• FrenchMontana
    304
    Izgleda da sam postao SDPovac. Državnički potez Zokija :strong:Captain America

    Ne znam bih li ikad mogao tu stranku zaokruziti, ali Zoki me osvojio za vrijeme covid debilizma, a HDZ prezirem. Meni je ovo fino ruganje s nasom drzavom, a drugo nismo ni zasluzili, ionako smo se prodali u svakom mogucem smislu. Zoki samo udaraj.
  • Bruh
    901
    on može potvrdit peđu sa predsjednikom sabora onda odstupit... ovo je silovanje ustava
  • Jaro
    5.5k
    Ustav RH ima više rupa nego prethodni Dinamov statut. Ajmo zamislit da je ovo uranjena aprilili šala, ali - kaj da u ovoj situaciji predsjednik umre,mijenja ga Njonjo? Koji je predsjednik raspustenog sabora i koji bi sam sebi nakon izbora davao mandat, tj bio bi u istoj/slicnoj poziciji ko Milanovic sad...
  • Captain America
    13.7k
    Ne znam bih li ikad mogao tu stranku zaokruziti, ali Zoki me osvojio za vrijeme covid debilizma, a HDZ prezirem.FrenchMontana

    Išao sam na izbore jedino da dam glas Zokiju, bilo kad mu je trebalo za parlamentarne bilo kad mu je trebalo za predsjedničke izbore. S guštom ću mu ponovno dati glas.
  • NitkoBitan
    12.1k
    Ne znam bih li ikad mogao tu stranku zaokruziti, ali Zoki me osvojio za vrijeme covid debilizma,FrenchMontana

    Covid debilizam su najvise gurali upravo SDP iza kojeg je sad stao i buduci koalicijski partner Mozemo :monkey:

    Znaci uz katastrofalne i neopravdane mjere koje je Stozer HDZa provodio ovi ljevicari su trazili jos gore i radikalnije mjere, odnosno sire koristenje covid potvrda.

    Logika ti nije jaca strana.
  • FrenchMontana
    304
    sori Puhovski nisam te prepoznao… tko ce s kim koalirati jos ne znamo, a ja predvidjam da Muzemovci nece sa Zokijem, previse je udarao po svetinjama moderne globo homo ljevice. Kaj se tice SDP-a znaju da su nula bez njega i zato su ga objerucke prihvatili, makar se i njima zgadio otkad je presidente.
  • NitkoBitan
    12.1k
    sori Puhovski nisam te prepoznao… tko ce s kim koalirati jos ne znamo, a ja predvidjam da Muzemovci nece sa Zokijem,FrenchMontana

    SDP sam nece moc osvojit vlast tak da ce im bit potreban Mozemo, a vjerojatno im ni oni nece bit dovoljni pa ce trazit jos nekog treceg.

    SDP i Mozemo ce se dogovorit u par dana sve kak su
    i u Zagrebu odradili. Nemamo mi 10 velikih stranaka da je u pitanju 10x razlicitih kombinacija i neka velika
    filozofija.

    Macan > Puhovski
  • FrenchMontana
    304
    vidit cemo… ja sam zadnjih godina postao vise manje indiferentan, jer kao sto sam prije pisao, HDZ nosi isto sto i SDP-Mozemo, samo s malim odmakom. Kaj gazde iz EK kazu, to provodimo.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ustav RH ima više rupa nego prethodni Dinamov statut.Jaro

    Sve ima rupa, ako želiš silovati!

    Ovo je doslovno to, silovanje ustavnopravnog poretka države. Izrazito opasne radnje.
  • miro
    3.1k
    Most odlučuje, a oni će se nekak ipak dogovorit s AP
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Meni je zanimljivo vidjeti da dinamovci, navijači kluba koji je preživio silovanje jednog čovjeka i svih mogućih propisa, statuta i zdrave logike, podržavaju slične igrice na razini vodstva države.

    Predsjednik države ima jasnu ulogu, a jedna od njih je i očuvanje političke stabilnosti. ovo što je predsjednik milanović napravio je direktni udar na to.

    Nitko njemu ne spočitava pravo da se kandidira za bilo što, nitko mu ne brani da bude kandidat na izborima za parlament, kandidat za premijera, ali onda to iz odgovornosti prema državi, ustavnom poretku i narodu iskomuniciraš na vrijeme, podneseš ostavku na vrijeme, raspišu se novi predsjednički izbori, izabere se novi predsjednik, raspusti se sabor, novi predsjednik raspiše parlamentarne izbore. Kraj priče!

    Ideja da predsjednik države sudjeluje na izborima i potencijalno sam sebi daje mandat za sastav vlade je suluda. Ideja da u slučaju izbornog poraza slegne ramenima i kaže "jbg, još uvijek sam predsjednik" graniči sa mentalnim oboljenjem.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Meni je zanimljivo vidjeti da dinamovci, navijači kluba koji je preživio silovanje jednog čovjeka i svih mogućih propisa, statuta i zdrave logike, podržavaju slične igrice na razini vodstva države.

    Predsjednik države ima jasnu ulogu, a jedna od njih je i očuvanje političke stabilnosti. ovo što je predsjednik milanović napravio je direktni udar na to.

    Nitko njemu ne spočitava pravo da se kandidira za bilo što, nitko mu ne brani da bude kandidat na izborima za parlament, kandidat za premijera, ali onda to iz odgovornosti prema državi, ustavnom poretku i narodu iskomuniciraš na vrijeme, podneseš ostavku na vrijeme, raspišu se novi predsjednički izbori, izabere se novi predsjednik, raspusti se sabor, novi predsjednik raspiše parlamentarne izbore. Kraj priče!

    Ideja da predsjednik države sudjeluje na izborima i potencijalno sam sebi daje mandat za sastav vlade je suluda. Ideja da u slučaju izbornog poraza slegne ramenima i kaže jbg, još uvijek sam predsjednik graniči sa mentalnim oboljenjem.
    db-izbjeglica

    Što bi Deda rekao, dao bih ti 100 pluseva da mogu.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    To je zdrava logika, razum. Ostavimo političke preferencije po strani, krajnje nebitno, isto bi pričao da je to umjesto zorana milanovića napravio pero perić. Ovo je silovanje države i ustavno-pravnog poretka. Sramotno...
  • Noel
    4k

    Jedna razlika kad si spomenuo Mamića i kako netko ko je prošao borbu protiv Mamića može podržavat Milanovićeve poteze. Mi na razini imamo demokratski sustav ,gdje svaki punoljetni član ima pravo glasa na izborima. U Dinamu toga nije bilo. Tako da Milanović ne može ništa provest bez volje naroda. Osim ako napravi vojni udar kao vrhovni zapovjednik vojnih snaga. Međutim ,možemo mi Milanovića voljeti ne voljeti ali ako on dobi demokratsku većinsku potporu građana ove države za njegove naume to je potpuno legitimno. Izabran je voljom naroda kao premijer izabran je voljom naroda kao predsjednik države ,ima priliku narod ga izabrat kao premijera države još jednom i to je demokracija. Kad bi govorili o nekome ko mimo izbora i bez izbora pokušava dočepat se vlasti onda bi govorili o ovom slučaju koji je bio u Dinamu.
  • deda
    27.9k
    Kao netko tko se ne smatra politički, pa čak ni ideološki zadrtim očekujem da se predizborna kampanja ne svede na Ukrajinu. To će me iznimno razočarati. Što se tiče ovog s Mikijem ne vjerujem da ovo može proći na Ustavnom sudu inače su ozbiljno uzdrmani stupovi diobe državne vlasti pa i same demokracije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.