• Paggini
    11k
    Baturina je do prije pol godine igrao u ocajnoj formi tako da mu je nagrada samim time sto je na prvenstvu.flexXy

    Baturina je u svije sezone imao periode gdje je imao oscilacije, sto je normalno za mladog igrača, pogotovo na toj poziciji. Govoriti da je sezonu i pol odigrao u ocajnoj formi je potpuno krivo.

    Livakovica je isto realno mogao sjest na klupu bez da mu se ista prigovori.flexXy

    Kojom logikom ovo zakljucujes? Mislis da je ijedan golman kojeg imamo više dokazana kvaliteta unazad zadnjih par godina?

    Petkovica i Livaju ne voli iz istog razloga zasto ih i mi navijaci ne volimo vecinu sezone, samo sto eto kad je reprezentacija su nasi i odjednom bogovi nogometa.flexXy

    Pa Petković je po odigranoj zadnjoj sezoni, kao.i uostalom i zadnjih 6 sezona (s iznimkom perioda pod Krznarom) zaslužio je biti u reprezentaciji. Uostalom svoje kvalitete je pokazao i dokazao na najvišoj razini u reprezentaciji i Dinamu.

    Livaja, kada je bio u fantasticnoj formi (2020- 2022) zasluzeno je bio pozivan i igrao, no uspoređivati njega i Brunu po pitanju "velikih utakmica" je tendenciozno jer ih Livaja takoreći otkad je došao u Hajduk nije ni igrao, a one koje je igrao (pretkola) nije nista pokazao. No svejedno je trebao biti pozvan i bio je pozvan.
  • puxigadjurdja
    1.5k
    @Neki tip dođe li ti da se priključiš komentiranju i zaradiš trajni ban?
  • flexXy
    2k

    Nisam napisao da Petkovic nije zasluzio biti pozvan, nego je jednostavno cinjenica da ne znas sta ces od njega dobit. Njegove varijacije u pristupu utakmicama su od treceligaskog igraca do svjetske klase. On svojim pristupom dize tlak navijacima a di nece izborniku reprezentacije.

    Sto se tice Livakovica, covjek je elitni shot stopper kaj je cinjenica ali isto tako ima nedostatke koji su svima vidljivi u smislu igre nogom i procjenjivanja leta lopte. Jebiga kad te npr Spanjolska stisne visoko na terenu i vratis loptu golmanu znas da ce zavrsit u njihovom autu, i to zna bit frustrirajuce. Livakovic mi je vise golman za ekipe kaj igraju u niskom bloku i cekaju protivnika sa dobrim skakacima na stoperskoj poziciji. Zato je u Dinamu igrao vrhunski.

    Mi jednostavno u ovom trenutku nemamo svjetske klase osim Kovacica i Gvardiola te je ovo sta Dalic radi realno kontraproduktivno. Nema nikakve takticke pripreme ni prilagodbe protivniku. On i dalje misli da ima momcad sa 11 zvijezda kao 2018 i da ce se protivnici sami pobijedit kad izademo na teren. Ono sto imamo je 9 igraca koji su limitirani u dosta segmenata igre i trebamo izbornika koji ce to bit spreman utilizirat na pravi nacin. Zato smatram da ce ovo Dalicu i ostatku stare garde bit zadnji turnir jer i oni vide da ovo sve nema smisla. Samo se nadam da HNS nece poslije prvenstva stavit opet nekog izbornika koji vise fura na to zajednistvo kao Dalic vec nekog takticki jaceg trenera koji ce bit spreman uigravat novu generaciju. Treba nam reset kao 2006.
  • Zagi
    5.9k
    Sto se tice Livakovica, covjek je elitni shot stopper kaj je cinjenica ali isto tako ima nedostatke koji su svima vidljivi u smislu igre nogom i procjenjivanja leta lopte. Jebiga kad te npr Spanjolska stisne visoko na terenu i vratis loptu golmanu znas da ce zavrsit u njihovom autu, i to zna bit frustrirajuce.flexXy

    Donnarumma jučer jednako gađao sakupljače lopti.
    Možda nije Alisson ali onakav presing ne može izigrati golman sam.
  • emilperska
    4.4k

