• Neki tip
    19k
    Pa neće je tenkom gađati, naravno da je mogu srušiti na siguran način. I veće zgradurine od sjev. tribine su rušene i samo su legle.. puno prašine je jedina "opasnost".

    Nije džaba po gosponu Nobelu dobila ime kasnija nagrada za izume/iznimne doprinose u kemiji, fizici.. :)
  • xavier
    11.1k
    Možda se @NORTE samo malo nespretno izrazio pa je želio reći da niti jedan političar ne želi amenovati izgradnju stadiona iz početka nakon što je u postojeći stadion već utrošeno toliko novca i između ostalog izgrađena ta glomazna sjeverna tribina.

    No naravno da tribinu nije nikakav problem srušiti i bez obzira na sve uloženo, i dalje je puno racionalnije napraviti sve iz početka nego koristiti nešto od postojećeg.
  • Mali dioničar
    14k
    Koliko je nizak sjever bio. :lol:

    Jedna od rijetkih fotki kad je momčad fotkana iz ove perspektive.

    1ini5lwfqw8n2lwi.jpeg
  • agramZ
    2.3k
    koliki grb na dresovima.. :heart: danas jebeni sponzor bude najveca stvar na dresu.
  • Guinness
    1.9k
    Koliko je nizak sjever bioMali dioničar

    Osobno mislim da je ostao Sjever kakav je i bio da bi stadion bio puno smisleniji i dan danas da je takav.

    danas jebeni sponzor bude najveca stvar na dresuagramZ

    Od veličine sponzora mi ipak više smeta da je grb kluba u nekom mrtvom srpskom bezbojnom 2d formatu
  • Mali dioničar
    14k
    Osobno mislim da je ostao Sjever kakav je i bio da bi stadion bio puno smisleniji i dan danas da je takav.Guinness

    Slažem se, ali je pitanje akustike. Onakav huk kakav si sa sjevera imao 2006. i 2007. se više na ovom stadionu neće ponoviti.

    Na "starom" Maksimiru - bez zapada gore i sa starim sjeverom je bilo logično preseljenje BBB na tribinu jug zbog veličine i akustike koje na sjeveru nije bilo.
  • Mali dioničar
    14k
    Kad već to spominješ, da i sjever ni ne postoji, stadion bi mogao biti odličan kao što je Poljud odličan stadion (za jedan stadion iz 1979. i sa atletskom stazom), a nema južnu tribinu.

    Samo postoji pitanje navijačke tribine koje je jako bitno.
  • agramZ
    2.3k
    i danas je jug "najnormalnija" tribina tj. bas lici na navijacku tribinu i po izgledu i kapacitetu.
  • Infinity
    15.2k
    Vec se vise puta napisalo. Novi stadion stane u postojeci bez rusenja danasnjih tribina. Prica o rusenju samog sjevera tako nema smisla, jer komotno imaju mjesta da stadion pomjere malo prema jugu i da danasnji sjever cak i zadrze, tj. da ga natkriju i iskoriste ako vec mogu i ako toliko pate za njim. Ne mislim da ga natkriju kao tribinu, nego kao poslovnu zgradu. Sasvim dovoljno prostora bi bilo da tu stane novi stadion, a i da ima dovoljno mjesta izmedju danasnjeg i nekog buduceg sjevera.

    Vec sam crtao to, nema potrebe da opet. Opravdanja da se mora sacuvati sjever su upravo to - opravdanja. Sacuvaj ga, nitko se ne bi bunio ako cemo 40m juzno dobiti nov stadion. Al pitam se, ako je sjever toliko bitan, zasto jos uvijek nije iskorisen? I ako ce u buducnosti donijeti neku zaradu, evo, prodaj ga, iznajmi, pa iskoristi te pare za novi stadion ili za otplatu rata kredite. To bi cak bilo idealno.
  • Kwedi
    3.8k
    Prica o rusenju samog sjevera tako nema smisla, jer komotno imaju mjesta da stadion pomjere malo prema jugu i da danasnji sjever cak i zadrze, tj. da ga natkriju i iskoriste ako vec mogu i ako toliko pate za njim. Ne mislim da ga natkriju kao tribinu, nego kao poslovnu zgradu.Infinity

    ovo je recimo meni fora ideja, pitanje - dal bi nam smetala zgrada iznad tribine?
  • Infinity
    15.2k
    Tesko da bi se i vidjela iz novog stadiona s krovom, eventualno s juga.

    Ne znam sad da li pitas da li bi nam smetalo za izgradnju novog stadiona pored zgrade ili vizualno.

    Recimo samo da je Groupama Arena dugacka 185m, a juzni dio sjevera je od juznog dijela juga je udaljen 205m. Postavimo li zapad na mjesto danasnjeg, tj. da mu vanjska linija bude na vanjskoj liniji danasnjeg zapada, stadion bi se mogao pomjeriti jos juznije, uci u terene iza juga bez ikakvih smetnji naselja koje se nalazi jugoistocno od stadiona.

    Problem je taj sto postoji stotine ideja i opcija, al sviju boli kuki.
  • Infinity
    15.2k
    Tako nekako sam to zamislio. Udaljenost vanjske strane novog sjevera i unutrasnje strane starog sjevera bi bila 35m.

    Mislim da mnogi i dan danas nisu svjesni koliko prostora zauzima trenutni stadion.

    mak-gro.jpg
  • Infinity
    15.2k
    I jos jedna ideja, mozda najludja koja mi je pala napamet :lol:

    Vec se spominjalo kako bi se sjever mogao iskoristiti ako bi se stadion u buducnosti rotirao. Sjever bi u tom slucaju bio centralna tribina. Kao mana se uzela cinjenica da sjeveru fali jedna etaza i da bi dodavanjem iste imao 15.000 mjesta i da stadion s takvom tribinom ne bi licio ni na sta.

    Sta ako ne dodamo etazu? Sta ako teren dignemo na razinu sjevera dolje? Na zapadnoj strani bi srusili dio zapadnog dijela one zgrade i uradili taj zapadni zid sjevernije tako da zgrada tu dolazi samo coskom, a ne da zauzima aut liniju ili u tom slucaju korner. Na istocnoj strani zgradu u kojoj je ulaz na sjever malo 'prosiriti', tj. dovesti u stanje da dok si na stadionu to vizalno izgleda jednako kao ona na zapadu, barem priblizno. Ostale tri tribine uraditi identicne i spojene.

    Dolje ispod terena, a i ispod svih tribina bi imao vise nego ogroman prostor za svaki moguci centar koji ti padne napamet.

    U Europi je tek 4-5 stadiona koji su napravljeni na slican nacin, ali mislim da niti jedan nema takvu razliku od visine tla do visine terena. Naravno, tu ne racunam ono 'cudo' na Vozdovcu.

    Ovo bi sigurno jako puno kostalo, ali vecina tog stadionskog centra ustvari ne bi bio stadion, pa bi bilo lakse privuci privatni kapital.

    Meni se osobno ova ideja ne svidja, ja ne bih niti jednu tribinu iskoristio za novi stadion, al kad mi je palo napamet morao sam podijeliti s vama :rofl:
  • Bosna86
    11.5k
    A kako zamišljaš krov izvesti, kako god izvrtim u glavi na ono čudo ne možeš staviti krov
  • Infinity
    15.2k
    A gledaj, meni je napamet pala ideja. Nek oni smisle krov ako ce tako raditi :lol:

    I svakom slucaju, mislim da se ovaj sjever sigurno projektovao da bi imao krov tako da to ne bi trebao biti problem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.