• Navijač Dinama
    7.4k
    Mislim da u polufinale idu
    City
    Bayern
    Atletico
    I PSG,mislim da ce svjedeno dobit Atalalntu bez obzira kakav nogomet igrali ovi

    City i Bayern mi djeluju dosta močno, Lewadowski po meni najbolji igrač i napadač na svijetu trenutno, City je jak i to se vidi , za mene osobno uz Bavarce najbolja ekipa na svijeu ove sezone, pitanje je samo kakav je Real da li stvarno mogu preokrenut ili ne pitanje je,
    P.s (Lpool nisam svrstao i najbolje u Europi trenutno jer je ispao iz LP, i opali su u formi, i dalje je to LPool, al igraju rasteretito, oni su svoj cilj ispunili prije dva kola kad su i službeno postali prvaci države , i ne treba im vise )

    Atletico M. "dark horse", ako itko zasluzuje LP, po meni zasluzuju oni i Cholo Simeone, a on i njegovi momci su majstori u ovakvim utakmicama(igra se na jednu dobivenu)

    I PSG cini mi se da je Icardi i sluzbeno njihov igrač, e sad ovisi kakav ce biti trio Icardi Neymar i Mbappe koliko mogu i kakvu podrsku imaju na ostalim djelovima terena, bit ce odličan osmi mjesec u svakom slučaju :smile:
  • xavier
    11.1k


    Prvo, Atalanta je jako daleko od favorita za osvajanje LP. U ogledu s PSG-om neki joj daju prednost iz razloga što trenutno igraju stvarno u vrhunskoj formi dok Francuzi uopće ne igraju i to im je veliki hendikep. U "normalnim" okolnostima Atalanta ne bi bila favorit ni protiv PSG-a, a kamoli protiv Liverpoola, Reala, Barce ili Cityja...

    Drugo, ta Atalanta koje je outsider u LP, opet po TM-u (iako ga ne volim, ali ne možemo reći da ne govori određene stvari) vrijedi 3 i pol puta više od Dinama. Naravno da te brojke ne igraju na terenu, ali želim reći da ljudi zbog one pobjede u Maksimiru imaju sasvim pogrešnu percepciju.

    Nisam ja pesimist, daleko od toga, ali doza realnosti ipak treba postojati. Ne možeš sve strpati u "nikad ne znaš, tko zna što se može dogoditi" kategoriju.
  • Majki2111
    2.6k
    Stoji sve, jedino se nebi možda složio tipa da Atalanta nije favorit protiv Reala, i Barce I PSG.

    Plus ona pobijeda u Maksimiru je pokazala da se može s najboljima na terenu. Naravno sreća je jako bitan faktor. A sada još i bitniji kako ima manje utakmica.
  • Infinity
    15.2k
    Zvezda je dobila Liverpoola koji je kasnije osvojio. Bas im je neka zadovoljstina to sto su dobili prvaka Europe i ispali dok su ovi kasnije osvajali. To je odlika malih, mali pronalaze utjehu u tom da su na pocetku natjecanja dobili nekog tko je kasnije postao prvak. Hoce li navijaci Lyona navijati za Juve ako ih ovi izbace i tjesiti se da su dobili prvaka Europe ako Juve osvoji?

    Atalanta mi je simpaticna jer igra vrhunski nogomet, al to je prije svega ekipa koja nas je izbacila iz Europe i kojoj prvo zbog toga ne zelim nista dobro u trenutnoj sezoni, a onda nama kao Dinamu u buducnosti odgovara da Atalanta odmah ispadne. Jel vise zelim da Atalanta osvoji ili da Dinamo bude u trecem sesiru u LP ako udjemo naredne sezone? Kao navijacu Dinama mi nije tesko izabrati.
  • xavier
    11.1k
    jedino se nebi možda složio tipa da Atalanta nije favorit protiv Reala, i Barce I PSG.Majki-Papi2111

    Što da kažem nego da svatko ima pravo na svoje mišljenje.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Nogomet je nepredvidiv i teško je nešto unaprijed prognozirati, ali je realno da su na lijevoj strani teškaši a na desnoj ipak malo lošije ekipe.
    Volio bi da Barca osvoji, čak i Bayern. Nebi volio da osvoji PSG ili City.
  • Majki2111
    2.6k
    onda nama kao Dinamu u buducnosti odgovara da Atalanta odmah ispadneInfinity

    Ok da ovo nisam razmišljao. Gledao sam kratkoročno.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    PSG ili City.marcio amoroso

    Čisto sumnjam da bi itko osim njihovih navijača to volio, potrošit milijardu eura i ne osvojit bi bilo koma, u njihovom slucaju veliki neuspjeh, plastičari

