• reziser
    6.8k
    svetina o stadionu :
    Ono što smo mi pripremili i ono što će biti točka na sljedećoj sjednici IO-a ZNS-a, upravo je to da ćemo ići prema gradu Zagrebu s inicijativom, odnosno izradom prijedloga strategije razvoja nogometne infrastrukture u Zagrebu, odnosno poboljšanja postojećeg stanja, te na koji način ZNS vidi buduću nogometnu infrastrukturu koja bi bila u gradu Zagrebu.

    Ono što mi pokušavamo i što ćemo svakako pokušavati je da se stvore što optimalniji uvijeti za veći broj klubova da imaju normalne i ravnomjerne uvjete rada. S druge strane, iz čitave ove priče treba izdvojiti Dinamo i jedan stadion koji bi bio, ja ga neću zvati nacionalni jer kad se kaže nacionalni, onda mislim da se tu izgubimo u nekim većim bespućima.
    Dakle, jedan gradski stadion koji će biti dostojan grada Zagreba, kao glavnog grada Hrvatske, kao turističkog središta Hrvatske, kao kulturnog, političkog i sportskog središta. To su neke tri, četiri odrednice grada Zagreba, a sportska crta se nikako ne smije zaboraviti.

    ‘Moramo stvoriti preduvjete da klinci i u manjim ZG klubovima imaju sve uvjete za razvoj’
    Moraju se napraviti svi preduvjeti za stadion na kojem će, prije svega, igrati Dinamo, i to kroz neku širu raspravu koja bi bila. S rekonstrukcijama se ništa dobro ne može napraviti. Možda s nekim projektom zaplovimo u tu priču.

    Znači, na tom stadionu bi igrao Dinamo a nakon njega i hrvatska nogometna reprezentacija. Još jednom želim naglasiti kad pričamo o ovoj temi stadiona, Dinamo je posebna priča. Ali, mi moramo stvoriti preduvjete da klinci u Kustošiji, Sesvetama, Ponikvama, Jarunu i u drugim zagrebačkim klubovima zaista imaju sve uvjete za razvoj.

    Jer, upravo na tim mjestima stvorit će se budući Modrići, Lovreni, Badelji, oni su tu na tim terenima, a nakon toga je šlag na sve to jedan lijepi i moderni nogometni stadion. Pa kad se zaori, kad bude 10 000 ljudi, izgledat će kao da ima bar 35 000″, zaključio je Tomislav Svetina.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Sve je dobro rekao.
  • deda
    32.8k
    Ne znam baš da ZNS ima neku prejaku ulogu u svoj toj priči, bar ju nisam primjetio zadnjih ne znam koliko godina.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Pa teoretski je Svetina promjenom paradigme u smislu da ZNS ne smije biti servis Dinama nego paziti na to da mali klubovi dobiju što više novca iz zajedničkog "poola" u pravu.
  • deda
    32.8k
    To da. No da će imat neku ulogu u strategiji i dogovoru oko eventualnog novog stadiona, mislim da ne.
  • Eduardo
    20.4k
    I HNS se "uključio" u priču oko stadiona, ne konkretno Maksimira ali...

    U samo 14 mjeseci, uz financiranje države, mađarski velikan Ferencváros i mađarski nogomet dobili su prekrasan novi stadion - spektakularnu Groupama Arenu. Gledajući taj stadion, hrvatski navijač ne može se ne zapitati - zar Hrvatska nema beton? Željezo? I radnike sposobne napraviti ovakav stadion?

    Hrvatska nogometna reprezentacija imala je priliku već dva puta zaigrati na novom, uistinu krasnom stadionu u Budimpešti: u ožujku 2016. godine kada je u prijateljskom susretu s Mađarskom odigrala 1:1, dok su domaćini gotovo točno tri godine kasnije, ove nedjelje, slavili 2:1 u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

    Na ponos svim Mađarima, ulaznice za tu utakmicu rasprodane su čim su puštene u prodaju.

    Groupama Arena izgrađena je na mjestu nekadašnjeg stadiona Albert Florian - pokušaji rekonstrukcije starog stadiona su odbijeni zbog velikih troškova te je 2012. bilo objavljeno da će se na toj lokaciji izgraditi novi stadion za 23.000 gledatelja, drugi najveći u Mađarskoj.

    Izgradnja novog stadiona započela je 28. ožujka 2013. godine, a već 10. kolovoza iduće godine odigrana je prva utakmica na novom stadionu - Chelsea je s 2:1 pobijedio domaći Ferencváros.

    Groupama Arena koštala je oko 50 milijuna eura, a ministar gospodarstva Mihály Varga izjavio je kako će prodaja zemljišta dobivenog okretanjem pozicije novog stadiona pokriti troškove izgradnje.

    Stadion je multi-funkcionalan te uz nogometne utakmice može ugostiti i koncerte, konferencije i različite druge kulturne događaje. 2800 tona željeza izrađeno je u Kecskemetu, dok je betonska struktura (25.000 kubičnih metara) napravljena u Penteli. Izgradnja stadiona omogućila je posao za oko 2.000 radnika.

    Groupama Arena samo je jedan od brojnih novih stadiona čiju je izgradnju financirala mađarska država. Do siječnja 2015., mađarska Vlada uložila je približno 500 milijuna eura na nove stadione, a sličnim se tempom nastavilo i u narednom razdoblju.

