• bbb medimurje
    3k
    Ajde citiraj sta tocno pise i ne izvlaci iz konteksta.NitkoBitan

    Nova Dinamova uprava ide u smjeru da više ne daje velike ugovore igračima, kakav je imao Mislav Oršić, nego da ih svede u realnije okvire i tako s vremenom smanji ogroman budžet kluba.
  • Patak
    2.3k
    Nažalost danas, ne samo u nogometu, budžet određuje sportski domet. Što u tom smislu znači "realniji okvir"?
  • NitkoBitan
    13k
    Pa nigdje ne pise da ce se smanjivat ugovori nego da se nece nuditi novi nerealni ugovori. Livakovic trazi preko milijun, Petkovic oko milijun, svako malo ce dolazit neki mladi talentirani igrac kojeg ce trebat sto duze zadrzat u klubu (odnosni ponudit mu unosan ugovor, Olmu se nudilo 1,5 mil ak se ne varam). Jedna sezona sa teskim kiksom u kvalifikacijama i pisi kuci propalo. Omjer placa i ukupnih prihoda je kritican. Neki igraci zeljni inozemnog iskustva ocito traze nerealne sume i sebe stavljaju u win-win situaciju, ili ostanak u Dinamu uz i vise nego odlicnu cifru ili odlazak (ispunjenje zelje). Treba se realno procijenit zelje i mogucnosti i bit ce sve oke, vjerujem u Simica :strong:
  • The Undertaker
    4.3k
    U Dinamu su plaće 50% budžeta. To uopće nije izvan gabarita ozbiljnih klubova. Na što bi se inače trebali trošiti novci?
  • NitkoBitan
    13k
    U Dinamu su plaće 50% budžeta. To uopće nije izvan gabarita ozbiljnih klubova.The Undertaker

    A kada "dolazi" vecina prihoda u budzet? Nama prakticki pola prihoda dolazi krajem 3. kvartala tekuce godine (i ti prihodi od Europe su upitni i u kojem obujmu ce doc). Tih 50% udjela place u ukupnim prihodima se lako pretvori u 70-80%.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Vidi se na ekipi koja dolazi u klub kojim smjerom se planira ići.
    Doveden je Bernauer koji ima oko 300 tisuća, a ostali igrači koji se spominju su također u tom rangu. Očigledno se želi maksimalno smanjiti trošak.

    Ja mislim da se štedi na krivoj strani, ali tko sam ja.
  • Patak
    2.3k
    Samo se bojim ako je to istina da se onda ne ostvari ona "kolko para tolko muzike". A inače, koji bi bili razlozi štednje, sad kad nema rikverca i onih prevelikih menadžerskih provizija? Nije da se kreće u gradnju stadiona vlastitim sredstvima, pa ajd strpit ćemo se neko vrijeme.

    Možda su ti članci ipak samo novinska patka kojima ne treba baš vjerovati.
  • The Undertaker
    4.3k
    A kada "dolazi" vecina prihoda u budzet?NitkoBitan

    Cash flow se rješava kreditom. Ako ne bude Europe onda će se prodavati više. Upravo sam na Snetu postavio slično pitanje. Ako prihodi ostanu isti a smanjimo rashode, što ćemo napraviti sa viškom novca?
    Mi smo dosad imali generalno pozitivan trend, rasli su prihodi, rasli su rashodi, rezultati su bili bolji. Sad okrećemo kotač u suprotnom smjeru a ja ne vidim valjani razlog.
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Dinamovo ''kockanje'' sa proračunom je bezrizično i vrlo sigurno išto dokazuje zadnjih 15 sezona. Ako Dinamo ima 4-5 igrača koji rade razliku i imaju plaću od milijun eura onda su oni garant osvajanja titule. Može se dogoditi jedna sezona kao 16/17 da se izgubi titula ali dvije sezone zaredom nema šanse.

