• deda
    29.8k
    Stadion "Franjo Wölfl - Mara" :strong:
  • Infinity
    15.5k
    Stadion moze imati neko sluzbeno ime kojim bi ga mi zvali, mada se slazem s kolegom, on ce za nas sve uvijek biti Maksimir. Moze na sve to imati neko sponzorsko im koje bi u tom slucaju bilo sluzbeno do isteka ugovora. Nek se zove kako hoce. Ako ce nam ga napraviti nek se zove Princ Majed Abdulaziz Al-Saud, nek i na arapskom pise ako ce nas vec toliko usreciti. Barem cemo znati da se pored toliko Hrvata koji su nam obecali stadion nasao arap da im se posere u usta. Kupio bih dres i otiskao njegovo ime na ledjima.
  • Kwedi
    3.8k
    Nitko se ne buni kad se financiraju pitaj boga kakve organizacije, kultura (planirano cca 80 000 000€ godišnje iz proračuna grada Zagreba) ili kad se je napravila Arena, financiralo skijanje (Snow Queen) itd. Baš me zanima koliko sredstava je grad potrošio sve ove godine za Snow Queen. Zna tko? I zašto bi grad financirao HNK / Snow Queen /... a nebi barem sofinancirao izgradnju gradskog stadiona u Maksimiru?SAS1987

    usporediti kulturu i sport je uspoređivanje kruška i jabuka.

    HNK je javna ustanova kojoj je osnivač Grad Zagreb, koja sama po sebi nije profitna i ima javnu ulogu. Svaka daljnja rasprava tu prestaje u komparaciji stadiona i kulture.

    Al da dignem raspravu na veći nivo, Dinamo je samo zadnjih pet godina uprihodio 1.539.137.951,00 kn.

    U prijevodu milijardu i po.

    Koju pizdu materinu nisu sami radili, već se trebalo pljačkati i krasti, a sad da ja kao porezni obveznik njima gradim stadion?

    Grad nek im ustupi zemljište, a ruke i materijal nek Dinamo osigura i plati - sam.
  • Kwedi
    3.8k
    Na temelju Vlade NR Hrvatske od 13. prosinca 1951. godine, NK Dinamu su besplatno ustupljene zgrade i zemljište nogometnog igrališta u Maksimiru i to pod uvjetom da sve buduće radnje na terenu budu izvedene prema urbanističkim rješenjima i regulacijskim propisima. Na 15. sjednici Narodnog odbora grada Zagreba održanoj 17. listopada 1953. prihvaćen je prijedlog o izradi idejnog projekta za gradnju stadiona kapaciteta 65 000 gledatelja.


    Ajmo dalje u novije doba. Dinamo je poklonio zemljiste gradu za uzvrat da grad preuzme financiranje kao vlasnik o tome je nesto i barisic pripomenuo od zadnja 2 intervjua ali ne mogu naci gdje to kaze, a znam da je rekao.
    BluePhone67

    vidiš ovo je zanimljivo; npr. cibona je bila vlasnik dvorane, poslovnih prostora, zemljišta na tuškancu.

    dinamo gologuz jer je dao gradu da mu plaćaju režijske troškove.

    savršen primjer idiotizma i nesposobnosti onih koji su bili i jesu u klubu.
  • BluePhone67
    3.6k
    Al da dignem raspravu na veći nivo, Dinamo je samo zadnjih pet godina uprihodio 1.539.137.951,00 kn.

    U prijevodu milijardu i po.

    Koju pizdu materinu nisu sami radili, već se trebalo pljačkati i krasti, a sad da ja kao porezni obveznik njima gradim stadion?
    Kwedi

    Vratit cemo se malo vise u povijest od 5 godina, a tice se iskljucivo Maksimira i megalomanskog pljackanja u doba Canjuge i Novosela gdje su mogli 3 stadiona napravit koliko se "potrosilo". Alergican sam na lopove pa njih ne smijemo zanemariti, a cesto ispod radara nam prolazi pioniri lopovluka na ustrb drugih poput ZM. Sve u zatvor, nek vrate lovu i bit ce za 2 nova stadiona.
  • Kwedi
    3.8k
    Tak je, Novosel i preplaćene stolice(koje su apšisale nakon godinu dana).

