• og1986
    2.9k
    Više su pljeskali kad je ulazio Mlakar nego ivanusec/Oršić.

    Nakon tekme na Novoj su isto govorili kako je to odlična atmosfera i kako je to drukčiji osjećaj kada je repka u Splitu. Naravno, odmah sam ugasio jer nisam mogao slušati takva preseravanja.

    Uvijek neko ulizivanje tovarima koji, da nije pozvan Livaja, bi opet stavljali transparente "sve izgubili dabogda".
  • Infinity
    15.2k
    Itekako krivo. 90% ljudi će radije uživo gledati utakmicu uz "ultras standarde dobre atmosfere" nego uz grobnu tišinu.Papastrumf

    Tocno. Pa ja odem radije pogledat uzivo utakmicu treceg ranga u BiH, jer se uvijek moze nesto zakuhati, nego nesto na TV-u, a da ne poredimo utakmicu s atmosferom i utakmicu bez atmosfere.

    Brat mi je bio na utakmici jucer, pita sam sebe zasto je isao. Prati reprezentaciju vec jako dugo i kaze da mu je ovo jucer nesto najbezveznije bilo, a bio je cak i na onom potopu s Kosovom.

    I oni su znali da Poljud nece biti pun, karti je bilo koliko si zamislio, a granica se prelazila bez ikakve kontrole i testova. Tko zna koliko se ljudi tako iz BiH dovuklo na foru da ne trebas test za granicu. Medijska pumpanja se mogu porediti s nasom utakmicom protiv Porta kad se pricalo o 12.000 prodanih ulaznica, velikom zanimanju, a ustvari se samo pokusalo naloziti ljude. Sigurno da je ovdje i covid utjecao, al sumnjam da bi Poljud bio pun i da nije bilo covida. Dolje je nesto trulo i to je to. Ne moze ti 30.000 ljudi doci iz Sibenika, Zadara, Zagreba, Karlovca, Osijeka, Rijeke, BiH itd. Moze ih doci 10.000, ostalo napune ljudi iz Splita. Ni Maksimir ne moze biti pun bez Zagreba, to je jednostavno tako.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Itekako krivo. 90% ljudi će radije uživo gledati utakmicu uz "ultras standarde dobre atmosfere" nego uz grobnu tišinu.Papastrumf

    Da je tako, navijačke skupine bi imale više od par stotina do tisuća pripadnika.
  • Crusades1986
    9.5k
    Doći pogledati utakmicu uz ultras standarde atmosfere ne znači biti pripadnik navijačke skupine.
  • NitkoBitan
    11.6k
    Ja sam otpocetka znao da stadion nece bit ni priblizno pun zbog covid potvrda al da ce sjever bit tolko prazan nisam ocekivao. Kao da postoji neki presutni dogovor da se ne ide na tekme repke na sjevernu tribinu... s obzirom da je najjeftinija logicno bi bilo da je popunjenija.
  • masacusec
    3k
    Dabogda sve tekme igrali na jebenom poljudu!
  • Neki tip
    19k
    Dabogda sve tekme igrali na jebenom poljudu!masacusec

    Ajmo odmah dodati "i izgubili" pa smo mirni.

    Prvo se kmeči jer igraju hajdukovci (kad su u reprezentaciji i kad igraju dobro, kao jučer, zaboli me kita jesu li hajdukovci), onda se kmeči jer je samo 3-0 (da su Orša i Ivanušec igrali od 1. minute, bilo bi najmanje 12-0), onda se kmeči jer atmosfera nije bila neka (i nije), a onda se ničim izazvano prkosi i zaziva vječno igranje na Poljudu.

    Sve 5. Jedino kaj tu u svemu ovom ne razumijem je koji k prate utakmice repke oni kojima sve to ide na k... pogledajte film, poljubite ženu, odigrajte hakl.

    Opustite se i predahnite.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Tebi ne ide na živce to tovarska izdrkavanje? Ljudi jbno nisu normalni. Pa pogledaj objave na portalima, društvenim mrežama... najspominjanije je sa su 3 gola zabili hajdukovci...doduše, sva tri zajedno nemaju valjda 100 nastupa u hajdukovon dresu, al bože moj.

    Livaja je novi heroj dalmacije i nacije. Čovjek odigrao poprilično loše, ugurao loptu nakon odbijanca u prazan gol (što je najvažnije za napadača), al ono, takvo što se može i ne dogoditi. Umno poremećeno!

