• Dudu9
    584
    te fore embargo, isto ko na Rusku naftu, dok mali se moraju toga držati USA uvozi tu naftu sebi
  • Patak
    2.6k
    Mađari su prevareni nakon I svj.rata, kao i mi Hrvati. Predsjednik Wilson je proklamirao plebiscit naroda pa da svatko odabere državu u kojoj će živjeti. Mađarima to pravo nije dano pa su ostali bez velikih teritorija gdje su bili većina u Austrougarskoj i bili primorani potpisati Trianonski ugovor. Druga stvar je da ni sami Mađari to nisu htjeli ispoštovati pa su nasilno zauzeli Međimurje nakon 1. svj. rata gdje nisu bili većina pa se taj teritorij morao silom vraćati nazad.

    Hrvatima to pravo nije dano uopće pa su silom ugurani u Jugoslaviju, čak se slala i peticija Wilsonu ali uzalud.

    Slovenci npr. su ostali bez Koruške, jer iako su Slovenci bili većina na tom području, ljudi su glasali da žive u Austriji. Nakon toga su ostali i bez Trsta jer je taj dio pripao Italiji nakon 2. svi.rata pa je razumljiva ta glas za kompenzacijama.
  • serbus
    3.8k


    Ali nijedna od tih zemalja nema Jadran... To je tiha patnja svoj tih naših "susjeda"...
  • emilperska
    4.4k

    Mislim da u njihovim imaginarnim granicama Velike Madarske je Jadran nerealan, ali Vojvodina i dio Slovacke su bas patnja..

    Mogu ja crtat karte Hrvarske s HR HB, ali sanse za to su sto puta manje od promila..
  • dZg1986
    406
    Noćas je bila debata između Trumpa i Bidena. Po reakcijama i nekim snimkama, čudi me da su Ameri pali na izbor ove dvojice. Biden skroz izgubljen, toliko da su neki iz Demokrata pozvali na promjenu kandidata. Trump s druge strane cijelu večer proveo lažući i izmišljajući.
  • emilperska
    4.4k

    Sto je Trump lagao tocno?
  • Bosskovitz
    8.4k


    Iskreno mi je žao Amerikanaca, a onda i cijelog svijeta jer to su najutjecajniji izbori na svijetu. Mi smo znali imati svakakvih kandidata, ali ovo je strahota na kaj su oni spali; jedan je opasan za Ameriku i cijeli svijet, a drugi tek rubno ima poslovnu sposobnost koliko je dementan i izgubljen.

    Sto je Trump lagao tocno?emilperska

    Gotovo svaku stvar koju je izrekao možeš smjestiti u kategoriju laži, pretjerivanja ili tendenciozno nejasnog. Recimo teza da je Pelosi odbila aktivirati nacionalnu gardu za vrijeme napada Trumpovih pristaša na Capitol je kategorija laži, teza da je njegovo rezanje poreza najveće u povijesti i ekonomija najjača je pretjerivanje jer se iz brojki jasno vidi da to nije istina, a "best environmental numbers" za vrijeme Trumpovog mandata ciljano ne znači doslovno ništa jer čovjek nije gotovo ništa napravio za okoliš.
  • BBB Baranja
    284
    Ove spike da je zalostan izbor tko god da pobijedi s obzirom na godine su mantra koju ljevica sve vise koristi jer zeli opravdat Bidenovu katastrofu i dementnost. Samo je jedan pobjednik i to vrlo ocit, osim ako ne ponove kradju i scenarij iz 2020.
  • emilperska
    4.4k
    Nisam gledao sve.. nego neku vrstu sazetka. Mozda sam propustio te neke zakulisne igre..
    Moji neki zakljucak je bio da je Trump bio klasicno nabrijan i da je forsirao Bidenovu demenciju i nesposobnost opcenito, bez nekih konkretnih ideja, ali nista nije izmislio.. Nisam vidio da je nesto "lagao". Ali velim, gledao sam sazetke..

    A Biden je jednostavno sramota za demokrate, ja ne znam kako se nisu odlucili promjenit kandidata. I one prve izbore je dobio na valu korone i nekog straha od korone..

    Trump to nasrecu dobiva lagano po meni ovaj put..
  • emilperska
    4.4k

    Sva suceljavanja su izvrtanja i interpretiranje istine na neki svoj nacin. To imamo i u RH. To imamo i u Francuskoj, to imamo i u SADu.
    Ovaj dio s Pelosi nisam pratio ni danas niti povijesno 2020. Ne mogu onda ni kom jer fkt ne znam.
    Ali ovo s ekonomijom, po meni sigurno nije laz. Covjek argumente koristi za sebe. Ekonomija je od 2016 do 2019. svakako bila u procvatu.

    Enviromental numbers, odnosno cijela ESG agenda su trenutno nariktavanje jer ne postoje pravi ulazni podaci (jos) i ovi koji postoje nisu do kraja tocni. A onda je i cijeli benchmark upitan. Tko god prica nesto o tome, prica nepouzdano i s figom u dzepu jer ni sam ne razumije sto prica u 99% situacija.
  • Bosskovitz
    8.4k
    Trump to nasrecu dobiva lagano po meni ovaj put..emilperska

    Zašto "nasreću", ako gledaš iz perspektive hrvatskih interesa? Europi nikako nije u interesu da u SAD-u pobijedi čovjek koji šuruje s Rusima, koji potkopava sigurnosnu politiku na kojoj se temelji između ostaloga i naša nacionalna sigurnost i koji bi bio prilično poguban za europsku ekonomiju?

