• NORTE
    9.8k
    A tolike plakate su platili po gradu...
  • Gelipter
    3.5k
    ma ovo se na Arhitektonskom fakultetu prikazuje kao ogledni primjer totalne neiskorištenosti prostora i mogućnosti beskonačnog dograđivanja bez ikakve koristi. Jedinstvena pojava u svijetu.
  • Pop corn
    5.9k
    ma ovo se na Arhitektonskom fakultetu prikazuje kao ogledni primjer totalne neiskorištenosti prostora i mogućnosti beskonačnog dograđivanja bez ikakve koristi. Jedinstvena pojava u svijetu.Gelipter

    Ovo je ipak Hrvatska :rofl:
  • seljak86
    2.4k
    Neću glumiti skromnost ili pesimizam. Ja sam za stadion od 40,000 po uzoru na Juventusov stadion. Imat ćemo europske tekme koje će puno ljudi privlačiti, možda dobijemo domaćinstvo nekih od europskih natjecanja, igrat će na njemu repka, a ono najvažnije, vjerujem u to da se opća gledanost može poboljšati kroz rad, transparentnu upravu i općenito zdraviji odnos kluba i navijača. Dinamo je veliki klub i zaslužuje stadiončinu, zaslužuje ga i Hrvatska i grad Zagreb. Kako se na sjeveru pjeva: "Zagreb je metropola, metropola, metropola..."
  • xavier
    11.4k
    Neću glumiti skromnost ili pesimizam. Ja sam za stadion od 40,000 po uzoru na Juventusov stadion.seljak86

    Zašto baš 40.000? Zašto onda ne 50 ili 60 jer "nikad ne znaš" :nerd:
  • db-izbjeglica
    13.6k
    Isto on tebe može pitati zašto 20 000, a ne 7000?
  • Baneki
    731
    Osamdesetih je bilo uobičajeno da Dinamo gleda 30, 40, 50 i 60 tisuća gledatelja u nacionalnom prvenstvu. Danas su druga vremena, ali tko zna možda se jednog dana vrati interes kad se sve stvari poslože. Zašto se u ovom trenutku ograničavati na prosjek gledatelja zadnjih godina, to ja jednostavno ne kužim...Stadion se gradi za sljedećih 50 godina.
  • xavier
    11.4k


    Kako je @Mali dioničar pisao, Dinamo je i u bivšoj državi imao velike oscilacije broja gledatelja i da, znalo je biti puno gledatelja, ali u prosjeku ne koliko se ponekad čini.

    Naravno da nitko ne zna što budućnost donosi, ali mislim da možemo biti sigurni da nam stadion veći od 30.000 nikad neće trebati. Da će biti utakmica kad bi se prodalo i puno više ulaznica, naravno hoće, ali ne možeš bazirati kapacitet na tome. Realno je da je i stadion od 30.000 prevelik.

    I ponavljam, ja govorim o Dinamu, a što "treba" reprezentaciji ili gradu Zagrebu, to me puno manje zanima.
  • deda
    29.2k
    Ono što većina vas ne uzima u obzir kada zaziva stadion od preko 35 tisuća su demografski faktor i sklonosti novih generacija. A ti faktori pokazuju katastrofalne trendove. Hr je u zadnjih 30 godina izgubila milijun ljudi, a situacija će biti još gora u skoroj budućnosti. Sklonosti mlađih generacija također ne idu u prilog velikom stadionu.
  • Mali dioničar
    15.1k
    demografski faktor i sklonosti novih generacija.deda

    Ovo se može okrenuti dolaskom žena, cura i djece na utakmice.

    Dinamova publika je 99% rabijantno muška.

    Da imamo akustičan stadion idealno bi bilo 50% obične publike, 30% ekipe koja je išla na istok, 20% boysi i to bi bila opaka atmosfera.
  • deda
    29.2k
    Slažem se da je to veliki potencijalni rezervoar publike potpuno neiskoristen. Ali za to će trebati godine mukotrpnog rada.
  • Mališan
    1.8k
    Dakle brendirani kondomi u sluzbenom shopu kluba nisu prodajna opcija.
  • Dinamosaur
    1.1k
    Nikako nisam za manji stadion od rapidovog(28k).Samo više.Stisnuo sam na 30k+

    Dinamo i Zagreb zaslužuju moderan,vrhunski potpuno natkriven veći stadion.Stadion koji će izazvati "vau" efekt ne samo kod zagriženih navijača već i kod ljudi koji primarno nisu ludi za Dinamom ali bi došli zbog doživljaja,ekipe ili čisto turistički.Zato su bitni i ostali sadržaji u sklopu samog stadiona. Volio bih da ima muzej i veći fan shop. Isto bi trebao imati i dio tribine prilagođen djeci,to su npr tovari pametno napravili.S time dobivaš i trenutno veći broj djece,žena,obitelji a i bazu novih klinaca koji će kroz par godina puniti sjever,istok ili zapad.

    Bez obzira na trenutni pesimizam zbog slabe posjete,uvjeren sam da će novi stadion jako povećati posjetu. Znam da puno ljudi odustaje od dolaska na tekme i ostaje doma ili u kafićima upravo zbog nedostatka osnovnih uvjeta-krov,wc,šankovi sa cugom i klopom.Parking je + ali mislim da nije presudan.

    Priče komentatora oko decibela i demografije:
    -decibele smo stvarali i ovako,kilometar :) od travnjaka. Sa krovom i tribinama uz travnjak to će biti za naježit se bez obzira na koliko etaža bio.
    -demografija u Hr nema veze sa Zagrebom i pripadnosti Dinamu. Uvijek je baza bila grad i njegov prsten, a to teško da će izumrijeti.U današnje vrijeme marketing može čuda napravit oko privlačenja mlađe populacije
    Uz uspješan klub i nadam se, bolja vremena kaj se klupske politike tiće,dobar marketing-potencijal novog stadiona je ogroman.
    Živi bili pa vidjeli,pozdrav
  • NORTE
    9.8k
    Hr je u zadnjih 30 godina izgubila milijun ljudi, a situacija će biti još gora u skoroj budućnosti. Sklonosti mlađih generacija također ne idu u prilog velikom stadionu.deda
    Sve se to može uzimati u obzir, no mislim da je glavna stvar kojom bi se klub trebao voditi je kapacitet koji je potreban dinamu, ne repki, ne sudjelovanju na Euru i ne organizaciji finala KL.

    Zašto jedna EU država nije sposobna izgradit nacionalni stadion za potrebe turizma to je drugi par cipela. Zato jer ju između ostalog nije briga za njen glavni grad.

    Dakle, mi ovdje pričamo o dinamovom stadionu i potrebama koje ima dinamo kao klub.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.