• Ali
    1.9k

    Ras je imao ugovor i nije igrao i kod njega nam je bilo ok da ode za kikiriki. A tvoj klinac iz tvoje škole kad u zadnjih 5 tekmi dobije 6 minuta ukupno, onda nek odjebe on na tribinu a tata i agent od kluba?

    Nepotrebno je dalje razglabati, klub mora reći kaj želi od klinca, i ak mu treba, reci mu koliko bu igral, ak mu je to malo, posudba sa pravom otkupa.
  • Ali
    1.9k

    Nogomet je posao već dosta godina, i ima svoje neizbjezne karike. Vrijeme kad bi netko iz ljubavi trebao igrati zato što to tako zamislja navijač su prošlost.
    Mi živimo u takvoj ekonomski slaboj sredini gdje nema snažne privrede koja može gurnuti cca 30-40m € godišnje u neki oblik zabave poput nogometnog kluba. I stoga su nam agenti sa dobrim konekcijama u ligama petice bitni za održavanje kluba u top 40 u Europi.
  • Mali Zeus
    9.6k
    Imaš ti pravo, štogod agenti rade klub bi trebao to dopustiti jer ima dobre 'konekcije' (što fali lijepoj hrvatskoj riječi veza?).

    Meni to sliči na roditelje koji gledaju svoje klince na treninzima uz teren pa dobacuju ili idu na kave s trenerom da mu malog više pusti u igru. To je isto sve normalno i ok. Kao i da tatica Rukavina preko novina rješava svoje probleme s klubom.
  • xavier
    11.1k


    Po tebi je isto prodati veoma skupog igrača (mislim na plaću) koji nije u prvom planu ili prodati prvom prilikom igrača koji još nije ni zaplovio seniorskim vodama?
  • Ludovic IX
    5.3k
    @ali , iskreno , objasni mi molim te, zašto ti navijaš za dinamo? jel bi tebi dinamo bio draži da je prodao oršu za 15 miliona ili ademija za 10? jel bi onda to bilo ok, da su otišli?
  • NitkoBitan
    12.1k
    Mi živimo u takvoj ekonomski slaboj sredini gdje nema snažne privrede koja može gurnuti cca 30-40m € godišnje u neki oblik zabave poput nogometnog klubaAli

    Ni sam ne znas kaj si tu mislio rec.
  • Crusades1986
    9.7k
    Ja ne znam koliko puta je potrebno napisat i konstatirat da se prodaje Orše i Ademija nisu radile isključivo zbog financijskih parametara nego se njima dvojici, kako se kolokvijalno voli reć, izlazilo u susret zbog svima znanih razloga.

    I onda opet nakon nekoliko mjeseci ponavljanja te činjenice dođe sveznalac Ali na forumu i napiše da se Ademija pustilo za kikiriki. A vjerojatno to misli i za Oršu.

    Evo pa još jednom, Aliju i svim ostalima koji u tome vide neku nesposobnost uprave, Čačića, sposobnost kriminalca koji je krao pare iz Dinama da ih proda za 44 milijuna eura ili sabotažu Dinama.

    Da su se za Oršu i Ademija tražile odštete u vrijednosti u kojoj oni vrijede i znače Dinamu ne bi vjerojatno nikad otišli iz Dinama. Otišli su iz Dinama jer im se izašlo u susret. Orši zbog sportske želje da se okuša u Premiershipu, a Ademiju jer misli da ne može više pružat maksimum Dinamu kakav jer pružao godinama. Koliko je to teško vašim glavama procesuirat?

    Malo je offtopic pa prebacite ako smatrate da je negdje drugdje primjerenije
  • Ali
    1.9k

    Pa navijam jer sam se rodio 3km sjeverozapadno od stadiona u petrovoj. I jer me stric otpeljao na tekmu dok sam išao u vrtić, a on je bio sa svojom ekipom iz srednje škole na tadašnjem sjeveru. I svidjelo mi se i uvuklo pod kožu, tako i ja danas vodim i nećake i svoju djecu (sa razlikom na zapad...) na isti stadion.

