• GaijiZG
    816
    25% glasača Zagreba je glasalo za Možemo, i to su bili ponajviše prosvjednički glasovi. Bez medija ništa od tog ne bi bilo moguće, a 90% tih ljudi ne dijeli stavove Možemovaca, mislim sjetimo se da jr Tomašević jahao na komunalnoj politici i bježao je od ikakvih ideoloških razgovora. Što znači da se boji bit transparentan oko svoje ideologije.

    Ne vidim kakve veze ima vegetarijanstvo sa ideologijom. Ja nigdje nemam predrasuda, ja sam samo transparentan oko toga koja je prava ideološka pozadina Možemo, i da ona ne rezonira sa većinom Hrvata, a kamoli navijača Dinama. 90% navijača Dinama je na političkom spektru dijametralno suprotno od Možemo ideologije. Doslovce to ne možes negirati. Ili želiš reć da je Možemo za nuklearnu obitelj, suverenizam, za očuvanje sjećanja na Domovinski Rat, za prava Hrvata u BiH, itd.
  • The Undertaker
    4.4k
    90% navijača Dinama je na političkom spektru dijametralno suprotno od Možemo ideologije. Doslovce to ne možes negirati. Ili želiš reć da je Možemo za nuklearnu obitelj, suverenizam, za očuvanje sjećanja na Domovinski Rat, za prava Hrvata u BiH, itd.GaijiZG

    Na temelju čega iznosiš ovakve tvrdnje? Neko istraživanje ili vlastito iskustvo?
  • GaijiZG
    816

    Koje točno, za navijače Dinama ili ideološku pozadinu Možemo?
  • GaijiZG
    816

    Rođen sam u Zagrebu, imam obitelj po Zagorju i BiH, i u emigraciji. Kroz život sam upoznao veliki broj navijača Dinama. Iskreno, upoznao sam jednog Dinamovca koji spada u profil glasača Možemo. Znači takvih ima možda samo mali broj u Zagrebu i tu online, i vjerojatno se opuste samo kad ih je malo veći broj, što je potvrda teze da znaju kako diše većina navijačkog puka, inače se ne bi skrivali. Evo ja ne znam di ste vi odrasli i kakve ste Dinamovce upoznali da možete tvrdit suprotno.
  • Enkrete
    18

    Ono sto si ti dosao tu radit je izlozit svoju ideologiju i optuzit svakog ko se ne slaze s tim da nije navijac Dinama, Hrvat i Zagrepcanin. Barem ja takav dojam dobivam. A tu ste puno stvari vezali uz to sto je lijevo a sto desno sto nema nuzno veze s time. Jel postoji svijet u kojem se Mozemo maknuo od svjetonazorskih pitanja jer ima bitnijih problema trenutno? Al nisam tu da branim Mozemo jer ne glasam za njih. A ne vidim zasto ja npr nebi mogo bit vegetarijanac i bit za te stvari koje si ti nabrojao. Previse se bavis etiketama i identity politikom. I ja necu podrzavat uopce ni takav nacin razmisljanja. Boli me kurac ko za kog glasa. Kak u drugim gradovima mogu svi skup ic na tekme i punit tribine zajedno? Il ne mislis da je to dio problema zasto ljudi ne dolaze na utakmice? Sto ja pokusavam rec je da ti je pristup skroz krivi i iskljuciv. Moja vizija Dinama je stadion od 50k ljudi koji je pun svaku tekmu, a to neces imat na taj nacin na koji si krenuo. Poveznica mora biti Dinamo i iskljucivo Dinamo, ne tvoji neki kriteriji Hrvatstva. Jer svi ljudi ce se mimoilazit u nekim pitanjima ako su dobro promislili o njima. Ne moze bit jednoumlje. Ti mozda podrzavas Trumpa, ja mislim da ce nas prodat cetnicima prvom prilikom. Al to ne znaci da sam ljevicar pobogu. Al ti dodjes s takvim stavom na forum i onda provodis neke testove cistoce
  • The Undertaker
    4.4k
    Dakle nije istraživanje nego osobno iskustvo. Problem osobnog iskustva je da se, obično, ljudi kreću u krugovima istomišljenika pa stječu dojam da je većina razmišlja isto. Ako gledaš samo Zagreb, izbore je uvijek dobijala neka lijeva ili barem kvazi lijeva opcija. Logično bi bilo zaključiti da je i baza navijača Dinama iz Zagreba sličnog profila.
    Naravno, najbolje bi bilo imati neko profesionalno istraživanje ali neka osnovna logika govori kontra tvoje tvrdnje.
  • GaijiZG
    816

    Stvar je u tome što se Možemo bavi identity politicsom, ali nije transparentan oko toga. U predizbornoj kampanji su jahali komunalnu priču, čim su došli na vlast odma identitetske gluposti. Od najbolesnijeg Pridea ikad, do gay klupica, cenzuriranja Hoda za Život. Odma su smjenili sa mjesta ravnateljice Centra za Mlade Buljanu Flander, samo radi toga što je deklarirana vjernica. A ta žena je od tog centra stvorila kvalitetnu instituciju koja je puno pomogla u mentalnom zdravlju mladih. Naravno za ravnateljicu su stavili žensku koja misli da djeca imaju pravo na promjenu spola, takvi ljudi se trebaju brinut za mentalno zdravlje djece.

