• Joza
    368
    Parlaonica - geopolitika
  • Facke
    2.7k


    Nasih vane ima od 70tih i prije. Mesanih brakova ima. Ali vecina nasih ljudi vuciju decu da voliju Hrvatsku. Tak i ja sad s sinem , tak budem i s kcer kad bu narasla. Nije se tak crne. Ljubav prema Hrvatske je vane i dalje jake velika. Verovali ili ne. Male male se skupljamo, imame nase feste , najdemo se negde , pjevame i slavime ko doma. Normalne da nije iste ali trudime se kulke god moguce.
  • emilperska
    4.4k
    Prijatelj mi je sad bio u Berlinu. Karta dobivena u kvoti HNSa jbga jer prek lutrije nije islo..
    Ugl oko njega 10 mladih Hrvata iz Njemacke, pricaju cijelo vrijeme na njemackom, psuju na hrvatskom i tu i tamo navijaju na hrvatskom.
    Mislim da ono sto neki smatraju dijasporom iz 80ih i 90ih vise ne postoji. Mlađe generacije niti pricaju hrvatski, a svojim navikama i ponasanjem su blize njemackim vrsnjacima nego hrvatskim.
    Njemacka je tu i specificna jer se radi uglavnom o ekonomskim ili ratnim migracijama sto privremenim, sto trajnim. Dakle, tu nema neke ideološke migracije..

    Kad smo prije utakmice Dinamo Fener 2018 ulovili u gradu par "turaka", mislili smo da ce nas napast nozevima. Zapravo se radili o navijacima Fenera iz Munchena koji su pricali s nama na engleskom, medusobno na njemackom, a u ZG su dosli jer nikad nisu bili u Istanbulu na utakmici. Rekli su nam da ce na tribini u ZGu vecina takvih bit. Onda kad pogledas navijanje "turaka" u ZGu sjetis se da je to jako mlako bilo, nesto slicno kao mi u Berlinu..
  • deda
    29.5k
    Ovo što vi pričate je čisto "krkačenj" po drugima. Nije bitno tko su drugi, drugi su. I to nažalost u sebi ima 95% ljudi koje poznam. Tu i tamo ih neke stvari povežu, ali kad su u kružoku bilo kojem s bilo kim uvijek postoje "drugi".
  • serbus
    3.8k
    Da je do "dijaspore" danas bi još gledali mamiće u dinamu... Njihovo zlatno tele , čast izuzecima ali meni kad čujem dijaspora ide ona sa Paoka " Reci majci što te boli dušo "... i to ti je tak...
  • Marley
    1.1k
    Boze o cemu se raspravlja na dan vazne utakmice na temi hrvatske reprezentacije :meh:
    Da se neki moraju osjecati prozvani ili manje Hrvati ili sto vec. Bas bezveze.

    Ajmo dobit ovo danas i to uvjerljivo!
    Vjerujem da hocemo, sto god da je Zlatko skuhao. I nemojte mi rusit optimizam sad, hvala.

    Ajmo Hrvatska!!!
  • Doktor Kunić
    2.9k
    ne mogu oni udarati po nama koliko možemo mi bit ponosni na svoje! Živio rođo!
  • Schpatz
    396
    Ljudi, pricate gluposti. Ima toliko Hrvata u dijaspori, da ima svega i svacega kao i u Hrvatskoj. Ima stvarno normalnih ljudi s normalnim razmisljanjima ali ima seljacina i krkana. Nemrete sve trpat u isti kos.
    Ali da neki imaju pasivnu mrznju prema Hrvatskoj- imaju, da. Imam i sam tu pasivnu mrznju prema Hrvatskoj. I ti ljudi imaju puno pravo na tu mrznju. Jer ta mrznja nije bez razloga.

    I ne, da je do dijaspore ne bi gledali Mamice u Dinamu. Bez brige. Samo kaj su uvijek i oduvijek najglasniji bili upravo ti krkani.

    Pasivna mrznja prema Hrvatskoj je upravo radi takvih ljudi u HR poput Mamica. I svih njemu slicnih u svim porama drustva.
  • nemapredaje
    2.2k


    Samo podsjetnik za sastav :wink:
  • Miro Vugrinec
    2.1k
    Dakle po saznanjima od jučer: Livakovic- Juranovic, Šutalo, Gvardiol, Perisic- Modrić, Brozovic, Kovačić- Majer, Petković, Kramaric. S tim da postoji samo dilema Kramaric ili Mario Pasalic na krilu, to nije definitivno odlučeno, ali Kramaric je bliži sastavu. Uglavnom Stanisica u top formi zamjenio za Juranovica koji je u nikakvom ritmu i jaki lošu sezonu imao. Perisica nespremnog i za hnl, stavlja od prve minute na poziciju beka, a ispred njega opet sa sporim krilom. Sve sto je trebao mjenjat nije mjenjao, a Stanisica koji je jedan od rijetkih dobrih bio mjenja
  • Captain America
    15.2k
    giphy.gif

    Izvadi desnog beka momčadi koja je uzela naslov bez poraza i ubaci nestandardnog beka koji je jedva osto u toj ligi :monkey: Ivanušec i Pjaca koji su prirodna krila su na klupi, a ispred njih su lažne devetke na krilu.

    Nadam se da Nenad neće naći posao još par dana...
  • flexXy
    2k
    Nadam se da Nenad neće naći posao još par dana...Captain America

    Ne znam kakve su otpremnine u reprezentaciji
  • cibona
    1.8k
    Ja ne shvaćam, najviše promjena je dalić napravio tamo gdje imamo najmanje problema. Maknuo je stanišića, prebacio gvardiola, izbacio pongračića, a radi se o utakmici u kojoj nam je puno bitnije tko će biti u napadu i tko će kreirati igru u veznom redu.

    I što je po tom pitanju učinio? Ništa. Zamijenio je budimira i petkovića, a krila nam opet igraju igrači koji to nisu, a u vezi i dalje imamo brozovića koji komotno može igrati i veteransku ligu.

    Također, mislim da bi gvardiolu puno bolje pasala igra na beku protiv ovakvih momčadi kao što je albanija jer ćemo imati puno više prostora za otvoriti se, a stopera je trebao igrati protiv španjolske.

    Nisam zadovoljan, ali neka me igrači demantiraju.
  • flexXy
    2k
    Dalic je bivsi kako god da prvenstvo zavrsi tak da se nema razloga sekirat. Do sad mu je funkcioniralo njegovo podilazenje starijim igracima, sad cemo vidit kak ce zavrsit. Mislim da i dalje ima dinamita u nama i da cemo proci skupinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.