• Cosey
    467
    Mene su toliko ubili s igrom u prvom poluvremenu da sam potpuno prazan, nemam više nikakvih očekivanja.

    Taj Vlašić je stalno ozlijeđen.
  • Petar86
    635
    Vlasica se ne trpi ovdje samo zbog kluba u kojem je potekao. Imao je krizu jedno vrijeme ali sad kad je u solidnom Torinu bio jako dobar dosao bi nam samo tako. On i Pasalic s klupe su uvijek okej funkcionirali i cesto donosili prevagu. A sad ta ozljeda i sav taj cirkus je drugi par opanaka.
  • Tongo Doumbia
    2.8k
    nedavno sam argumentirao takve stvari. Ja tvrdim isto da uopće nije važno tko su igrači ispod recimo (nominalno) devetnaestog mjesta. Znači prvih 11 i eventualnih 5-7 onih koji se rotiraju kroz utakmice. I to sam puno iskarikirao.

    Zato mi nije bilo jasno zašto se narod buni na Vidu kao petog stopera, ili se razglaba tko će biti treći golman. Sasvim svejedno i nebitno realno.

    PS. - nisam ja nikakav Dalićev advokat, niti se jedne sekunde slažem sa tim zaslugama i hijerarhijom, ali otkad popisi broje 26 igrača, smiješno mi je pričati o ta tri ili četiri rubna imena.

    Jer, što smo točno dobili s time što je Baturina u kadru? Mogao je komotno bit i Postonjski, Fruk ili Krovinović, kad neće dobiti sekunde, sasvim je svejedno.
  • NitkoBitan
    13.5k
    znači budimir protiv talijanaLudovic IX

    Kaj nije poniznom bio argument da Budimir starta protiv Spanjolaca jer igra u La Ligi? Tom logikom bi Petko trebao startat protiv Talijana.
  • miro
    3.5k
    Dobro, možda Martin dobije koju minutu namijenjenu Vlašiću
  • hardek
    1.8k
    Po meni, tih zadnjih 5,6 mjesta treba biti rezervirano za 1-2 najbolja talenta kojima ćeš moći dati minute u slučaju da vodiš 2-3 razlike ili zadnja tekma u skupini ako si riješio prolaz prije. Ostatak trebaju biti igrači zadatka.

    Bio to Jakić kojeg možeš uvesti zadnjih 10-tak minuta kad čuvaš rezultat da ti donese malo energije i agresije ili napadač sa dobrom skok igrom ako ganjaš rezultat zadnjih par minuta pa bombardiraš centaršuteve.

    Ovako mi imamo puno veznih igrača koji svi manje više igraju istu poziciju i nisu baš međusobno kompatibilni
  • Tongo Doumbia
    2.8k
    Da, slažem se i s tom konstatacijom.

    Ali imaš recimo Maria Pašalića. Igra stvarno dobro osmicu u Atalanti, Gasperini ga je "spustio" ove sezone, u paru sa još jednim veznjakom, a ispred je Koopmeiners.

    Znači, čovjek igra u središnjoj vezi, igra konstantno, igra dobro. Zna doć iz drugog plana, trkački je jako moćan, može odigrat Brozovu rolu komotno.

    Ali ne, on će mu vjerojatno ići na krilo, ili će mu biti prva zamjena koga god vadio van.

    Nikako mi nisu jasne takve stvari.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k
    Mi u kadru imamo 22 spremna igraca (ne racunam aekovca) minus tri golmana znaci 19 igraca, pa tu nema ni zamjene za svaku poziciju.
    O kakvoj sirini on prica kad su ga i na hrtu pljucnuli jucer kako Pasalic nece dobiti ni minute jer mladji igraci kod dalica ne igraju. Jos jucer netko izjavi kako se Gvardiolu reklo da ce igrati l. beka prije dva mjeseca, jbt sta si umisljas da si Pep.

    A i vlasic je kreten, koji kurac n ekazes ne mogu i zivio, znao je sigurno da nije to to, isto ko sto Perisic zna da ne moze ali ide na silu i samo se sramoti.
  • BBB Baranja
    260
    Jbg moramo se pomirit da je Dalic neznalica, a umislio si je da je neki takticki mag.. imao je srece s ovom generacijom koja je na zalazu i to se sad pocinje primjecivat sve vise. Ima kredita u uhljebskoj organizaciji zvanoj HNS iz koje se teze ispada nego upada
    Nadam se da ce nakon ovog Eura dobit nogom u guzicu, ali nazalost nisam bas optimistican ni tko ce doci nakon njega. U izbornika ce bit promoviran vjerojatno Olic, a u stozer upada Vida i dobro je vako, nista ne dirat
  • emilperska
    4.1k
    Ovo je prilicno đubretarski od Vlašića i od Dalića. Ovaj je valjda na tim lijekovima nadobudno pomislio da moze, a Dalćić klasicni HDZ populist je inzistirao na Vlašiću da zadovolji regionalnu kvotu ili #family priča.
    Sad imamo igraca manje, a uzeta je i prilika da se za poluamatera Broza dopelja konacno zamjena ako vec ne mozemo mijenjat stil igre da mijenjamo bar njega..
  • emilperska
    4.1k
    Modrić, Brozović, Kovačić, Baturina, Sučić, Pašalić, Vlašić, Majer pa čak i Ivanušeca prije nego je Čačke od njega izmislio krilo, su sve igrači koji bi u klubu konkurirali za 2 pozicije koje smo mi ovdje nategnuli na 3 i od njih 8-9, dosta je sličnih tipova igrača. Imamo jedan veliki disbalans gdje kvantiteta i kvaliteta koncentrirana u sredini veznog reda pa onda po potrebi Vlašić, Majer, Ivanušec (ok zadnjih godinu i pol je krilo) i Pašalić igraju krila jer se ne vjeruje pravim krilima.

    Po meni su takve postave bez krila i s 5 centralnih veznih u ekipi mogle funkcionirati dokle god imaš "najbolji vezni red" koji će sakriti loptu, a Broz će otrčati za igrača i pol.
    Padom Broza, starenjem Modrića i uz stalnu impotenciju Kove, mi smo uz takva krila (na to se nadovezalo i starenje Perje) postali jedna staromodna, troma reprezentacija bez okomitosti..
  • Petar86
    635
    Kramaric u Hoffenhaimu gotovo svaku sezonu isporucuje 12-15g + 5-8a na poziciji neke spojke veznog reda i napada sto kod nas nikad nije dobio priliku igrati. Njega na 10, lijevo Ivanusec, desno Majer, spica Petko bi bilo idealno. Broz van
  • Blueshadow86
    1.2k
    Mislim da su poniznome Daliću ovo zadnji trzaji u reprezentaciji, kako god da završi. Možda da ga Bjelica zamjeni, taman je prilika, bez posla je...
  • Ivdzo11
    3.3k
    Od ostalih promjena postoje najave da će u prvom sastavu biti Josip Juranović i Ivan Perišić koji bi igrao na poziciji lijevog beka. Na zatvorenom treningu se na tome radi, da se vidi što je najbolje. Ako je to tako, onda bi sastav bio Livaković na vratima, u obrani Juranović, Šutalo, Gvardiol koji se na vraća na poziciju stopera te Perišić kao lijevi bek, u veznom redu Brozović, Kovačić i Modrić te naprijed Majer, Petković i Kramarić. No, sve to treba uzeti s malom zadrškom jer je utakmica sutra u 15 sati i Dalić će sigurno o svemu još jednom promisliti.
  • austrijanac
    2.9k
    Slabo je on promislio ako mu je to prvih 11.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.