    Ovaj dio s Pelosi nisam pratio ni danas niti povijesno 2020. Ne mogu onda ni kom jer fkt ne znam.emilperska

    Pelosi uopće nije na funkciji koja o tome može odlučivati, pa nije mogla ni odbiti.

    Ali ovo s ekonomijom, po meni sigurno nije laz.emilperska

    Nije to "po meni" ili "po tebi", to su čiste brojke. Nije imao najveći rast i nije imao najveće rezanje poreza. Ekonomija je rasla jer je svuda rasla, to je činjenica, ali ovo o čemu govori je čisto pretjerivanje. Zato sam i rekao, tri kategorije: čiste laži, pretjerivanja i tendenciozno nejasno. "Best environmental numbers" ne znači apsolutno ništa jer takvo mjerilo ne postoji.
  • Fanboy
    2.3k
    jedan je opasan za Ameriku i cijeli svijet,Bosskovitz

    Ovo ti nikako ne stoji, to su one priče da će Trump izazvati 3 Svjetski rat i slična podmetanja, a bio je najbolji predsjednik za vanjsku politiku unatrag 50+ godina...

    Nije izazvao ni jedan rat, povlačio je trupe iz Sirije, Iraka te Afganistana, izbrisao ISIL te su prestali teroristički napadi u Europi koji su tada bili svakodnevica (2015/2016)

    Za vrijeme Biden administracije je počeo rat u Ukrajini sa stotinama tisuća mrtvih, započeo je rat u Gazi sa desetcima tisuća mrtvih prvenstveno civila, krenuo je rat između Azera i Armenaca, krenuo je sukob zapadnih sila i bombandiranje Jemena, puč u Mynmaru i svrgavanje predsjednice...

    Europa uvodi obvezan vojni rok, SAD planira uvođenje obveznog vojnog roka od 1972 godine...

    U međuvremenu Izrael planira napad na Libanon, bombandirali su veleposlanstvo Irana u Sirji te ubili nekoliko visokih dužnosnika, imali smo onda obračun Izraela i Irana sa projektilima...

    Neki dan su se zakačili Kina i Filipini u Južnom Kineskom moru te je došlo do eskalacije...Rusi, Kinezi, Sjeverno Koreanci, Iranci se okupljaju na jednu stranu, dok sa druge zapadne osovine.

    Svijet nikad nije bio na rubu veće katastrofe, a za vrijeme Trumpa smo mi igrali prvenstvo u Rusiji bez da je itko osjetio neku krizu...

    Trumpu se može zamjeriti tisuću stvari, mene osobno smeta taj jedan služavski odnos prema Izraelu i njihovom lobiju gdje nema ni malo morala. Međutim, što se tiče vanjske politike čovjek je SAD okrenuo prema vlastitim problemima, vojni kompleks je divljao za vrijeme njegovog mandata i uložene su silne pare kroz propagandu da se makne, a velik broj republikanskih huškača ratova ga nisu podnosili i tu ne mislim samo na McCaina i obitelj Bush.
  • BBB Baranja
    284
    Kako to Trump šuruje s Rusima? Sad ćemo svakog tko je protiv ovog suludog rata nazivat rusofilom, u maniri našeg briselskog namještenika A.P.-a?
  • emilperska
    4.4k

    Biden je senilan, po tome i nesposoban za ulogu "svjetskog policajca". Tko stoji iza njega i tko onda iz pozadine upravlja s tim je suspektno. Ja iskreno sumnjam da on trenutno zna gdje se Ukrajina nalazi na karti..

    Čovjek koji bi trebao riješiti svjetski mir, ne sjeća se kako mu se sin zove.
    Rat traje već 2 i pol godine. Sad je definitivno da Rusi nikad neće ući u Kijev, ali je i definitivno da Ukrajina neće vratit svoje teritorije iz 2014, Krim pogotovo. A slat ostatak ukrajinskih ljudi ili još gore nekog od nas da "oslobodi" Krim je uzaludno. Ukrajincima treba omogućit normalan život u okviru ovih datih okolnosti koje jesu. Netko mora to sve skupa presjeć i mir ugovorit kakav god bio u ovom trenutku. Gledam mapu https://liveuamap.com/ svaki dan. Linija ili miruje, ili se Rusi pomiču metar po metar napred, a velik broj ljudi dnevno gine. Jednostavno ne vidim poantu forsiranja ičega, šta bi trebao cijeli ukrajinski narod izginut za ovaj status quo koji već godinu i pol stoji..

    Ja ne vidim kakav mir Biden tu može ugovorit ovako senilan, s određenim ratno huškačkim savjetnicima.

    A uostalom, to su američki izbori, ne naši. Po ovom šta vidim, Trump će to gotovo sigurno uzet ako demokrati ne promjene kandidata. Ako Trump ne valja, najveće posljedice će snosit oni, pa tek onda mi.
  • serbus
    3.8k
    Crnogorci i dalje pudlice Srbije umjesto da šute za sranja 90tih oni sad povlače za Srbe 41. Nevjerojatno baš me zanima kako će AP odgovoriti na provokacije Jasenovca iz Crne Gore pod pokroviteljstvom Vučića.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.