    Nastranu to, a vi vjerujem za City ne bi da osvoji jer u engleskoj vjerovatno favorizujete MUFC bas kao i ja :lol:
  • Sibirski plavac
    1.4k
    Možda ću zvučati ko da branim city,pogotovo jer sam napisao u svojoj priči da sam prije navijao za njih,ali moram nekaj napisat. :lol: Ta riječ plastično mi tak ide na živce ne samo u nogometu nego u svim sportovima.To kaj je neko s parama se poboljšao,ne znači da je prije bio nitko i ništa.Samo da se zna city je prije dolaska arapa imao više trofeja nego chelsea prije abramovića.Većina Manchestera navija za city,dok united dominira u okolnim mjestima Trafford i Salford,a neću ni spominjat da United ima više navijača u Londonu nego u Manchesteru.Tak su ljudi mogli devedesetih reći da je united(izuzev jedne titule LP) bio prosječan do dolaska Fergieja.Psg isto.Njih ljudi sprdaju pogotovo zato što su nastali tek 1970.No imali su oni trofeja,igrače poput Ronaldinha,Paulete,Sušića,Weah,Okoche itd.Da ne spominjem one fore emptyhad stadium i psg nema navijače.Statistički na stadionima engleske lige samo 25% ljudi dolazi na tekme svog kluba zadnjih 20 godina.Cityjev prosjek takvih je 41%.Psg također ima jedne od najboljih navijača u Francuskoj,ali ih dugo nije bilo radi represije koja je možda čak i gora od represije nad boysima.Da se razumijemo nisam navijač ni jednih ni drugih,city eventualno simpatiziram u nekim tekmama,ali ovo sam napisal jer mi od te fraze "plastični" dođe da si kosu iščupam.Plastični jedino može biti navijač,odnosno osoba koja mijenja klubove za navijanje s obzirom na formu. Moral sam nekaj napisat,jbg :lol: Inače volio bih da Napoli osvoji,iako sumnjam da će biti tako.
  • Infinity
    15.2k
    Zasto je City plastika ako je u posljednje tri sezone potrosio 562.91m eura, a u istom razdoblju United je potrosio 494.74m eura i nije, jos je OK favorizirati ga. U 70m eura stane sprdanje s klubom koji mozda ne osvoji LP u odnosu na onaj koji ju mozda uopce ne izbori.

    Real je potrosio u tom razdoblju 540.75m eura, a Barca 776.6m eura. PSG je potrosio 560m eura sto je preko 200m eura manje nego Barcelona.

    Velikani su oduvijek bili rastrosni, uvijek su vise trosili od ostalih, al to ti je nesto na sto si navikao od rodjenja da tako kazem. Netko s 15 godina ne razumije da City ili PSG mogu biti plastika, njima ce plastika biti Newcastle. Sve te vrijednosti su poremecene, jer ti klubovi postoje stotinu godina, al kad se sirotinja domogne para prvi ce na njega dici glas netko tko je prije bio bogat, jer danas vise nije glavni hadzija u selu i pokusat ce da svojim utjecajem sto vise ocrni novu konkurenciju, a ostala sirotinja ce prihvatiti to crnjenje, jer se jos netko digao iznad njih, jos jedan razlog za kompleks koji se moze lijeciti samo pljuvanjem kad nemas love da ga nadmasis.
  • Crusades1986
    9.8k
    Jedini razlog za eventualno sprdanje Citya su njihovi navijači. Ako je nekom to kriterij za plastični klub. Činjenica je da im brojka gledatelja ima na manjim domaćim tekmama nije na razini Liverpoola, Uniteda i Chelsea. Prazne stolice su na takvim utakmicama cesta pojava. Po nekom navijackom kriteriju, oni i nemaju neku navijacku bazu niti reputaciju u Engleskoj, a kamoli u Europi. Mislim da se kod njih cak na dan utakmice protiv nekog neatraktivnog protivnika tipa Norwich, Brighton ili tak nesto moze kupit karta. To nije slucaj kod ostalih top 6,7 ekipa.

    A govorit da je City plastika jer imaju najbogatije vlasnike je pogresno i krivo. Svi klubovi u Engleskoj su u privatnom vlasništvu. Amerikanci, Rusi, Arapi ovi i oni. To sto se nekom ne svida da City ima najvise para nema veze sa navijacima. Ko je kriv drugim klubovima sto nisu sposobniji pa na druge nacine, osim trosenja brdo love, pokusaju neku drugu taktiku. Nije lova uvijek najbitinija.

