• Tongo Doumbia
    2.6k
    Ima istine, ali je to sve relativno. Slično sam razmišljao i u Katru, pa se prevario.

    Kao prvo, naravno da reprezentaciju na nekom turniru ne možeš promatrati tek tako, pozicijski. Gvardiol će krpati lijevog beka, možda, ali je činjenica da je na tom lijevom beku pružio vanserijske partije ove sezone i postao dio elite. A s druge strane, ako bude igrao stopera, tu straha nema, boljeg nikada nismo imali.

    Ako se gleda napadačka trojka, Kramarić/Budimir/Petković, ne znam kada je Hrvatska na neko natjecanje dolazila s takvim različitim profilom igrača, od kojih su sva tri u sjajnoj formi.

    Ali Hrvatska reprezentacija pod Dalićem ima jednu komponentu, rekao bih prednost. Odlično igra turnirski sistem natjecanja. Znaju igrati na rezultat, na posjed. Na prošla dva svjetska prvenstva su u grupi primili ukupno 2 pogotka, a zabili taman koliko je trebalo da prođu dalje, a to nije slučajno.

    Daliću se jedna stvar ne može oduzeti, a to je zajedništvo koje je balansirao i održao sve ove godine. Uspješno se, bez većih posljedica, riješio svih onih koje je smatrao vukovima u stadu ovaca, pa za rezultat dobio tri medalje.

    Nekakav moj sukus ražmišljanja je da u reprezentaciji nećeš imati nekakav mehanizam ili princip igre, ali imaš 6-7 vrhunskih pojedinaca na čiju se genijalnost uvijek možeš osloniti. Nadodaj na to i sjajnu energiju i atmosferu koju će naši stvarati tamo.

    Moja je prognoza sami vrh ili debakl. Dakle ili polufinale ili ispadanje u grupnoj fazi.
    Iako za mene osobno doživljavanje prolaska grupe kao uspjeha nije floskula, nego gola činjenica.
  • serbus
    3.6k


    Ja sam mislio da je Francuska 98 vrh za mog života. Onda su stigle još dvije medalje.. Ako nešto znamo za razliku od uredne Slovenije to je improvizacija.

    Ima tu klinaca pogotovo sad iz vana koji će potegnuti kad zafali doma za koju godinu. Zvonarek kuca , onaj mali iz druge lige trpa, dinamo ,Hajduk će dati svoje dva tri igrača.. možda Osijek da Miereza :lol:
  • Miro Vugrinec
    1.8k
    Livakovic, Ivusic, Labrovic(3)
    Gvardiol, Šutalo,Vida, Pongracic, Erlic, Sosa,Juranovic, Stanisic, Perisic(9)
    Modrić, Kovačić,Brozovic, Pasalic, Baturina,Majer, Vlašić, Ivanusec, L.Sucic(9)
    Budimir,Petković, Pjaca,Pasalic,Kramaric(5)


    S obzirom da sam dobio info da će Vlašić iako ozlijeđen biti pozvan i da će se procijeniti njegovo stanje kroz tjedan dana na reprezentaciji ovakav popis sutra je najvjerojatniji. Ozljedio se Erlic danas, pa umjesto njega možemo očekivati Caletu Cara ukoliko se Dalic odluci za 5.stopera, ukoliko se odluci da mu je dosta 4 stopera onda neće zvati Caletu Cara. 3 igrača koji konkuriraju za 26 mjesto ukoliko se pokaže Vlasic ozlijeđenim su Brekalo, Fruk i Petar Sučić, s tim da moguće i da 2 od ovih upadnu ukoliko se ozljeda Erlica pokaže ozbiljnom i Dalic se ne odluci pozvat Caletu Cara
  • emilperska
    3.4k

    Ne mislim na budućnost kao za 5 godina, nego sad na ovaj Euro konkretno. Da imamo veliki nesrazmjer očekivanja i ono što momčad u ovom trenutku može pružiti s ovim hendikepima koje ima. Nisam rekao da će 2026. biti ista situacija. Referirao sam se isključivo na ovo natjecanje za 3 tjedna.

    Ali da, turnirski sistem je priča za sebe. Samo velim, mi smo s jačim momčadima prije 2 i 6 godina, dosta tog na mišiće i sreću odradili, a bili smo realno igrački jači.
    Zato velim, mislim stvarno da postoji prvi put nakon 2014. neki nerazmjer očekivanja i mogućnosti. Realnost ove ekipe s potrganim veteranom Perišićem i Pjacom na krilu i rekreativnim Brozom u 11 je osmina finala EP. I to se možemo lupat ako to prođe, za sve iznad tog nam treba opet bolesna sreća u ždrijebu i da se stvori 3-4 pojedinaca koji igraju turnire života, tipa možda Kova. Od Gvardiola kao obrambenog ne očekujem da lomi naprijed, to je nerealno..
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    [ mene je samo strah Perišićevih zasluga. Nepopularno je reći da je čovjek u drastičnom padu od Rusije. A to je za mene činjenično stanje. Pa sjetite se samo Katra, niti jedan dribling mu nije prošao, niti jedan. Ali da, gol Japanu, pa onda ne možeš..

