• The Undertaker
    5.4k
    Osobno mislim da Statut u ovakvom obliku neće proći, osim u slučaju više sile tj. intervencije visoke politike. Prilično sam siguran da će mijenjati broj zastupnika i način izbora "predsjedničkog" dijela Skupštine.
  • Tradicija bunta
    6.5k


    Ne bi imao kvorum jer nema 41.

    29+7=36

    "ulazak" povjerenika u skupštinu je stvar formalnosti, oni se verificiraju po čistoj matematici, ne po Zorićevim afinitetima tako da isti kurac jesu li tehnički ušli ili nisu ušli u skupštinu.

    Jedna strana je srušila kvorum jer nema većinu i to je to.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Ako je netko nekoga preveo žednog preko vode to sugerira da je netko nekoga zajebao ili izmanipulirao.
    Jel to baš bio slučaj ovdje?
    Tradicija bunta

    Ja govorim o slučaju da 25. 9. statut ne bude na dnevnom redu.
  • jedan u nizu
    8.3k


    I sam Zoric kaze da nije Mamicevac. Naravno da se svi javno odricu bjegunca, zato je i mumija rekao ne, ne i ne.
    Ali siguran sam da to znaci da je u talu sa Zoricem.
  • SAS1987
    14.7k
    pohvale za grafike :smile:

    Super mi je da liste imaju unaprijed definiranog kandidata za predsjednika. Da se zna tko koga predstavlja a ne da se nakon toga bira tko zna tko :smile:
  • superhik
    11.1k
    hvala :smile:
  • masacusec
    3.6k
    U aktualnom je statutu previše stvari nedefinirano što znači da su se razne situacije rješavale ad hoc, tj. tumačenje clanaka bilo je podložno manipulacijama i improviziralo se na način kako bi u tim trenucima odgovaralo vodstvu kluba.
  • superhik
    11.1k
    Gore od toga je da stvari koje nisu definirane se nisu ni provodile. Recimo: predlaganje točki dnevnog reda, informiranje putem skupova za članove...
  • The Undertaker
    5.4k
    Ovo informiranje preko skupova za članove je opet kopija ''ćakule'' u Hajduku. Klub treba biti generalno otvoreniji prema članovima u smislu da redovno i javno komunicira sa članovima i nečlanovima. Nekakve poluprivatne sesije gdje će članovi dobivati polutajne informacije na sastancima sa Upravom nisu primjerene ozbiljnom klubu.
  • superhik
    11.1k
    slažem se da klub treba biti otvoreniji, ali kako sastanci odnosno skupovi sa članovima kluba mogu biti poluprivatni, a posebno kako bi se na njima mogle proturati polutajne informacije? To smo imali do sad gdje su se neki klubu srcu dragi povjerenici šetali po klubu ili bili manekeni za dresove.
    Upravo ozbiljni klubovi imaju otvoren kanal komunikacije sa članovima.
  • vjeko1701
    8.4k
    Upravo to, nisu to nikakve polutajne informacije već čisti transparentni dijalog sa članovima koji bi ionako vjerojatno pratili novinari.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ti skupovi su, zbog tehničkih stvari, ograničeni na relativno malen broj ljudi. Ako su informacije na skupu javne onda ih treba znati kompletno članstvo a ne malen broj prisutnih, ako nisu onda ih ne treba znati nitko. Sve što se može doznati na tom skupu može i biti javno iskomunicirano od strane kluba prema svima članovima primjerenijim načinima (e-mailom, interview, izjave za klupske medije...). Osim toga, jedna od uloga skupštinara je i da informiraju članstvo o svemu bitnom.
  • vjeko1701
    8.4k
    Ok, ali ako klub to prenosi na svojoj video platformi javno? Ok, može biti stream samo za članove ali realno ne mora niti ima potrebe za tim.

    Ovo nije koncept neke tajne diseminacije osjetljivih podataka pred odabranih par već model po kojem članovi koji su za to zainteresirani mogu imati organiziran godišnji/polugodišnji dijalog s upravom kluba o trenutnim potezima/budućim planovima/pojašnjenju poteza, izvješća, situacije...itd...bilo kaj. I to mi je ok metoda približavanja kluba njegovim članovima.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Neke varijacije skupova za članove postoje u mnogim klubovima, ne samo članskim. Nije to nikakva kopija "ćakule". Ako i u privatnim klubovima postoje skupštine (svih) dioničara gdje se mogu otvarati neke diskusije, ako u udrugama postoje otvorene diskusije o nekim odlukama i temama vezanim za klub, zašto ne bi postojala i ta obaveza u Dinamu po novom statutu? Bar bi se izbjeglo masu stupidnih teorija zavjere i klevetanja koje stvaraju lošu klimu oko kluba.

    Uostalom Hajduk ima 3 puta više članova od Dinama i generira ozbiljan novac za naše prilike na konto takvih gesti pa i da je (a nije) kopirano, koga briga. Sve je danas na nekom nivou "kopirano" od nekoga. Ni ta ćakula nije za privilegirane, nego se otvore prijave pa ovisno o broju prijava se izabere mjesto održavanja.
  • Georg Koch
    4.6k
    slazem se sa dijelom kojim sam upoznat.
    Moze samo pitanje, informativno, buduci da vidim da baratas sa tim puno vise.
    Koje su konkretno najvece razlike u odnosu na "ćakulu"?
    Nisam ironican, stvarno ozbiljno pitam jer me zanima :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.