 milje u vrijeme potpisa za Dinamo.

    Izet slična stvar, Moubandje također. Poljska liga Kadzior? Ajmo bit ozbiljni.

    Ja mislim da je razina Dinama danas debelo iznad razine Dinama iz 2009. Tako da te usporedbe ne stoje. Mi danas imamo 4 startera u reprezentaciji, ozbiljna igrača u ozbiljnoj repki. Di je to od ere Tonela i Cufrea.

    A sve i da to drži vodu… ponavljam. 25.6. je danas.
  • NitkoBitan
    13.5k
    smanjiš rashode tako da ne gomilaš igrače koji nemaju potreban kvalitet za Dinamo.marcio amoroso

    Evo vjerujem da se oko ovoga svi slazemo. Medutim i tu stvar ce novinari navesti kao rezanje placa kako bi zapalili mase.

    I onda kad krene to rezanje nepotrebnih ugovora igraca na posudbama krece kmecanje puka kako ovaj voli Dinamo, onaj nije dobio priliku bla bla. A mi i dalje haramo HNLom i vjerojatno ulazimo u grupnu fazu LP/EL, uz manje troskove.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Ljubičić i Šutalo Boško… pa to su igrači u kadru sada. To potvrđuje ono sto i pišem . Već sada postoji kvaliteta da nema potrebe da se potpiše 7-8 igrača tog ranga.

    Ovoj ekipi fali lijevi bek, desno krilo i širine u vezi.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Opet napeto, sto se tice stednje mislim da ce se samo probati davati mozda malo realnije place i to je to, bez brige.
  • marcio amoroso
    33.8k
    A sve i da to drži vodu… ponavljam. 25.6. je danas.Tradicija bunta

    Ja se nadam da ćemo imati kompetitivnu momčad na početku sezone ili bar na početku grupne faze nečega.

    Što se tiče Tonela sa 30 godina mislim da bi svi i danas imali više povjerenja u stopera koji je bio prilično standardan u Sportingu nego u Bernauera ili Jelenića iako
    je ovaj Dinamo kao što si napisao nekoliko
    koplja iznad onoga.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Šta jednom navijaču znači stanje na računu?

    Prije smo imali ekipu koja je navijala za transfere i tetu iz računovodstva, a sada imamo ekipu koja je za štednju naustrb prve momčadi :monkey:
    marcio amoroso

    Recimo ja ne razumijem forsiranje ovog, a vidim to jako često na Zoni.

    Je li račun najvažniji i navijamo li za transfere? Ne.

    Je li račun za navijača koji živi Dinamo 24/7 jedan od briga? Apsolutno da. Meni nisu jasni navijači koji ignoriraju financijski dio kao da on ne postoji. Mi ne navijamo za Unitede, Bayerne i ostale kurce palce koji mogu trošit koliko žele i neće se dogodit ništa. Kod nas je upravo financijska strana najveća prepreka za daljnji razvoj kluba.

    Eno, treba pogledat navijače Barcelone koji su se opekli kako se odjednom broji koliko bi to točno 34 godine star Parejo trebao dobit i zašto toliko, a ne ovoliko.

    Da, jako je bitno da Šutala da prodamo za 30, a ne za 15. Još bi bolje bilo da Šutalo ovdje završi karijeru, ali neće i onda moramo izvući čim veću lovu. I kad netko kaže da je dobro da je otišao za više, ne znači da navija za transfer. Navija da njegov klub apsolutno u svemu bolje prođe.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.