    Jedino se moze kritizirat taj fan base koji je kod Man Citya po meni najslabiji.
  • xavier
    11.1k


    Evo, ja simpatiziram United i prvi ću reći da nema "umjetnih" klubova niti onih koji "previše troše". Velika većina klubova je postala "velika" zato što je u nekom periodu svoje povijesti imala više novca i osvajala trofeje. Kad jednom postaneš takav, to obično generira i veliku zaradu te ostanak na toj razini. Naravno da je ovo malo karikirano jer klubovi doživljavaju uspone i padove.

    No kako god bilo, svi engleski klubovi su u privatnom vlasništvu i ne znam u čemu je razlika je li vlasnik Amerikanac, Rus ili šeik. Nogomet je na ovoj razini biznis koji ne možeš voditi ako ne raspolažeš povećom količinom novca i nema besmislenije stvari nego kmečati da netko drugi ima novca "više od tebe" kad svakako spadaš u sam svjetski vrh najbogatijih klubova.

    No ovo o "gradu koji je za City dok United ima navijače van grada", je nešto što nema veze s istinom i ne znam koliko je puta objašnjeno. U gradu navijače imaju i jedni i drugi. Kakav je omjer, teško je reći, ali obično se uzima 60-40 ili 55-45 za United. Razlika je do prije 10 godina bila izvan samog Manchestera gdje je United imao ogromnu prednost u cijelom svijetu, ali danas i City ima simpatizere i cijelog svijeta.
  • Navijač Dinama
    7.4k



    Ma razumjem ja vas, ja sam samo posprdno stavio plastični, jer je to naziv za svaku ekipu koja se domogla para, to jest postali su mnogo jači i bolji sa ulaganjem, ovo sve stoji, ak ome iskreno pitate plastivni su ovaj Leipzeig i Red Bull koji nitko ne voli , ali i oni rade odličan posao, ali mi smeta nova generacija navijača tih klubova na našim prostorima ,jer tek sad na internetu nailaziš na niihove navijače pa zbog toga, ne znaju ni povijest ni ovo ni ono a hvalisavi na sva usta, cuo sam ja dok sam manji bio pričalo se o PSG još dok je velikan bosanski Safet Sušić Pape igrao , a City eto tek prije par godina dok su igrali ikone od Wright Phillipsa kasnije Yaye i Kolo Tourea , Robihna, pa dolazak dijamanta iz čini mi se Wolfsburga,(dok su bili jaka ekipa) , dakle plasticni su po fam base Man City i jos neke ekipe(PSG ne)

    možda čak i gora od represije nad boysima.Sibirski plavac
    O Boysima i represiji , izvini al to ne bi komentiro,niti mogu , a i forum je pa onda , a represija kao pojam represija je u Evorpi svugdje dosta pobrutalna,negdje više negdje malko manje, za mene najveća policijska represija izuzev Hrvatske gdje sam na internetu vidio je u Španiji i Francuskoj, daj da grijesim, tamo ne pitaju tko si sta si tamo te ubiju od batine, ali cuo sam da njihovi pregledi na stadionima nisu ni slični zahtjevni kao i kod nas, (bio sam u Austriji i Njemackoj na utakmicama) ali kod njih nijee ni slicno kao i kod nas , tko hoce more i bombu unjet na tribinu
  • Sibirski plavac
    1.4k
    Kaj se tiče navijača slažem se da ako gledamo samo navijanje cityjevi nisu nešto.Liverpool je top 5 u ligi po meni,ali i jedni od najprecjenjenijih navijača u Engleskoj i svijetu.Kaj imaju osim tog uvodnog YNWA?Chelseajevi su isto ko cityjevi,prosječni,al poznati su kao nekoć veliki huligani kao i liverpoolovi.Unitedovi su sprdnja teška.Pola old trafforda azijati,arapi i "turisti".Naravno i city i ostali klubovi imaju dosta tih turista na stadionu.A i old trafford je nazvan kazalištem snova(Theathre of dreams).Oni to shvaćaju ko kompliment no meni nebi bilo drago da mi suparnici smatraju stadion kazalištem jer to dovoljno govori kakva je atmosfera.
  • Crusades1986
    9.8k
    Ma ne govorim sad toliko o kvaliteti navijanja i navijača koliko o nekim brojkama i činjenicama. Kvaliteta toga je u Engleskoj pala davnih dana komercijalizacijom i "amerikanizacijom" nogometa. TV prava, turisti, marketing, rjesavanje "huligana" sa stadiona. Sve je doprinjelo padanju kvalitete navijanja na svim stadionima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.