    Klasa, da. Veliki igrač, da. Može li pomoći samom svojom pojavom i iskustvom, i to da.

    Ali biti prva krilna opcija na velikom natjecanju, nakon loma ACL u 35- oj godini, i nasilnog povratka na srazove sa Belupom i Istrom, po meni nonsens. Nesvakidašnji.
  • Zagi
    5.6k
    Davno prije ga je trebalo prebaciti na beka, a Orša je trebao igrati krilo. Sada Ivanušec. Ali kvote ....
    Krilo u klubu ne igraj kaj , 7-8 godina?

    Da mi bez njega na krilu ne možemo zabiti gol je možda popularno ali i potpuno neistinito.
    Dovoljno je usporediti prvu i drugu tekmu sa Marokom na spu.
  • Zagi
    5.6k
    nakon loma ACL u 35- oj godini, i nasilnog povratka na srazove sa Belupom i Istrom, po meni nonsens. Nesvakidašnji.Tongo Doumbia

    S druge strane , to je bio jedini način da se koliko je to moguće vrati u formu. Rekao bih da je sam inzistirao na tome.
    Izbjegava duele, to je vidljivo ali i dio terapije, ajmo reći. Rezulatskog imperativa ionako nema.
    Toplice, manje više.

    Samo se nadam da je to hvatanje forme za bekovsku poziciju, ne krilnu.
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    slažem se. I nedavna floskula, protiv Armenije, " vidiš kako nam fali ".

    Pa onda, par mjeseci nakon, Pjacina rapsodija protiv Egipta, demantira to sve, kad točno vidiš što krilo treba raditi i radi.

    Ponavljam i ponavljao sam, Oršin prime smo izgubili i prokockali zbog zasluga.
  • Zagi
    5.6k
    Ne samo da smo izgubili Oršin prime nego se Sosa i Perišić doslovno zabijaju jedan u drugog.
    Potpuno isti tip igrača i nekompatibilni su skroz. Dok su Perišić i Orša kao stvoreni jedan za drugog.

    Sve je to moglo biti bolje ali rezultat je tu i mora se šutit.
  • don
    2.3k
    samo se nadam da Brekalo neće biti pozvan
  • Fanboy
    2.2k
    Stalno se priča da smo "slabiji"; a to nije realni pokazatelj...

    Nikad nismo imali tako dominantnog igrača u obrani kao Gvardiol, na desnoj strani je iskočio Stanišić. Oba igraju za prvake svojih zemalja, tj. Njemačke i Engleske.

    Kao stopere imamo Pongračića, dečka koji bez problema može igrati za top klubove. Igra sjajno u Italiji, fantastična kontrola lopte, može povući, okomit pass, igra glavom. Najveći problem su ustvari bile ozljede te Lovrenov sindrom grešaka.

    Šutalo se vratio i igra jako dobro u Ajaxu, dosta se podigao.
    Što se golmana tiče, kada smo imali toliko kvalitetnih golmana ?? Pa Nevestić brani da bi mogao btii jedinica u kakvoj je formi, Čavlina je fantastičan, a ne upadaju u niz gdje su Livi, Ivušić, Labrović, Kotarski...

    Modrić je kakav god u svojoj 39-oj godini, uskoro 40-oj najbolji veznjak Svijeta za nekih 60-ak minuta. Finalist LP i osvajač prvenstva Španjolske. Čovjek promjeni protiv Cityja tempo utakmica.

    Kova je napokon izrastao kod Pepa u komplet veznjaka( minus taj šut), iako je krenuo i golove lagano zabijati. Navijači Cityja ga pošteno hvale kao i sam Pep...

    Kramarić i Budimir u top 5 liga sa 15+ golova....Petković je igrač sezone u HNL-u, onaj slobodnjak protiv Rijeke je odlučio prvenstvo. Toliko različit stil napadača i neka mi netko kaže da Petko da ima drugačiji mentalitet nebi igrao za top klubove ?!! Privilegija je što ga imamo, takav napadač sa ambicijom Modrića bi bio 70 mila eura i igrao Inter, Milan i slične...

    Perišić svakim dodirom odskače od HNL-a, naravno da je problem ta ozljeda, no on opet sa 50-ak minuta na terenu radi razliku. Broz također, možda i bolje da je usporio jer su krenule se gomilati ozljede. Pozvan je i Kante kod Francuske koji igra isto u Arabiji. Da ga staviš na kruh i vodu godinu dana i zatvoriš Broz bi opet otrčao najviše na turniru.