    Samim time (uzastopnim osvajanjima HNL-a) je osigurana i Europa. Kao nacionalnom prvaku, Dinamu je zadnjih sezona bilo dovoljno da prođe samo jedno kolo i izbaci Skhupija, Valura, Floru Tallin, Saburtala i hopa već je u grupi europskog natjecanja i ima minimalnih 10-15 milijuna eura.

    Kresanjem proračuna za plaće Dinamo se vrlo brzo može kvalitativno osuti. Priče da se sa igračima od 300 tisuća eura mogu ostvarivati isti rezultati kao sa duplo i troduplo plaćenijim igračima je priča za malu djecu. Da je tako onda ne bi Salzburg svoje plaćao milijun eura nego bi skresali proračun na nivo Rijeke i igrači bi im igrali za 300 tisuća. Možda se može jednu ili dvije sezone ubosti sa jeftinim pojačanjima koji će igrati za kikiriki ali dugoročno bi takva politika značila siguran rezultatski pad. Ja se nadam da je sva ta priča o kresanju izdataka za plaće samo novinarska patka.
  • Efes Pilsen
    7k
    Za svaki profit je potreban rizik. Nadam se da muda uprave nisu u pitanju, kada se stvari postave i iskomuniciraju korektno onda hijerarhija placa nema sta dolazit u pitanje. Imas 2 reprezentativca Hrvatske, kljucna igraca, prakticno lica Hrvatske uz Modrica na zadnja 2 natjecanja. Tko zeli u njihovu kategoriju kriteriji su jasni - lojalnost klubu i medunarodni uspjesi.
  • og1986
    2.9k
    Ova štednja mi ide baš na onu stvar. U pm pa barem ova sezona nam je jedna od najbitnijih u povijesti za klub. Ako uđemo u ligu prvaka, ostvarimo koliko toliko dobar rezultat, osvojimo nacionalnu ligu. I onda sljedeće godine opet uđemo u ligu prvaka.

    Sa tim dobivenim novcima od novih prava LP nitko nam neće prismrditi sljedećih 20 godina u HNL.

    I još čekamo novce od ostalih transfera. (Majer, gvardiol, olmo, Brozović).

    Ali ne, idemo u kresanje plaća i štedimo... jer pazi najbolji igrači nam traže oko milijun eura place... užas

    Pa jesu normalni ?
  • OsamŠest
    2.6k
    Pa nitko nigdje nije rekao da ćemo štedit.

    Kupovat ćemo, al nećemo preplatit igrače i davat ogromne plaće. To ne znači da neće doć neka prihvatljivija i jednako dobra opcija..
  • marcio amoroso
    33.1k

    Pa vidi se po dovedenim igračima i po onima sa kojima se pregovara da se štedi. Ne treba to nitko izjaviti.
  • xyz
    840
    Moje je mišljenje da ima prostora za racionalizaciju troškova. Samo u sportskom segmentu se mogu smanjiti troškovi menadžerskih provizija, broja igrača pod profesionalnim ugovorom i strukture novih ugovora koji bi se trebali potpisivati s dijelom koji je fiksan i dijelom koji ovisi o ostvarenim rezultatima kluba (osvajanje hnl-a i europska takmičenja) i pojedinačnim učinkom igrača. Tu se sigurno može uštediti 10-ak milijuna eura kad se uspoređuje s prošlom godinom.
    Dinamo ne može planirati proračun od 60 milijuna eura ako mu 50 milijuna ovisi o prodaji igrača i rezultatu u Europi. Neka se u startu planira s 45-50 milijuna, a na kraju će sve ionako ovisiti o prihodima.
  • vjeko1701
    5.9k
    Slažem se da ne razumijem sve ove priče rezanja troškova, posebno na uštrb ne potpisivanja ugovora sa klučnim igračima i reprezentativcima. Dugoročno ok, razumijem ali baš kao što se piše, iduća sezona bi mogla biti toliko bitna za budućnost kluba da ne vjerujem da ne postoji neka rezerva kojom bi se dao pokriti malo veći rizik u ovoj jednoj sezoni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.