    Reakcije su kao da se masakriralo Francuze sa 5:0, a ne jbnu Sloveniju.
  • Keyser Soze
    8k
    Kaj bi bilo da su golove na Maksimiru protiv Janeza zabili Oršić, Ivanušec i Kovačić i da je nakon toga Ivanušec izjavio da bi on htio da se svaka tekma igra u Zagrebu? Dole ne da bi se digli na noge nego bi odma bilo HNLakrdija, sve izgubili dabogda i kaj sve ne. Sad kad su ovi zabili golove onda je to hajdučka škola i bit će nepravda ako ne igraju.
  • og1986
    2.9k
    Meni je najviše na živce išlo sinoćnje spominjanje atmosfere.
    Bilo zakurac, a po komentarima novinara koda su bili na tekmi river-boca.
    Konstantno uvlačenje, zbog čega ? Koji su k oni dole napravili da zaslužuju takvo tetošenje?
  • Neki tip
    19k
    Tebi ne ide na živce to tovarska izdrkavanje?db-izbjeglica

    Ide. I to jako.

    Ali nisam "njihov" pa mi zapravo više na živce ide kad "moji" budu slični njima po kmečanju jer igraju iz njihovog, a ne našeg kluba, što se igra na Poljudu, a ne na Maksimiru, što su cendrali da kakva je to postava, a nakon pobjede nisu u stanju reći "ok, ipak je dobro to sastavio ovaj put - bravo naši, ajmo dalje", već sve u stilu "neš ti pobjede, neš ti atmosfere, hajdukovaca, tovara"..

    Jer sve smo to donedavno, samo iz suprotnog kuta, slušali "odozdo"..

    Ne očekujem da svi budu slijepi na klupske boje kad je u pitanju reprezentacija, ja sam sigurno više čudnovata iznimka nego nekakvo normalno pravilo, ali nije mi jasno otkud tolika dominacija negative nakon jučerašnje tekme kod bilo koga tko navija za tu reprezentaciju..

    Uostalom, tovarske portale ni forume ne čitam pa sam lišen puno živciranja oko toga.

    Zonu čitam, nažalost sve. Svjestan sam potpuno mazohizma koji mi slijedi ako otvorim ovu temu, ali valjda okp jači pa ne uspijem odoljeti boldanoj temi :)
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Kaj bi bilo da su golove na Maksimiru protiv Janeza zabili Oršić, Ivanušec i Kovačić i da je nakon toga Ivanušec izjavio da bi on htio da se svaka tekma igra u Zagrebu?namodi grebza

    Zabrij recimo da je nakon utakmice protiv Španjolske, na Maksimiru, uz pun stadion, koju dobijemo 3:2, u kojoj golove zabiju kramarić i 2 puta jedvaj, 2 dinamova djeteta, dva zagrepčana...

    Jedvaj ispalio, treba uvijek igrati u zagrebu!
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Inače, sad je već mantra da ni livaković više ne treba biti prvi golman reprezentacije.

    J..o mene mali pas ako dinamo ne treba staviti moratorij na slanje igrača u reprezentativne selekcije kroz 2 godine, da ova ostala bijeda vidi na što bi to ličilo i koliko bi se hr reprezentativni nogomet srozao.

    Majku ti milu, ovaj klub drži valjda 80% nacionalnog klupskog koeficijenta, da netko radi listu 50 najboljih hr nogometaša u povijesti, valjda 40 bi imalo period karijere u dinamu, itd, itd...

    Al opet ne valja i ne valja, pa kad je tako, zašto ne ispuniti želju svekolikoj javnosti?
  • Zambatine škude
    2k
    Da je tako, navijačke skupine bi imale više od par stotina do tisuća pripadnika.db-izbjeglica

    Sulud zaključak. Ko da kažeš da bi bilo nekoliko stotina tisuća tamburaša u Hrvatskoj da je muzika baš tako bitna za bolje druženje. Ne moraš uopće biti nešto da bi računao da će netko drugi to nešto odraditi.

    Vjerojatno se o tome nekad i tu pisalo, ali mislim da većina random posjetitelji Zapada ili Istoka nije bila revoltirana grupom zbog nekakvog stava o Mamiću (većinu boli kurac) , nego im je nedostatak zvučne kulise za vrijeme bojkota unakazio ugođaj gledanja utakmice na Maksimiru i u tom dijelu su se osjećali "izdano" od strane onog tko je za to "zadužen".

    Pa za vrijeme korone je vladala aktivna diskusija o TV pravima u Engleskoj jer su oglašivači opravdano primijetili da bez publike vrijednost proizvoda nije ona koju su oni platili. Uostalom, zato su manje-više svugdje gdje je bilo uvjeta za to, namontirali virtualnu publiku ili neki drugi model s istom svrhom.

    I ne najmanje bitno, žestoka atmosfera ne utječe samo na percepciju gledatelja nego ne tako rijetko i na dešavanja na terenu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.