• PlavacZRima
    289
    Svi krenut u fušu delat,pa bu se našlo
  • Mali dioničar
    15.3k
    Pretpostavljam da se sponzorski ugovori potpisuju na nekoliko godina i da ugovor treba biti potpisan od strane pravne osobe.

    Ideja je legitimna i dobra, ali cifra koja bi se trebala skupiti nadilazi jednogodišnje sponzorstvo. A i sama Zona bi trebala biti pravna osoba koja bi mogla poptisivati ugovore pa tako i Ugovor o sponzoriranju Dinama,
  • Bruh
    956
    aco je prikupio oko 500000 eura... za klub kojeg su svi otpisali
  • jedan u nizu
    8.3k
    kad bi se skupili novci, tko bi predstavljao donatore?
    kako bi se to odlucilo?
    sigurno nebi bilo demokratski jer odrzati izbore navijaca foruma,ulice,tribine,kvartova je nemoguce.
    pricamo o demokratskom izboru, a mi sami nebi mogli biti demokratski.
    bilo bi lijepo da imamo nekog naseg spnzora, ili sponzore, ali budimo realni, to se nikada nece desiti na takav nacin.

    jedini nacin bi bio da neka firma, koja ima veliki budzet za marketing, i ima vodstvo ljudi koji stoje uz nas i nasu borbu, odlucila izdvojiti milju eura za tako nesto. U tom slucaju bi i predstavnik te firme (vjv vlasnik) bio u skupstini.
  • Bruh
    956
    Zašto bi bilo nemoguće održat izbore? Odredi se biračko mjesto karikiram na maksimiru i jedno u novom zagrebu. Eventualno u slavoniji tipa slavonski brod...
  • superhik
    11.1k
    sigurno nebi bilo demokratski jer odrzati izbore navijaca foruma,ulice,tribine,kvartova je nemoguce.jedan u nizu

    Svaki donator ostavi mail adresu, na tu mail adresu dolazi najobičnija Google forma sa kandidatima i tako se glasa. Uvijek ima načina
  • The Undertaker
    5.4k
    Skupljanje love navijača je njemački način. Hrvatski način je da nađeš dva nezadovoljna člana Skupštine suprotnog tabora, obećaš im mjesto u IO sljedećeg saziva ili da ćeš im zaposliti malu od tetkine susjede i riješili ste problem.
  • Georg Koch
    4.6k
    Mene samo zanima od ljudi koji to puno vise prate i upoznatiji su na neke nacine sa time.
    Dal je stvarno istina ili cak i blizu istine ovo sto sam citao na gol.hr, da je mumija stvarno izjavio kako sigurno i bez povjerenika ima vecinu, a to moze samo znaciti koaliciju sa mamicevim govnetom?
    Jesmo i tu sjebani totalno?
  • jedan u nizu
    8.3k

    i kako onda vrednovati glasove?
    kako netko tko donira 1000 eura ima jednako pravo glasa kao onaj tko donira 10 eura?
    da li ces onda odrediti da taj glas vrijedi vise? ili ima pravo 10 puta glasati?
    vjeruj mi, dio ljudi ce reci nema veze, svi imaju jedan glas, ali vecina ljudi, pogotovo oni koji daju vise novaca ce htjeti imati vecu vaznost. I opet dolazimo do pocetka problema. tko da vise para ima vecu moc, bas kao i u GNK Dinamo.
    jednostavno neizvedivo
    (jedino ako odredis da svi daju isti iznos, ali tako nikada neces skupiti dovoljan broj novaca)
  • superhik
    11.1k
    i kako onda vrednovati glasove?
    kako netko tko donira 1000 eura ima jednako pravo glasa kao onaj tko donira 10 eura?
    da li ces onda odrediti da taj glas vrijedi vise? ili ima pravo 10 puta glasati?
    jedan u nizu

    Pa lako se i to definira vođenjem evidencije donacija
  • Mali dioničar
    15.3k
    i kako onda vrednovati glasove?
    kako netko tko donira 1000 eura ima jednako pravo glasa kao onaj tko donira 10 eura?
    da li ces onda odrediti da taj glas vrijedi vise? ili ima pravo 10 puta glasati?
    — jedan u nizu

    Pa lako se i to definira vođenjem evidencije donacija
    superhik

    Ili se u startu predstavi osoba koja će biti član Skupštine ukoliko se skupi dovoljan broj donacija pa ljudi koji će donirati znaju za koga uplaćuju novac.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Pa lako se i to definira vođenjem evidencije donacijasuperhik

    Kazem, dolazimo do istog problema kao u klubu.
    Onaj tko donese pare, moze biti dio skupštine kluba.
    Tu drecimo kako to nije demokracija i ne znam sta, makar nam je i to bolje nego što imamo sada.
    A onda bi sami to uveli u svom ustroju kada bi skupljali novce za sponzorstvo.

    Ili se u startu predstavi osoba koja će biti član Skupštine ukoliko se skupi dovoljan broj donacija pa ljudi koji će donirati znaju za koga uplaćuju novac.Mali dioničar

    Tu dolazis do problema da veći donatori neće htjeti davati veliki novac za osobu koja bi ih predstavljala.
    Da se razumijemo, kod većine ljudi sa zone to nebi bio problem, ali pošto bi se moralo omasoviti to skupljanje donacija, vjeruj mi da bi to imalo značajan utjecaj.
  • superhik
    11.1k
    Za one koji žele znati više, usporedba nekih važnih odredbi starog i Prijedloga novog Statuta

    1.png

    Statut-usporedba-2.png

    3.png

    4.png

    5.png

    Statut-usporedba-6.png
  • Mali Zeus
    13.2k
    Mene samo zanima od ljudi koji to puno vise prate i upoznatiji su na neke nacine sa time.
    Dal je stvarno istina ili cak i blizu istine ovo sto sam citao na gol.hr, da je mumija stvarno izjavio kako sigurno i bez povjerenika ima vecinu, a to moze samo znaciti koaliciju sa mamicevim govnetom?
    Jesmo i tu sjebani totalno?
    Georg Koch

    Rekao je to jasno i glasno na Novoj tv.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Rekao je i "Ne, ne i ne" kod pitanja suradnje sa Mamicem. Kao prvo ce se rjesit pitanje izvrsnog i nadzornog odbora i onda ce se netko od tih tijela pozabavit Statutom koji ce biti promijenjen na ovaj ili onaj nacin. Barisicevci bi si pucali u koljena povratkom Mamica u klub, nekak sam skloniji tezi da je Mamicevim uguzicarima bitnije mjesto u Skupstini/klubu od suradnje sa tatom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.