• luftwaffe
    645
    c3l6g0yqlxjcp080.jpg
    Isprike ako je već postavljeno, nemam vremena proučavati
  • superhik
    10.2k
    “Popili smo litru Bacardija. Njega su našli kako pijan leži u travi na Opatovini, a ja sam otišao na utakmicu i zabio dva gola Barceloni.” Štef Lamza

    Na današnji dan, 20.12.1961. Dinamo je u Kupu velesajamskih gradova na Maksimiru odigrao 2:2 s velikom Barcelonom.

    Istina, pitanje pobjednika i prolaska u četvrtfinale riješeno je već u prvoj utakmici kad su Katalonci nanijeli težak poraz plavima od čak 5:1. Sve do 2011. godine i utakmice protiv Olympique Lyona, bio je to najveći poraz plavih u povijesti klupskih natjecanja.
    Zanimljivo, u toj utakmici vratara Mirka Stojanovića, nakon četvrtoga primljenog pogotka, zamijenio je Zlatko Škorić.

    Maksimirski pak uzvrat obilježio je pak nestanak struje na zapadnom dijelu stadiona pa je utakmica igrana u polumraku.

    Dinamo je poveo pogotkom Lamze u 24. minuti. Barcelona izjednačuje preko Evarista, ali Štef Lamza se zainatio i zabija za vodstvo Purgera u ‘47. Konačan rezultat postavlja Zaballa u 69. minuti.

    Lamza je za ovu utakmicu rekao:
    “Ujutro mi je došao prijatelj u stan, a navečer se igra s Barcelonom. Popili smo litru Bacardija. I on je zbrisao. Našli su ga na Opatovini kako pijan leži u travi. Ja odem na utakmicu i dam Barceloni dva gola.”

    din-bar-1961.jpg

    din-bar-2.png
  • Miro93
    2.7k
    Šibenik - Dinamo 3:1, 6.6.1992., Dražen Ladić zabio gol za Dinamo iz penala. Koliko znam, jedini njegov gol za Dinamo.

  • ZGBhoy
    1.7k
    Nisam znal gdje da postavim pitanje pa ću stavit tu.
    Znam da je Povijest Dinama bila prešla u ruke GNK Dinama i da je to onda zapostavljeno, sad već par dana se ni ta zapostavljena stranica neda otvarat.

    Stvarno žalosno za nas Klub, ipak je to dio nas, ja sam to uvijek voljel čitat uvijek neke nove nađeš i saznaš.

    Možda im kad tad dođe kak je moja pokojna baka znala reci “Iz vriti vu glavu”
  • andrija91
    610
    znam da je ladara pucao i poslije 90ih ali očito nije zabio jer piše 1 gol da je zabio ukupno za dinamo. davno je bilo ali cca 94.-95. mislim da je on pucao barem jedan penal a možda i više. valjda nisam zabrijo davno je bilo al evo kao da vidim sad to. tansre žićbo .
    editiram....ladić je pucao protiv rijeke 90ih na kantridi i promašio. sad sam našao neki intervju di to priča. e tog se penala mutno sjećam al zicer je taj.
  • Infinity
    15.2k
    Dao je samo Sibeniku gol 1992.
  • superhik
    10.2k
    ima već mjesec dana da ne radi. Pisao sam im mail i nema odgovora. Slao sam i na firmu koja je imala hosting, kažu da su to preuzeli iz GNK Dinamo i da nemaju hosting više kod sebe
  • Eduardo
    17.2k
    Znam da je Povijest Dinama bila prešla u ruke GNK Dinama i da je to onda zapostavljeno, sad već par dana se ni ta zapostavljena stranica neda otvarat.ZGBhoy

    Da, pričali smo već o tome na Zoni. Otkako su preuzeli stranicu nisu je uopće ažurirali već samo "održavali" na životu. Očito im se ni to više ne da pa su je ugasili.

    Tko zna možda nas iznenade pa uskoro osvane nova redizajnirana i ažurirana PD? :smirk:
  • ZGBhoy
    1.7k
    tu bi me stvarno iznenadili da to naprave……
  • Eduardo
    17.2k
    kad smo već kod Ladića i penala... Jel istina da je na nekim prijateljskim utakmicama Dinama čak igrao i u napadu?
  • masacusec
    3k
    Da, istina je...ne znam detalje, ali neki izvori navode da je zbog velike želje da zatrese mrežu, zaigrao i u napadu...
  • Miro93
    2.7k

    Moguće, ne znam. Pročitao sam u biografiji da je kao klinac volio igrati u napadu
  • Mali Zeus
    9.3k
    IMG-20211227-WA0011.jpg

    Kreće se za Kanadu.
  • Bosskovitz
    7.2k
    Top iz 1989, uzeo sam iz članka na indexu i uredio:

    7bdf44f5-1c78-48b4-8055-49b9c3626152.jpg

    Neće mijenjati ime, osim ako neka firma ne plati. Znam, bila su to takva vremena, ali još smo dobro i prošli na kraju.
  • andrija91
    610
    ne mogu otvoriti ovo što si stavio
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.