• Jaro
    5.6k
    trenutno G je postavila bagra koja s Građanskim nije imala ništa. Postavili su ga baš iz razloga koji sam naveo. Meni ne treba G u imenu da bih znao od kud je Građanski i kako je povezan s klubom, gradom, navijačima baš kao što mi ne treba H ispred G da bih znao da klub hrvatski...
  • Mali dioničar
    14.2k
    trenutno G je postavila bagra koja s Građanskim nije imala ništa. Postavili su ga baš iz razloga koji sam naveo. Meni ne treba G u imenu da bih znao od kud je Građanski i kako je povezan s klubom, gradom, navijačima baš kao što mi ne treba H ispred G da bih znao da klub hrvatski...Jaro

    I trenutni Statut izglasala je bagra.

    A vezano za G, baš mi je super da mogu reći da danas igra Gradjanski i da ti možeš reći da igra Dinamo i da smo obojica u pravu.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Kakva sjajna rasprava, neki bi htjeli biti veći katolici od Pape pa ajmo micati sve što imalo podsjeća na Mamića. Dobro dok se netko ne sjeti da se iz povijesti kluba maknu Bjelica, Olmo, Sammir i ostali jer ih je Mamić doveo.
  • masacusec
    3.1k
    Pa bi li ti volio da tebe netko zove Y, a zoveš se X, makar ti taj Y bio full drago i simpa ime?
  • Mali dioničar
    14.2k
    Pa bi li ti volio da tebe netko zove Y, a zoveš se X, makar ti taj Y bio full drago i simpa ime?masacusec

    Nogomet se u Zagrebu počeo igrati značajno prije Dinama. Purgeri su u nogometnog smislu u Zagrebu postojali znatno prije Dinama. Dinamo nije ni izbliza prva purgerska nogometna momčad i čak su Purgeri u SFRJ manje puta bili prvaci države nego Purgeri u Kraljevini.

    Dakle, Dinamo su sami navijači Dinama iz "nekog" razloga prozvali Purgerima. Recimo NK Zagreb su bili Zagrebaši iako bi po imenu kluba prije oni imali pravo na naziv Purgeri nego dinamovci. Kako to?

    Tako da ja ovdje Y smatram identitetom Dinama, a ne samo full dragim i simpa imenom.

    Onaj koji Purgere - igrače i navijače Gradjanskog ne smatra prethodnikom Dinama po meni ni Dinamo ne bi trebao zvati Purgerima.

    A i ne znam čemu onda kopiranje grba i kombinacija hrvatskih kvadrata, boje kluba i slova iz naziva kluba. Po kome je to Dinamo iskopirao?

    Zašto onda uzimati ikakvu baštinu od prijeratnih Purgera?
  • deda
    28k
    Ja volim da me zovu pravim imenom i nadimkom - deda. :cool:
  • emilperska
    3.1k
    G(NK) je jedna od rijetkih dobrih stvari glavine vladavine.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Referendum!

    Prefiks je dodan od strane male klike koja je u to vrijeme drmala klubom bez ikakvog sluha za misljenje navijaca.

    Navijaci drugih klubova nas s razlogom sprdaju da smo GNK. Nismo jbni GNK nego smo Dinamo! Nogometni klub Dinamo! Isti smo klub kao Gradanski, ne trebamo se dokazivat nikakvim maloumnim prefiksima.
  • superhik
    10.3k
    Ovo je najbolji argument koji si mogao dati? To što navijači drugih klubova misle o tome?
  • NitkoBitan
    12.2k
    Ne misle to samo navijaci drugih klubova, to misli dobar dio navijaca Dinama, ukljucujuci i vecinu BBBa. GNK zvuci lose i podsjeca na tmurna klupska vremena. Kad procitam NKDZ to me vrati u vrijeme Modrica, Eduarda i krcatog sjevera...
  • superhik
    10.3k
    vidim ti si proveo istraživanje po tom pitanju
  • NitkoBitan
    12.2k
    Majstore kad si ikad vidio GNK u BBB Fan Shopu? Eto toliko je to prihvaceno od strane Sjevera... Drago mi je da dobar dio ljudi u 2024. nema pamcenje zlatne ribice.

    FB-IMG-1705504470527.jpg
  • jp23
    2.2k
    Na ovo mogu samo odgovoriti sa datumom 01.05.2022.

    Mislim da je u pitanju hod do utakmice sa Lokomotivom, gdje je na utakmici transparent da je Građanski silan, neslomljiv i da je ideja. Prva zastava u povorci, glavna poruka u transparentu na gostovanju.

    Sam vi raspravljajte dalje, al taj argument mi je na toj razini iskreno

    Edit: Malo iskorigirao poruku

    Edit 2: Našao i link na galeriju slika: https://www.badblueboys.hr/slike/lokomotiva-dinamo-01-05-2022/
  • NitkoBitan
    12.2k
    Na ovo mogu samo odgovoriti sa datumom 01.05.2022.jp23

    3 tjedna kasnije. Prvak Hrvatske NK Dinamo Zagreb.

    52097528690-dfb213843e-m-1.jpg
  • emilperska
    3.1k
    Ovdje dio ekipe miješa činjenicu s tim što je G dodao ZM i tim što ljudi stvarno misle o tome da li smo Građanski ili ne. Postoje svjedoci povijesti i povijesne činjenice koje nam govore da je 91' malo falilo (samo da se Tuđman pouzdao u druge ljude, a ne nećake ex. predsjednika ex HAŠK-a) da se mi preimenujemo u HNK Građanski Zagreb i da to ime bude onda do danas jer ga je predlagao i sjever iz onog vremena i sigurno ga ne bi rušili..

    Za 20 godina nitko neće znati da je taj prefiks dodala glava, ali će svi znati da smo sljednik Građanskog.
    Prefiks se ne smije dirati pod nikoju cijenu. S tim prefiksom dajemo malu počast svim onima koji su ga osnovali, stvarali, navijali te u jednom dijelu i poginuli u WW2 jer im je bila mrska jugoslavija.

    Ne treba se ponašati kao vojna hunta ili "osloboditelji" Zagreba 45' i micati sve što je napravila tzv.prethodna vlast samo zato što smo ratovali s njima.
    Mi nismo klošari s juga da branimo svojim legendama ulazak na stadion ili da se sramimo svoje povijesti kao oni.
    Dinamo je uvijek bio gospodski, Građanski klub i slovo G je samo mala fusnota o tome. Boli me kurac što oni nas zovu GNK, mi njih zovemo Jogurt pa i dalje prodaju jogurte i japanke..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.