• Jurki
    8.7k
    U zadnjih 34-35 godina bio je
    Nk Dinamo Zagreb
    Hašk-Građanski
    Croatia
    Nk Dinamo Zagreb
    Gnk Dinamo Zagreb.
    I nek ostane Gnk (znamo svi tko je stavio prefiks G.. ali isto tak s demokratizacijom kluba i kroz par godina ce ta cinjenica tko je stavio G postati nebitna).
    Dosta mijenjanja.
  • The Undertaker
    4.1k
    Usvojen je novi Statut o u njemu je definirano kako se mijenja ime. Tko misli da treba mijenjati neka pokrene referendum.
  • emilperska
    3.1k

    Kaj ono treba?
    Pitam da se smirim u glavi jer ne mogu vjerovati da dio ljudi želi micati Građanski iz imena nakon svega što se dešavalo u povijesti..
  • BigZ
    393
    GNK zvuci lose i podsjeca na tmurna klupska vremena. Kad procitam NKDZ to me vrati u vrijeme Modrica, Eduarda i krcatog sjevera...NitkoBitan

    Mozda se i Modric vrati ako promjenimo ime nazaj u NKDZ.. i to 15 godina mladi...
  • The Undertaker
    4.1k
    Isključivo referendum na koji mora izaći 70% punoljetnih članova. Za promjenu treba 50%+1 glas onih koji su izašli na referendum.
  • emilperska
    3.1k

    A koliko potpisa je potrebno da bi se islo na referendum?
  • The Undertaker
    4.1k
    Ne znam. Mislim da to nije precizno definirano ili ja nisam vidio.
  • Jaro
    5.6k
    Referendum, izlaznost, postotak izaslih... Ne bih ni ja vise mijenjao jer je toga dosta, osobno mi je nkdz bolje od gnk iz eazloga koje sam eanije naveo, al kuzim i ekipu koja je za Građanski u imenu. Kako bilo, tu je, nema razloga za micanje...
  • emilperska
    3.1k
    Ma mislim da to nije izvedivo. Prvo da 70% članova izađe na to, drugo da ovi koji izađu izglasaju to..
  • Bosskovitz
    7.5k
    Sva negativa oko GNK vezana je uz šljam koji je tada mračio klubom. Kad ostavimo to po strani, radi se o vjerojatno najadekvatnijem i najšarmantnijem načinu simboličnog objedinjenja naše povijesti bez zadiranja u ime i grb kluba nakon godina raznih pokušaja raznih režima da ju unište i promijene; a ujedno i raskidanje sa svim onim agendama koje su od našeg kluba htjele napraviti ono kaj je njihovom prljavom, političkom interesu odgovalo, bio to komunistički narativ o klubu koji je nastao iz ničega 1945. ili onaj tuđmanovski, "kroacijski" o 1903., HAŠK-u i najstarijem klubu u Hrvatskoj.
  • Jurki
    8.7k
    Isto tak svatko kome smeta G
    Trebao bi sam sebi postaviti pitanje dal mu smeta G kao Građanski ili ga samo jebe to kaj je našmrkani antikrist stavio taj prefiks.
  • emilperska
    3.1k

    Bravo!
    Nismo "osloboditelji Zagreba" pa da cemo rusit sve kipove i mijenjat imena svim ulicama koje su bile prije nas! Neke stvari (malo njih) su i valjale koliko god nam se gadili..
  • Jurki
    8.7k
    Boli me kurac što oni nas zovu GNK, mi njih zovemo Jogurt pa i dalje prodaju jogurte i japanke..emilperska

    Potpis
  • nemapredaje
    2k
    Proklet bio tko je potegnuo opet ovo pitanje :lol:
  • Sajla
    3.5k
    na mom dijalektu kad veliš Građanski čuje se Dinamo, a vrijedi i obrnuto ;)
    izbaciti taj prefiks iz imena kluba zbog Daltona mi je isto kao da sad bacim sve suvenire iz vremena prije 90ih samo zato kaj je na njima mala crvena zvijezda. možda je tamo, ali je i neusporedivo veći hrvatski grb kojeg ta zvijezda nikad nemre prerasti, baš kao što jedan kriminalac sa svim svojim podržavateljima nemre ogaditi ono kaj je ime Građanski predstavljalo i još uvijek predstavlja brojnim generacijama. njihovo lopovsko ime bu zaboravljeno i nestalo bude, a Građanski Dinamo ne bude nikad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.