    Načelno ok, ali..
    1. Baturina je u zadnjih godinu pol u konzistentnijoj klupskoj formi od Vlašića i Luke Sučića. Tu čak neću računat da je Broz trebao bit otpisan nakon Lige nacije i da Modrić ima 39 godina pa bi bilo zgodno Baturinu kao proklamiranog novog nositelja, ubacit možda i mrvicu ranije.
    2. Ovo s Ivanušecom samo Dalić zna što radi i zašto to radi. Pjaca po meni nije za startera Dinama s prezentacijama koje je pružao u utakmicama s nama i jogurtom. Pa čak i razumijem Dalića zašto mu ne igra.
    3. Petković je svoju statisku nabijao na Benfici, Sahtaru, Chelseu, Milanu. Livaja Europe nije vidio niti je s Hajdukom išta napravio da bi zaslužio Petkovićev status, a imao u dosta trenutaka i bolji status.
    4. Ja se slažem za sve Livijeve mane, ali generalno sveskupa trenutno boljeg golmana nemamo. Da li će Kotarski bit bolji, ne znam. Ivušić kao golman bez euronatjecanja, sa sezonama u Osijeku i Pafosu, mi nije kadar da bude prvi golman. Labrović još manje, a Grbić više ne brani nego što brani po klubovima. Dalić kad je mogao, maknuo je Livija. Ali konkurencija (Ivušić i Grbić) nisu znali sačuvat to mjesto..
  • Paggini
    11k
    Njegove varijacije u pristupu utakmicama su od treceligaskog igraca do svjetske klase. On svojim pristupom dize tlak navijacima a di nece izborniku reprezentacije.flexXy

    A naravno, ali to se može reći za svakog igrača u reprezentaciji - Šutalo sa varijabilnostima, Broz također, pa i Krama... Petko na van izgleda kao bolikurčina jer je teretnjak od igrača, ali sumnjam da mu fali motivacije - pogotovo kad igra u reprezentaciji.

    Livakovic mi je vise golman za ekipe kaj igraju u niskom bloku i cekaju protivnika sa dobrim skakacima na stoperskoj poziciji. Zato je u Dinamu igrao vrhunski.flexXy

    Pa mislim, sve ok, ali opet - tko je bolji i u kojem bi ti smjeru ciljao golmana repke? Nešto slično Alissonu ili Edersonu? Jer takvih nemamo jbg, a mislim da bi svi prije potpisali dva tri skinuta mrtvaca nego dva tri kriva izbijanja po utakmici.

    Samo se nadam da HNS nece poslije prvenstva stavit opet nekog izbornika koji vise fura na to zajednistvo kao Dalic vec nekog takticki jaceg trenera koji ce bit spreman uigravat novu generaciju. Treba nam reset kao 2006.flexXy

    Apsolutno se slažem. Treba nam mlada krv s idejama.

    Reprezentacija je ušla.u fazu dekadencije. Sad dolazi faza čišćenja. Netko kao Terzić je dušu dao za našu reprezentaciju. Ne znam koji su kapaciteti Corluke po pitanju treniranja, ali on bi u buducnosti mogao dobar izbornik biti ako ima iole smisla za to.
  • flexXy
    2k

    Ma slazem se s tobom u 80% toga, samo mi je bezveze kad krenemo preuvelicavat kvalitetu nasih igraca. Jednostavno su nam kontraproduktivno djelovale ove 3 reprezentativne medalje. Moramo shvatit da nismo vise sam vrh i da sd na njega mozemo vratit jedino kvalitetnim radom i zaboravom starih zasluga. Ovaj Euro jednostavno dajem u vatru cisto iz respekta Dalicu i ostalima da se oproste nakon toga kad vide da nema vise smisla. Dalic se i sam u svom egoizmu pogubio zato je i krenuo radit svinjarije sa pozivima, sastavima i ostalim. Cak mu nebi nista zamjerio da prihvati zrno kritike, al na sve reagira sa nekakvim prebacivanjem odgovornosti.
  • flexXy
    2k
    Netko kao Terzić je dušu dao za našu reprezentaciju. Ne znam koji su kapaciteti Corluke po pitanju treniranja, ali on bi u buducnosti mogao dobar izbornik biti ako ima iole smisla za to.Paggini

    Slazem se, samo kaj sumnjam da bi trener koji ima CV kao Terzic prihvatio reprezentativni nogomet. Ima na trzistu strucnjaka koji su dostupni. Od nasih na prvu bih rekao da su idealni Bjelica i Juric, samo sa njihovim karakterom to isto moze otic u krivom smjeru. Problem nam je sta nemamo etabliranih domacih trenera po Europi i sve me strah sto ce ekipa iz HNSa napravit.
  • Paggini
    11k
    Jurić bi ih gonio ko pse, a s obzirom kak je zavrsilo s Nikom Kovačem koji je sličan tip trenera, sumnjam da će ovaj out biti nešto bolje.