    Da smo prodali Orsu i Kapetana za 25m€, bilo bi mi jednako emotivno, ali bih znao da će to osigurati da sutra stasaju neki novi klinci koji će ih zamijeniti na njihovim pozicijama, a bit će kvalitetni igrački jer nećemo dovoditi igrače bez odštete kao neki, što je u većini mačak u vreći... Danas je tržište mjerilo, vrijediš koliko je netko spreman platiti za tebe, ako nemaš love na računu, kupuješ na rasprodajama i nadam se čudu. Možeš i sa lovom pogriješiti ali manje su ti šanse.
  • deda
    27.8k
    Mene samo zanima koliko bi mali Rukavina dobio minuta da je Orša ostao, a koliko da je doveden Barin Brekalo.
  • SAS1987
    13.4k
    Bara je toliko nezadovoljan Dinamovim odnosom do Barinih igraća da se bojim da će prestati potpisivati managerske ugovore sa mladim Dinamovim igraćima... :wink:
  • deda
    27.8k
    A zanima me i kad im je taj program razvoja malog Rukavine prezentiran. Prije odlaska Orše, poslije, prije propalog dogovora s Brekalom, za vrijeme ili nakon.
  • Ali
    1.9k

    Znam, to kaj nisi shvatio nije moj problem.

    Pa ću ti iskopirati dio teksta pa možda lakše razumiješ.

    ‘Naša suradnja sa FC Bayern kao jednim od najboljih svjetskih klubova s 650 milijuna obožavatelja širom svijeta i 135 milijuna navijača upravo u Kini, otvara nove, zajedničke marketinške mogućnosti. Posebno tu mislimo na Kinu, najvažnije tržište rasta za Audi.”

    Ovo su riječi šefa Audi mkt (naravno rodjeni njemac) prilikom potpisivanja ugovora vrijednog 750m€ na 12g dakle samo oni 60m € godišnje.

    Capisci ?
  • NitkoBitan
    12.1k
    Lose si se izrazio. Po tvome ispada da jako gospodarstvo nuzno jamci da ce se eto gurat neki nogometni klubovi silnim milijunima, ne ide to tako. Sponzorstvo ovisi o markentinskom potencijalnu, nema tu razbacivanja (barem u ozbiljnim drzavama). I onda si povukao paralelu da se trebamo oslonit na agente jer nam je to jedino preostalo...Agenti su posrednici. Bara nije baja koji kaze igracima ti ides vamo ti ides tamo. Bara i ostali agenti imaju puno vise koristi od samih klubova nego klubovi od njih. Oni si uberu neku postotak, sreduju papirologiju igracima i peglaju PR sebi i svojim igracima po medijima. Precjenjujes njihov znacaj.
  • Ali
    1.9k

    A kaj je mkt potencijal nego ekonomsko okruženje. Mi živimo na tržištu od 3,5 m ljudi i najjača privatna kompanija napravi jedva 1,5 mlrd € prihoda i ta ista jedva 4m € dobiti , dok ona sa najvećom dobiti dobaci jedva do 112m €.
    Kak u takvom okruženju da netko izdvoji 60m€ godišnje? Nikak i nikad.
    Dakle da te Bayern ne nakanta 10:0, moraš odgajat i prodavati, a tu su bitni posrednici.
    Da li bi bez Mine Raiole npr. juventini pljeskali na Pogbine asistencije? Možda i bi , ali prije da nebi, jer je tamo neki neznan, Nedved vjerovatno terao Minu ili je snjim razgovarao više puta...

    Otišli smo podaleko, lova će danas uvijek naći put, kao i voda... Ak mi oteramo Baru dalje od maksimirske 128, on će naći neku drugu destinaciju, neznan Loksu, Olimpiju... a nama bude opet neka "bara" prodavala igrače sam bu se drugačije zvao, i sigurno nebu volontiral.
  • Ludovic IX
    5.3k
    Ajd ne laprdaj. Bara ce i dalje htjet prodati u dinamo jer u dinamu će imat veću plaću i prodati cd sw za tri puta više neg iz lokosa ili olimpije a on živi od provizija
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.