    Al moš ga jebat, nemaš kog tužiti i napiti mu se krvi...
  • 000
    942
    Vratit cemo se malo vise u povijest od 5 godina, a tice se iskljucivo Maksimira i megalomanskog pljackanja u doba Canjuge i Novosela gdje su mogli 3 stadiona napravit koliko se "potrosilo". Alergican sam na lopove pa njih ne smijemo zanemariti, a cesto ispod radara nam prolazi pioniri lopovluka na ustrb drugih poput ZM. Sve u zatvor, nek vrate lovu i bit ce za 2 nova stadiona.BluePhone67

    Kad se samo sjetim tog vremena, lose mi dodje.
    Sada kad razmislim, vjerujem da je netko sa vrha naredio da se ruina proglasi "zasticenim spomenikom kulture" i tim olaksa raznorazne malverzacije koje su se desavale nakon toga.

    lx4cki3kl3kgomk2.png

    Ovo su dimenzije Anderlechtova stadiona kad bi bio "prenesen" na Svetice (zapravo je ovo i mrvicu veće jer Anderlechtov nije pravilan nego mu nedostaje jedan kut).xavier

    Mislim da je ovo 99% svih nasih zelja. Sa tim da bih pomaknuo stadion blize maksimirskoj, na nekih 15-20m, da ostane mjesta za manji trg, terase kafica, restorana, a cijelom duzinom sjevera i zapada komercijalni sadrzaji, tako da se stadion stopi sa okolinom, postane dio iste, a ne otudjen poput betonskog cudovista.
    Svakako je velika fluktuacija ljudi na cijelom tom prostoru, autobusno stajaliste na Sveticama, tramvajsko na Maksimirskoj, a tamo je bila predvidjena i zapadna tribina u sklopu famoznog reprezentativnog kampa Svetice.
  • Hipo
    406
    Moze se napravit i rapidov na sveticama.
    Istok bi prekrio bazen, dalo bi se to izvest.
  • reziser
    6.5k

    svasta bi se dalo izvest
    ali se nece
    na veliku zalost
    a maximir postaje zbilja opasan po zivot
    dok se nekom nesto ne desi, nece biti pomaka, a i onda je upitno

    pristajem na svako rjesenje osim ovog postojeceg
  • Hipo
    406
    Ja sam čak protiv natkrivanja tribina maksimira.
    Iako mi je to oduvijek bio san da se natkrije sjever da ne ovisimo o kiši.

    Ne želim da se u to ruglo uloži jedna kuna gradskog novca.
    Neka grad u suradnji s klubom odredi lokaciju izgradnje rapidovog stadiona u zg i neka se krene u realizaciju hitno!

    Gradu je u interesu da se srede svetice.
    A na maksimiru napravit parking, šoping centar sjever, hotel i sl...

    Natkrivanje maksimira je znak da nikad necemo imat normalan moderni stadion kakvog imaju svi klubovi svijeta.
  • reziser
    6.5k
    natrkivanje stadiona je samo malo usminkavanje ove rusevine. Sve se raspada, a oni bi jos opteretili tonama betona?!
  • Infinity
    15.5k
    Pa s obzirom da sa zapada otpadaju komadi betona upitno je da li taj zapad moze podnijeti opterecenje krova. Bojim se da ce na silu izgraditi krov i da taj krov nece dugo trajati. To bi cak bilo i odlicno da se srusi pri nekom snijegu, samo da ne bude ozlijedjenih i neka dobro pritisne da sve ostane neupotrebljivo.
  • reziser
    6.5k

    uzet cu godisnju za sjever, sigurniji je :rofl:
  • Infinity
    15.5k
    Ma mislim da je zapad dolje OK. Ovo sto otpada je sa zapada gore koji je izgradjen prije dvadesetak godina i on nije naslonjen na donji zapad, nosi sam sebe tako da mislim da je zapad dolje OK. Usudio bih se reci da je jug najsigurnija tribina, a nakon nje zapad dolje. Uzmi u obzir da su se zapad gore i sjever radili zajedno. Sjever je zatvoren pa ne vidimo, al bojim se da je u istom stanju kao i zapad gore. Sve mi vise djeluje da je tu odradjen malo zesci fus. Te tribine nemaju sanse da traju koliko traje istok recimo. To ce se raspasti i da se pokrije. To bi mozda trajalo da se odmah pokrilo, vjerojatno se na to racunalo, radio se beton za zatvoreni tip objekta i onda ga ostavis da kisne i dogodi se to sto se dogadja. Isto tako nam stolice uvijek izblijede jer ih uzmu za dvorane. Sve je to ajmo jedno pa bude drugo.
  • BluePhone67
    3.6k
    Ne cini mi se da je sjever najlosija tribina, sigurno nije top stanje kao sto nije niti dovrsen, kao sto se mogu sloziti da se i na njemu fusarilo jos tamo ima cementa po hodnicima ali stasticki mislim da zadovoljava sve kvalitete za krov i ima potencijala sa ulaganjem.. svakako najlosija tribina je zapad gore i istok. Mozda grijesim, ne znam
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.