• NORTE
    9.3k
    @db-izbjeglica
    Više puta sam napisao koliko je Poljska pogriješila s prevelikim kapacitetima novih stadiona (za Euro) pa zjape prazni (Poznan, Wroclaw i Gdansk).

    Zemlja realno zaluđena nogometom i navijačima, doslovno svaki grad u zemlji ima navijačku grupu.
    Za početak krećem s Lech Poznanom.
    Novi stadion napravljen za Euro 2012. Kapacitet 42.800.
    Klub koji je u zadnjih 25+ godina samo 2x bio prvak, dakle gladni su titula.
    Ove sezone slave 100 godina i prvi su na tablici, a maksimalna posjeta im je bila 28.800, a zadnju tekmu 15.800. Nisu im potrebne covid potvrde za stadione.

    Navest ću i za druga dva Euro stadiona koje su napravili.
    Gdansk, 41.600, na zadnjoj odigranoj tekmi je bilo 5.100.
    Wroclaw 42.600, na zadnjoj odigranoj tekmi je bilo 5.900.

    Ima i drukčijih primjera, tadašnji četvrtoligaš si je prije 4 godine napravio jednoetažni stadion za 18 tisuća i od tada je cijeli stadion rasprodan na godišnje ulaznice.

    Usporedi te dvije krajnosti, koju biraš za dinamo?
  • seljak86
    2.4k
    Htio bih samo dati do znanja da ja i vjerojatno većina ljudi koja spominje domaćinstvo europskih natjecanja, repke i općenito ugled grada Zagreba je samo plus koji se može postignuti ako se Dinamu da ono što zaslužuje.

    Dakle, prvenstveno Dinamo treba ozbiljan stadion, a ovo sve ostalo je samo šlag na torti.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Više puta sam napisao koliko je Poljska pogriješila s prevelikim kapacitetima novih stadiona (za Euro) pa zjape prazni (Poznan, Wroclaw i Gdansk).

    Zemlja realno zaluđena nogometom i navijačima, doslovno svaki grad u zemlji ima navijačku grupu.
    Za početak krećem s Lech Poznanom.
    Novi stadion napravljen za Euro 2012. Kapacitet 42.800.
    Klub koji je u zadnjih 25+ godina samo 2x bio prvak, dakle gladni su titula.
    Ove sezone slave 100 godina i prvi su na tablici, a maksimalna posjeta im je bila 28.800, a zadnju tekmu 15.800. Nisu im potrebne covid potvrde za stadione.

    Navest ću i za druga dva Euro stadiona koje su napravili.
    Gdansk, 41.600, na zadnjoj odigranoj tekmi je bilo 5.100.
    Wroclaw 42.600, na zadnjoj odigranoj tekmi je bilo 5.900.

    Ima i drukčijih primjera, tadašnji četvrtoligaš si je prije 4 godine napravio jednoetažni stadion za 18 tisuća i od tada je cijeli stadion rasprodan na godišnje ulaznice.

    Usporedi te dvije krajnosti, koju biraš za dinamo?
    NORTE

    gdje sam ja spominjao stadion za 40 i nešto tisuća ljudi.
    ja sam lijepo rekao - ako dinamo radi stadion samo za sebe, 15 000 i doviđenja, nešto malo veće od budućeg osijekovog, nek bude i 20 000.

    ako bude tako i grad/država/hns odbiju sudjelovati, ja bi čak bio za to da repezentacija ili bilo tko drugi ne igra na tom stadionu - o-d-j-e-b-i-t-e! radite si sami stadion ako vam treba, ako ne treba - super. takvo što bi bilo čisti maćehinski odos prema uvjerljivo najboljem što hrvatski klupski nogomet ima. ako idemo sami u tu priču, onda ćemo ga i koristiti samo mi.

    ako se ide u priču sa gradom/državom/hns-om (što je meni sasvim logično) i radi nešto što će služiti za šire potrebe - onda 30 tisuća i kusur. nema smisla napraviti stadion za 27 000 i ostaviti ga kratkim za par tisuća mjesta te tako ubiti mogućnost organizacije nečeg bitnog.

    također, zagreb nije ni poznan, ni wroclaw, ni gdansk...zagreb je varšava, glavni i najveći grad.
    gle čuda, imaju stadiončinu i manji stadion na kojem igra najbolji klub iz tog grada. nema masivnog pomora od gladi, stanovništovo u sasvim urednom stanju, kako to? nisam zagovaratelj stadiončine, ali ako dinamo + grad + država(hns) ne mogu sjesti za isti stol i nekako dogovoriti zdravorazumsku izgradnju stadiona kakav u varšavi ime sekundarni status, onda nek sve ide u 3pm, ovaj grad i država zaslužuju meteor koji će se zabiti po sred trga.
  • Mali Zeus
    9.8k
    25.000 maks.
  • superhik
    10.4k
    Inter Miami CF i grad Miami postigli su dogovor oko izgradnje novog nogometnog stadiona kapaciteta 27.000 sjedećih mjesta i kompleksa u sklopu stadiona.
    Projekt je vrijedan 1 milijardu dolara, a u sklopu stadionskog kompleksa gradit će se hotel, park i shopping centar.
    Nogometni klub uložit će 35 milijuna dolara u kupnju zemljišta dok će ostale troškove preuzeti grad. Miami kao grad ima pravo na sav profit od djelatnosti koje će biti u sklopu stadionskog kompleksa (profit od shopping centra, hotela...)

