• mali M
    4k
    EU lova je naša lova..emilperska

    pa nije Rimac za to kriv! Za to se žali državi koja je na ribice skočila u EU, a mi ni sad još nismo gospodarski spremni da bi im se pridružili.. Samo služimo ko mali pioniri poslušno i vjerno... Rimac bi sve ovo napravio i bez EU poticaja, samo malo okolnim putem. Pa nije Rimac odlučio se baviti čime se bavi kako bi se podlo smijao u svoj trezoru zlata izgrađenim od EU fondova.. Čisto ne vidim potrebu da se kraj silinih niš koristi bitanga kakve imamo u vladi i izmišljenim konzalting firmama koji cicaju proračun (i naš i EU) ulovite dečka koji svojim intelektom pokušava nešto napraviti..
  • Mrvica
    3.6k
    Više ću poštovat Rimca koji možda troši EU lovu radeći nekakve izume, nego mlatimudane u saboru koji pokupiše svu lovu a ne mrdaju kurcem.
  • Droljo
    6.2k
    Pa to dečki. Ovaj bar nešt pokušava. I nije da nije napravio naj bolji auto na svijetu. Dvaput.
    Pod naj bolji znate šta mislim. Jbte kad sam gledao one engleze (gt il kak se zove serijal) suza mi je krenula dok je nevera bila na repertoaru. Ponos
  • Mrvica
    3.6k
    zanemarit ću ovo GT il kak se zove serijal, njih trojica su sveto trojstvo. :lol:
  • The Undertaker
    4.4k
    Za ove pare koje je dobio Rimac mogli smo izgraditi i Kranjčevićevu i Maksimir. Ja to tako gledam.
  • The Undertaker
    4.4k
    Kakvo je to pitanje? Pa zato što ih je Plenki dao Rimcu.
  • Droljo
    6.2k

    Aha. Ok. Ja sam mislio da se neki projekti rade pa onda eu odlučuje kome i šta.
    Nisam školovala...
  • serbus
    3.7k


    I dva vrtića...
  • Droljo
    6.2k
    I dva vrtića...serbus

    Malo si i rekao...

    Evo primjera, u kutini (kao i svugdje je problem sa manjkom mjesta u vrtićima) rešili sagraditi novi. Napravili 80% posla došla oluja sjebala im najlone, sve potopilo i tak sad propada već godinu dana. A gradonačelnik je izašao iz hdz-a kad se vratio iz zatvora. Da dodam kontekst.
    Jebem im mater.
    Screenshot-2024-06-26-16-46-30-838-com-android-chrome.jpg
  • Bosskovitz
    8.3k
    Mene zanima tko je odgovoran kad napravi prometnu ? Kome idu negativni bodovi ?serbus

    Vlasnik vozila. Mislim da je jučer predstavljen nacrt izmjena ZSPC-a kojim se uvodi i odgovornost u slučaju autonomnih vozila.

    Pa zato što ih je Plenki dao Rimcu.The Undertaker

    Pa nije ih mogao dati za stadion kad se radi o namjenskoj EU lovi iz NPOO-a.

    Generalno, baš me zanima kako će to završiti. Investiranje u tehnologije u ovom stadiju je riskantno, a takva ulaganja su rijetkost u Hrvatskoj. Ovo sada ne mora ništa značiti, kao ni odgode, ako na kraju sve bude uspješno. Ako ne bude, onda će trebati detaljno istražiti jesu li to bili mutni poslovi ili je jednostavno rizična investicija koja nije uspjela - što se događa. Ne sumnjam da će se detaljno istražiti svakako, s obzirom da se radi o EU novcu.
  • The Undertaker
    4.4k
    Pa nije ih mogao dati za stadion kad se radi o namjenskoj EU lovi iz NPOO-a.Bosskovitz

    Pa mi smo radili plan što ulazi u NPOO i alokaciju sredstava po segmentima. Da se htjelo, moglo se uključiti.
    Samo, poanta upisa je zapeavo bila da ljudi rezoniraju da je lova od EU pa nije greda ako propadne a zapravo se radi o našem novcu koji je mogao biti utrošen u druge, korisnije svrhe.
    Vezano za Rimca, samo me zanima ima li država i kakve garancije za povrat sredstava ako projekt propadne. Nadam se da nije varijanta da je država garant povrata sredstava u EU.
  • Bosskovitz
    8.3k
    Pa mi smo radili plan što ulazi u NPOO i alokaciju sredstava po segmentima. Da se htjelo, moglo se uključiti.The Undertaker

    Jesmo, ali nisi mogao bilo što staviti u NPOO jer je on temeljni dokument koji je morao biti usklađen s ciljevima NextGenEU fonda: "...green transition; digital transformation; smart, sustainable, and inclusive growth and jobs; social and territorial cohesion; health and resilience; and policies for the next generation, including enhancing education and skills."

    Ne znam da se igdje u Uniji iz NextGenEU gradio stadion ili nešto slično. Možda neki ultra zeleni, renewable projekt samodostatnog stadiona, ali kod nas su Grad, Država i RKC na jedvite jade uspjeli riješiti vlasništvo nad zemljištem... možda je ovo ipak preambiciozno za njih, čak i da je moguće. Nažalost.
  • emilperska
    4.3k
    U projektu je obecana peta razina autonomije + samostalni razvitak svega softverskog i baterijskog ako se ne varam.

    Na kraju je kupio softver 4.razine kakav se vec glomazno koristi u svijetu od Izraelaca, a i baterija je sve samo ne njegova koliko sam shvatio.

    Sa skladistem kasni, prolongirao je dovrsetak. Iako u ugovoru stoji da ako ne zavrsi do 2024., grad moze sjesti na sve.

    Ali neka nam Mate ..
    Moze Neveru u Hajduk uclanit :cool:

    Na temelju tog projekta kojeg se nije drzao i s kojim kasni su dobivene te masne pare od EU.

    Tu sad pricamo samo o robotaksijima. Broj prodanih Nevera, gubici u poslovanju i nepredaja obveznih izvjestaja u zakonskom roku su druga tema..
  • Droljo
    6.2k
    Stadion moramo izfinancirati mi (klub), grad, država, hns i uefa. Svako po par milijončeka i imamo stadić..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.