    Krajem ove godine planira se i otvorenje nacionalnog stadiona u Budimpešti koji nosi ime legendarnog Ferenca Puskasa, na kojemu će sljedećeg ljeta biti odigrane tri utakmice natjecanja po skupinama Europskog prvenstva te jedan susret osmine finala.
  • Papastrumf
    12.5k
    Jedno je sigurno, novi stadion vidjet u Zagrebu necemo dok je Milan na celu grada.
  • Kwedi
    3.8k
    HNS ima akciju od prošlih kvalifikacija di odu na gostovanje pa nahvale domaće kako imaju predivan stadion,a mi nemamo jer nam ništa nije sveto.
  • deda
    32.8k
    Ovo sa stadionom stvarno postaje ironija.
  • Infinity
    16.5k
    Groupama Arena Zagreb

    Jednog dana :cool:

    DrOBgha.jpg
  • Mali Zeus
    13.5k
    Meni se sviđa Karaisakis, slučan tip stadiona ko ovaj gore. Znam da je sve pusti sanak.. Čak i kad jednom, ako to doživim, krene izgradnja to će vjerojatno biti nešto megalomanski, preveliko, ružno i nabacano.
  • Infinity
    16.5k
    Meni je Karaiskakis nekad bio mokri san, ali smatram da je velik za Dinamo. Ovaj u Budimpesti je nekako vise po mjeri. Al to su dva jako slicna stadiona pa je nebitno koji se uzima za primjer, kapacitet ce se naknadno odredjivati.

    Sad mi pade napamet kako je Mestrovic htio u Osijeku stadion s preko 20.000 sjedalica pa je dosao do ovih 12.000 uz objasnjenje da je i to puno i da je ocekivao previse od Osijeka, tj. da gledatelji nisu ispunili njegova ocekivanja. Bilo bi zanimljivo vidjeti da u Zagrebu i Dinamu proradi taj dio mozga.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Ne znam, meni je 30.000 čisto ok. Iako naravno treba gledati koliko bi bilo popunjeno na ligaškim tekmama.
  • dinamo vitez
    337
    Ako se ikad stadion bude gradio, mislim da bi trebalo bar 30 tisuća mjesta. Evo par razloga:

    1. Očekujem da u slučaju izgradnje novog stadiona dio navijača nahrli na tribine, tim više što skoro svake godine imamo u gostima dobre europske klubove, a i put do Lige prvaka nije ekstra težak. Solidan rezultat tipa ovogodišnjeg bi možda zadržao pokojeg navijača i 'na dulje staze', vjerujem da više ne bi bilo utakmica sa manje od 3-4000 ljudi.

    2. Ružno mi je vidjet malo kultne europske klubove tipa Leverkusena da imaju stadiončić od 25000 mjesta, makar i dolaze iz malog grada. Sjećam se da je Arsenal, nekoć ponajbolji klub u Europi, igrao domaće na Highburyju od 38000 mjesta, gubili su milijune u odnosu na konkurenciju zbog malog stadiona. Možda nije baš usporedivo, ali mislim da Dinamo, Zagreb i Hrvatska trebaju moći ugostiti 30 tisuća glava.

    3. Priče o atmosferi na HNL utakmicama su mi malo deplasirane jer: a) tako nam je oduvijek, b) sa tribinama uz teren će vjerojatno biti bolja atmosfera sa 3000 ljudi, nego ovako kad imamo 15000, a tribine 100 metara daleko.

    4. Ne bih volio slušati neke glavonje kako se diče da imaju 'najveći stadion u Hrvatskoj'.

    5. Reprezentacija uvijek privuče dosta navijača, a očekujem da bi i interes za Dinamove europske utakmice porastao. Ako izvučeš Barcelonu, normalno je da će se tražiti karta više, traži se i sad, vjerujem da bi to bilo još izraženije sa novim stadionom.

    Summa summarum, dobra momčad i rezultati + atraktivni protivnici u Europi i novi stadion, mislim da bi i najizbirljiviji došli na svoje. Strpaš fine pakete godišnjih ulaznica i neke pogodnosti i imali bi ljudi radi čega dolaziti.
  • The Undertaker
    5.5k
    Nije realno da Dinamo iz svog kapitala u dogledno vrijeme gradi stadion, barem ne neki ozbiljniji. Ovo što brlja Barišić nema realne podloge u financijama. Prvo jer nema 60 mil EUR viška, a i da ima, postoje drugi segmenti poslovanja u koje je isplativije uložiti (npr., bubam, kupiti Bradarića ili još nekog Olma, uložiti u scauting). Dinamo i na novom stadionu ne bi imao prosjek više od 10000 gledalaca a to je, sa našim cijenama karata, kikiriki od prihoda.
    Stadion grade klubovi kojima je prihod od ulaznica bitan dio ukupnih prihoda.
    Dakle, realno je da ga napravi grad i ili država (PDV) a da ga koristi reprezentacija, Dinamo i još koji ZG klub. Ono što Dinamo može i treba je napraviti svoj moderni kamp. Pogotovo ako Maksimir kao lokacija ode na bubanj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.