    Bjelica s druge strane super fit. Igrači ga vole, ima smisla za taktiku a i njegovom enormnom egu bi odgovarala ta uloga. Iako bi se vjerojatno poslije prvog kiksa zakačio s cijelom zemljom...
  • Marley
    1.2k
    Ja ne zelim Bjelicu jer onda fakat Nevistic ne bi nikad bio pozvan :rofl:

    Just kidding, pa nisu mala djeca. Nadam se.
  • Fanboy
    2.4k
    Meni nije jasno zašto se Ivanušeca toliko ignorira ?

    Znači dečko je igrao prošle godine Ligu Nacija kada smo odlično stajali, u Nizozemskoj je uhvatio formu u pobjedničkoj momčadi. Kakav da god je, bolji je od Perišića koji je presijedio čitavu sezonu, čak jedan Sosa dobiva minutažu iako lik sjedi u daleko gorem klubu dok Šutalo je starter.

    I da nemam ništa protiv Šutala, ali mi je ovo stvarno smješno da čovjek koji je najbolji na toj strani, odigrao 41 utakmicu zabio 8 golova i podijelio 9 asistencija sjedi na klupi. Ono, Vlašića je vodio ozlijeđenog i nespremnog.

    I da nitko od novinara ne postavi to pitanje, ajde novinarčići dolazite ovdje na forum jel ne može niti jedan smislen članak šta je sa Ivanušecom da je izgubio povjerenje izbornika iako je jedino krilo koje je igralo Ligu Prvaka i opet će igrati.
  • Jaro
    6.2k
    Meni nije jasno zašto se Ivanušeca toliko ignorira ?Fanboy

    vise je to do: "Modric, Broz, Kovacic, Kramaric i Majer su najveca imena, najvece zvijezde i najkvalitetniji - moramo ih smjestit u momcadi pa nebitno jel neki onda igraju totalno mnelogicne uloge al bitno da su svi na terenu - jer sta ako izgubim a na klupi mi Kovacic (ili Kramaric ili Majer) - sta ce novinari pisati? Bit cu kriv... Stavit cu i Perisica - pola ovih koji prate repku ionako ne prate nogomet a poznaju Perisica, Hajdukovci ce biti za Perisica - win-win!"
    Pa njemu su uvijek prve izmjene Pasalic i Vlasic - nebitno koju poziciju vadi iz igre - napadac, veznjak, krilo - "eto i njih sam stavio"

    Zato fino sve njih ubaci unutra pa ako se izgubi - "a sta sam ja jadan jos mogao, sve najbolje sam stavio al eto nisu odradili dobro. Vi me samo kritizirate kad ne valja!"

    Zato i rotira Petkovica i Budimira, Juranovica i Stanisica - ne jer mu u nekom trenutku neko logicno pase vec eto da umiri i ostatak momcadi i veli pa svima sam dao sansu. OK, osim krilima, al oni su tako nebitni likovi Ivanusec, Pjaca i Pasalic.

    Realno, u ovoj momcadi imas 3 klase (2 + Modric) - to su Kovacic i Kramaric - njih uglavi tamo gdje su najbolji - -ostale slaži tako da njima pašu - da, ostat ćeš bez Brozovića, jbg. Majer će starta s klupe, Perišić neće ni igrati jer bježi od protivnika čim se približi na 2 metra... Petković neće igrati? A jbg, nije priritet...
  • emilperska
    4.4k
    Bjelica je jedini koji je u potpunosti fit za ovo.
    Jurić, Kovač, Tudor se ne bi dobro proveli. Makar treba imati na umu da oproštajem Modrića, Broza, Vide i Perišića cijela ta jedna klapa koja je smijenila Kovača (+ Lovren, Raketa, Mandžo, Vrsaljko, Suba koji su ranije otišli) odlazi i da bi se ovim mlađim dečkima lakše nametnuo Jurićev tempo. Nije Kovač imao problema s Kramarićem i Pjacom 2014., on je probleme imao sa starosjediocima koji su naviknuli da su reprezentativni ciklus odmor od klupskih obveza.. Baturina i Sučić ako se na nešto nisu naviknuli, neće im ni falit rekla bi moja pokojna baba..
  • Cosey
    468
    Nema šanse da Terzić prihvati. On je sada hit.

    Sanjam nekog trenera kojemu će forte biti taktika ala Tomislav ivić i da mi napokon počinjemo igrati moderan nogomet.

    Bjelica mi je ok, za Jurića nisam siguran, a Tudora ne želim vidjeti ni blizu reprezentacije. Odvratan lik. Teška bolikurčina.
  • Captain America
    15.3k
    2 imena čini mi se niste spomenuli. Vlado Petković i Slaven Bilić. Petković je dokazano ime na međunarodnoj sceni. Bilić je tvorac ove generacije i ne bi imao ništa protiv da pokuša ponovno odraditi smjenu generacija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.