    Kako god, opet su nam iskočili Pjaca kojem je sporiji tempo HNL-a odgovarao da se vrati barem na jednu pristojnu razinu, sa desne strane opet imamo krilo u Marcu Pašaliću.

    Baturina je uz Petkovića po meni najbolji igrač lige, jedini uz Kovačića koji može nanizati nekoliko igrača. Sučić je opet drugačiji profil igrača koji može diktirati tempo utakmice..Tu je i Matanović ako hoće pozvati dominantnog visokog igrača koji ima sve, a opet dominira u drugoj Bundesligi te je u sjajnoj formi.
    Ivanušec je također u zadnjih nekoliko utakmica igrač utakmice i najbolji pojedinac...

    Najveći problem je što je Dalić ziheraš u dosta slučajeva i što je rob nekih svojih ideja od kojih ne odustaje ni kad vidi da ne djeluju. Mi imamo momčad za igrati ofenzivan nogomet, puno kretanja, a očekuje ponovno bunker i igranje 120 minuta. Da stavi igrače na prirodne pozicije umjesto Pašalića na krilo, pa onda krivi Petkovića šta ne zabija 2 gola po utakmici...

    Protiv Egipta smo igrali sjajno i tome je razlog bio taj što je Pjaca sjajno probijao svoju stranu, kasnije je Pašalić bio to isto radio na suprotnoj i momčadi imaju velik problem nas zatvoriti osobito jer imamo sredinu koja može distribuirati lopte.
  • mlinchica
    1.2k
    [img]http://IMG-6336.jpg

    Kaj je s nogama ovdje?! :eyes:
    Gaze po vodi ili magli ili kaj, umjetnost koju ne kužim, novi AI zahvati,..pa izobličene su.
    Ovo je objavljeno na društvenim mrežama HNSa, kao čestitka igračima Man Citya i hrvatske reprezentacije, ovako.. :monkey:
  • Miro Vugrinec
    1.8k
    Livakovic, Ivusic, Labrovic(3)
    Gvardiol, Šutalo,Vida, Pongracic, Erlic, Sosa,Juranovic, Stanisic, Perisic(9)
    Modrić, Kovačić,Brozovic, Pasalic, Baturina,Majer, Vlašić, Ivanusec, L.Sucic(9)
    Budimir,Petković, Pjaca,Pasalic,Kramaric(5)


    S obzirom da sam dobio info da će Vlašić iako ozlijeđen biti pozvan i da će se procijeniti njegovo stanje kroz tjedan dana na reprezentaciji ovakav popis sutra je najvjerojatniji. Ozljedio se Erlic danas, pa umjesto njega možemo očekivati Caletu Cara ukoliko se Dalic odluci za 5.stopera, ukoliko se odluci da mu je dosta 4 stopera onda neće zvati Caletu Cara. 3 igrača koji konkuriraju za 26 mjesto ukoliko se pokaže Vlasic ozlijeđenim su Brekalo, Fruk i Petar Sučić, s tim da moguće i da 2 od ovih upadnu ukoliko se ozljeda Erlica pokaže ozbiljnom i Dalic se ne odluci pozvat Caletu Cara
    Miro Vugrinec


    https://sportske.jutarnji.hr/sn/euro/skupina-b/dalic-sprema-iznenadenje-veliki-borac-vatrenih-mogao-bi-se-vratiti-prije-svih-prognoza-15462479

    Sportske prepisale popis od Mire hehe. Isto tako info o Vlasicu se pokazala točnim
  • Fanboy
    2.2k
    Ovo je potpuna ludost jer Perišić i Vlašić nisu pola zdravog igrača, dodaj tu još Pjacu koji je sklon ozljedama i Erlića ako bude nešto jače prirodne mi praktički idemo sa rehabilitacijskim centrom.

    Što je najgore mi nemamo zamjenu za Brozovića koji igra u Arabiji...Pa jel nije pametnije umjesto Vlašića čiju poziciju mogu pokriti Ivanušec, Majer i Baturina s tim da on nije ni prvih 11 pozove radije Jakić ili Moro...

    Da pače, nebi ni sekunde dvojio i pozvao bi Badelja jer je jedini igrač koji igra standardno u top 5 liga tu poziciju, a ima iskustvo i znanje da zamjeni Broza po potrebi. Očigledno se on i Dalić nisu previše slagali( time ne kažem da su bili u svađi). Međutim i sam Badelj je napisao samo da je prestao dobivati pozive bez služenog poziva izbornika iako je čovjek bio član reprezentacije 10+ godina.
  • Doktor Kunić
    2.7k
    šteta što su ta dalićeva "iznenađenja" ipak samo ozlijeđeni/zaliječeni igrači
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.