    Pa dobro to je tvoja vizija Dinama, moja nije. Ne pristajem na Dinamo kao obični klub iz grada s grbom koji niš ne znači, ne pristajem na obični entertainment. Dinamo ima svoj identitet i svoju priču i Bogu hvala da dolazi do promjena gdje ćemo se više moć aktivirat u život kluba. Ja sam transparentan oko toga kakva je moja vizija Dinama, ne zanima ne grljenje na stadionu sa ZG verzijama splitskih orjunaša.

    Naravno da svi ne misle isto, al postoje temelji i identitetske odrednice. Zanimljivo ti je ovo sa četnicima, a većina političara Možemo smatra da su većina mladića na Bleiburgu zaslužili klanje od prerušenih četnika u partizanima. Jel znaš zakaj ima tako malih starih purgerskih prezimena po Zagrebu? Jer su generacije Purgera rođenih ranih 20tih izbrisani, pošto su na kraju rata regrutirani u Domobrane.

    Uglavnom, sve je ideologija i sve je politikanstvo, a lijeva strana najviše promiče da se ne priča o tome, čime na mala vrata iz godine u godinu svijet postaje sve bolesniji. Sa tim tvojim pristupom "ti samo etiketiras" dođe do toga da u UK roditelji nemaju pravo zabranit djetetu da promjeni spol. I nedjeljovanje je na kraju djelovanje.
  • Batigol
    53
    nije da su se istaknuli ni glasaci ni politicari...ne samo u Zagrebu....desno,lijevo i centar a sve skupa isto...
  • Enkrete
    18

    Ili mozda, al samo mozda, pazi ludu ideju, ljudi koji zive tamo glasaju za to jer vjeruju u to?
    Ti zapravo ni nisi za demokratski Dinamo, nego za Dinamo po nekoj tvojoj mjeri. Ocito je da ne vjerujes u demokraciju, sa svakim komentarom to dokazujes, stalno prebacujes teme i imas listu stvari o kojima zelis pricat da bi progurao svoju agendu. Tak ti to meni izgleda. Doslovno za sve za kaj optuzujes Mozemo, ti radis. Moje prezime potjece iz Poljicke republike. Danas nas ima po cijeloj Hrvatskoj. Kaj to znaci da nemrem navijat za Dinamo i da bi trebo navijat za Hajduk? Imas zescih problema, bez uvrede. Jer kaj si ti napravio? Ti si doso i napravio si account samo da bi mogo gurat tu temu i svadjat se oko toga. Apsolutno nitko s liste nije spominjao teme koje si ti potego. Ti si jedan obican politicki agitator i ja se pitam u cijem si svojstvu ti tu
  • Petar86
    635
    Van teme
    Kako je bahat Turudic strasno, bas izgleda opasna mućka
  • jedan u nizu
    6.7k

    ovo sto se dogodilo s njim je sumrak demokracije.
    Strasno nesto.
    Ako ovo nije znak 'neodlucnima' i 'ne izlazacima na izbore', da izadu i maknu HDZ sa vlasti, onda ne znam sta je
  • Petar86
    635
    A zamisli Plenkovica, skace novinarima u usta i tvrdi da je sramota sto se sad iznose prepiske u javnost pred izbore i kao to je problem, a Turudic po Milanovicu drvlje i kamenje... znaci oni su problem a nije problem uopce sto se to dogodilo, izaslo u javnost i opet ga se gura na poziciju glavnog drzavnog odvjetnika, unatoc i Rimac, Mamicima itd...

    Pa ovo je pljucanje u lice svakom drzavnom gradanu i granici s diktaturom sto radi AP.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Da, nije problem sto korumpirani sudac koji je sudjelovao u najvecim aferama zadnjih godina postaje drzavni odvjetnik, nego su problem osobe koje su dale u javnost poruke izmedu njega i kriminalaca, jer se to kao ne smije.

    Koliko je hrvatski narod glup to nisu istine,
  • Petar86
    635
    upravo, koji besramnik moras biti i tako se ponasati, strasno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.