• The Undertaker
    4.5k
    Ok, razumijem. Ali onda nije stvar "povijesnih" težnji i teritorijalnih zahtjeva već politikanstva trenutne vlasti u Mađarskoj. Kad ode ova vlast, promijeniti će se politika. Za razliku od, recimo, Srbije.
  • deda
    29.5k
    To 100%.
  • Droljo
    6.4k
    od, recimo, Srbije.The Undertaker

    Njih tek čeka prosvjetljenje.. bez brige. Nije to 6 milijona barbara...
  • Tom Hanks
    2.8k
    Da su nešto htjeli, tada je bilo vrijeme.The Undertaker

    Skroz druga vremena i ljudi u odnosu na danas
  • DrawTube
    3.5k
    Neka njima Vučića još narednih 20 godina

    Zadnje što nam treba je jaka i razvijena Srbija, nek se sad koprcaju i rade nerede nakon svakih izbora
  • Bosskovitz
    8.4k


    Nije im to bila prilika. Bili su slabi, u tranziciji iz komunizma i nisu nista mogli. Uostalom, njima Hrvatska ipak nije među glavnim ciljevima jer kod nas Mađara baš i nema, njima su važniji “izgubljeni teritoriji” u Slovačkoj, Ukrajini i Srbiji, a ponajviše u Rumunjskoj.
  • Droljo
    6.4k
    temišvar ali rumunji su zajebana banda i ima ih 20 miliona tak da si ga ugari mogu pljugat
  • The Undertaker
    4.5k
    Mi smo 90./91.bili doslovno na koljenima i da su htjeli, mogli su. Nije ni trebalo puno. Koliko znam, nisu ni pokušali, dapače. Preko Mađarske nam je došla gomila oružja dok smo bili pod sankcijama. Ponašali su se kao saveznik iako u Srbiji imaju brojnu manjinu. Navodno su i srušili nekoliko srpskih zrakoplova a JNA je i bombardirala jedan njihov pogranični grad.
  • Sajla
    4.2k
    Mi smo 90./91.bili doslovno na koljenima i da su htjeli, mogli suThe Undertaker

    u tom trenutku Hrvatska nije bila međunarodno priznata i to bi bio napad Mađarske na Jugoslaviju, barem što se međunarodne zajednice tiče. a kakav bi rusvaj tada uslijedio, bolje da ni ne zamišljamo. iako nekad te alternativne povijesti znaju biti zabavne
  • The Undertaker
    4.5k
    Kakav napad. Ne pričamo o tomu. Mogli su iskoristiti našu lošu poziciju i dobiti određene koncesije (političke i/ili teritorijalne) ali nisu, barem koliko ja znam. Dapače, kršili su embargo i prodavali nam oružje a preko njih smo i uvozili oružje iz Rusije i Ukrajine i to kad nam je najviše trebalo. Rusi i Mađari su tada bili bolji saveznici nego Zapad.
  • Sajla
    4.2k
    Kakav napad. Ne pričamo o tomu.The Undertaker

    ok, onda sam krivo shvatio. pošto su stavljeni u isti kontekst s Rusima i Srbima, moje shvaćanje je išlo u smjeru vojnog sukoba.
  • Dudu9
    584
    Ma kakve gluposti saveznici prodavali oružje, to su ratni profiteri, puca njima kur. ko ratuje bitno je prodati i zaradit, eto I Srbija prodala 800mil eura oružja Ukrajini po tome su saveznici kako da ne
  • The Undertaker
    4.5k
    Što nam ga nije prodala USA, Austrija, Italija nego su nam uveli embargo i, praktički, dali JNA dozvolu da nas riješi?
    Znam da u politici nema prijateljstva ali meni puno više znači kad ti netko pomogne (ili barem ne odmogne) kad ti najviše treba nego kad se uključi naknadno, kad se vidi konačan pobjednik.
  • Fanboy
    2.3k
    Mađarska je mogla zabraniti da oružje ide preko njenog teritorija...Zaboravljate da je tada komunizam bio još dosta živ i da su i oni prelazili u novi sustav vrijednosti, no zakon se znao.
    Hrpa naših dečki koji su zapeli u JNA su bježali iz Srbije i Makedonije preko Mađarske u Hrvatsku.

    Hrvati u Baranji su se sklonili u Mađarsku kada je trajala agresija i za razliku od ostalih dijelova su imali gdje pobjeći...Mađara je jako puno poginulo u obrani Hrvatske i realno od svih okolnih zemalja čak i pod Orbanom su nam najmanje zabili kajlu.
    Slovenci drže nekoliko naših teritorija, ucjenjivali su nas za EU, varali na arbitraži...
    Talijani su rovarili protiv nas u Domovinskom ratu, znamo kako postupaju njihovi ribari i status kakav imaju prema Dalmaciji...
    Srbe bolje da ne komentiram...
    Bih i onako u ruševinama terorizira Hrvate, oduzima građanska prava i željeli su zabraniti gradnju Pelješca, a spasili smo ih u ratu i još brinuli o izbjeglicama....

    Mađari imaju puno ljudi u Rumunjskoj, Slovačkoj te Srbiji te su im to daleko važniji prostoru nego mi. Ok, mi imamo more, ali to su samo mokri snovi i provokacije.

    Čak i u vrijeme potresa su prvi poslali pomoć, obnovili u Petrinji školu, glazbenu školu i Crkvu te izgradili najmoderniji stadion u Osijeku.
    U odnosu na druge su zlatni.

    Jel treba biti oprezan, svakako da treba. Međutim, od svih susjeda su najbolji za nas. Da je Slovenaca 10 miliona, pa pojeli bi nas, hvataju naš teritoriji bez srama, a duplo ih je manje.
  • emilperska
    4.4k
    Imaju oni vecih teritorijalnih "problema" od nas..
    Slovacka, Rumunjska, Ukrajina, Srbija..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.