    Miami.jpg
  • The Undertaker
    4.1k
    Opće prihvaćena stvar je da Dinamo nema para da sam gradi stadion pa će tražiti (privatnog) partnera koji bi trebao naći ekonomski interes. Može li mi netko reći zašto grad ne bi mogao sam naći partnera za gradnju, isto kao što bi ga i Dinamo našao?
  • Papastrumf
    9.9k
    Projekt je vrijedan 1 bilijun dolara, a u sklopu stadionskog kompleksa gradit će se hotel, park i shopping centar.superhik

    Valjda 1 milijardu :wink:
  • superhik
    10.4k
    Točno :smile: Moja greška. Ispravim,
  • Ludovic IX
    5.5k
    ja stvarno neznam zašto bi grad trebao išta više dat od zemlje..dalje na dinamu ostaje ali ne diraj to najmanje 100 godina. Grad može zraditi na eventima za koje plaća i organizaciju ali sve ostalo (trgovine, kafići, restorani) , zarada ide dinamu
  • db-izbjeglica
    12.9k
    ja stvarno neznam zašto bi grad trebao išta više dat od zemlje..dalje na dinamu ostaje ali ne diraj to najmanje 100 godina. Grad može zraditi na eventima za koje plaća i organizaciju ali sve ostalo (trgovine, kafići, restorani) , zarada ide dinamuLudovic IX

    zašto bi grad trebao davati više od zemlje za bilo što?
    zašto bi grad trebao financirati izgradnju nekog muzeja? bazena? parka? ceste?
    zašto bi grad financirao izgradnju vrtića? evo vam zemlja pa si skupite lovu i napravite vrtić.

    jbt, stadion je jedna od najvažnijih građevina svakog normalnog grada u civiliziranom svijetu, landmark, prepoznatljivost. Zagreb nema stadion, ima nešto što je nekada davno bilo stadion, a sada je nakupina svega i svačega. što je toliko nezamislivo i loše u tome da grad zagreb, sa proračunom od 2 milijarde eura, godišnje izdvaja 2 milje eura godišnje za stadion? što će se dogoditi ovom gradu i cjelokupnom stanovništvu ako se to dogodi? kako će to utjecati na naše živote? hoćemo umrijeti od gladi?
    lova se doslovno razbacuje na gluposti, al eto...problem je kad bi grad koji nema pošten stadion, djelomično financirao izgradnju istoga. za gradski proračun bi to bio teret kao što je meni 10 kuna mjesečno ili 100 kuna godišnje, o čemu mi pričamo?
  • Ludovic IX
    5.5k


    zato što je sama zemlja vrijedna kao stadion i to je to. uspoređuješ kruške i jabuke ali od tebe me to ni ne čudi.

    ja ne smatram da je 2 milje eura puno za grad ali nije ni za klub a klub od tog i na tom stadionu živi. i apsolutno može monetizirati taj stadion da se on sam isplaćuje i onda je čak u interesu dinam da sam gradi da grad ne uzima profit od imena, sadržaja itd...
  • Mali Zeus
    9.8k
    ja stvarno neznam zašto bi grad trebao išta više dat od zemlje..dalje na dinamu ostaje ali ne diraj to najmanje 100 godina. Grad može zraditi na eventima za koje plaća i organizaciju ali sve ostalo (trgovine, kafići, restorani) , zarada ide dinamuLudovic IX

    U potpunosti se slažem.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    zato što je sama zemlja vrijedna kao stadion i to je to. uspoređuješ kruške i jabuke ali od tebe me to ni ne čudi.

    ja ne smatram da je 2 milje eura puno za grad ali nije ni za klub a klub od tog i na tom stadionu živi. i apsolutno može monetizirati taj stadion da se on sam isplaćuje i onda je čak u interesu dinam da sam gradi da grad ne uzima profit od imena, sadržaja itd...
    Ludovic IX

    pa zašto bi grad išta monetizirao?
    jbt obožavam kad u gradu u kojem su na vlasti ultraljevičari čujem ovakve floskule, dok u jednom miamiu grad sudjeluje u izgradnji stadiona PRIVATNOG kluba!

    kako grad može monetizirati tramvaje i buseve? kako grad može monetizirati MSU? kako grad može monetizirati javne WC-e, kako grad može monetizirati hrpu stvari koje financira? grad zagreb 2 milje eura godišnje sasvim izgledno potroši na wc papir, sapun i ostale higijenske potrepštine u gradskom poglavarstvu i ostalim uhljebskim institucijama.

    grad nije firma da bi išta monetizirao, grad je servis svojih građana...koji ga i financiraju, svojim novcem, preko hrpe nameta i on im je dužan omogućiti sve što imaju i građani drugih gradova u usporedivom svijetu. čak nitko ne traži da grad samostalno omogući stadion, nego u suradnji sa više subjekata.
  • Nino Bule
    11.5k
    Kad imamo ovakav otpor da grad sudjeluje od strane nekih dinamovaca, sve se bojim koje je razmisljanje sireg stanovnistva.
  • Jaro
    5.6k
    Sramota je da grad Zagreb nema stadion kakav prilici gradu te velicine i godisnjeg proracuna. Na sta je sve bacena lova zadnjih 20-30 godina mene je sram...
    Sramota je i da Dinamo kao klub moze oprostiti ukradenih 300 000 000 kn, a plakati kako nema za izgraditi stadion...
    Moje predvidjanje - grad nece graditi tako skoro jer je opca klima prema stadionu takva kakva jest, zbog ovoga kaj je sada na mjestu gdje je nekad bio stadion i gdje bi trebao u buducnosti biti, i svak koji bi pokrenuo gradnju bi popusio glasove, a to je svakoj vlasti jedino bitno...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.