• deda
    32.8k
    Rekao sam ti. Može sve, ali ako ćemo se natjecat u tome tko je vise navijao protiv Dinama i tko ga više mrzi, Zona neće biti dio takve priče. Nikad.
  • Somport
    570
    @deda Zona se ne može ni ne smije se ugasit. Svi smo iskusili trenutak u životu gdje bismo jednostavno odustali. Nekima se to češće a nekima manje dešava. No, ovaj forum i ljudi u njemu su nešto nevjerovatno. Uz ovaj forum se postiglo puno više stvari nego što je bilo tko mogao predvidjeti. Ovaj forum nas veže uz naš klub, makar trenutno nemamo baš nekakav utjecaj na njegovu budućnost. No, bez obzira na sve, Zona nas povezuje s ljudima koji mogu i žele napraviti utjecaj. Iskreno mislim da se može napredovati, te uz pravilne pokrete, možemo stvoriti bolju budućnost za Zonu, za klub, za sve.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    Deda, ne znam šta se desilo da si pomislio o brisanju zone, ali moja preporuka je da se makneš na koji sat, ohladiš glavu malo i onda se vratiš. Jer očito je da se nešto desilo i ne želim nepromišljene poteze ko ne daj bože brisanje zone. Jer ako to napraviš gadno ćemo se posvađat :P
  • Somport
    570
    Mislim da u sljedećim mjesecima bi se trebale otvoriti prijave za admine/moderatore foruma, ako vama paše. To bi po meni trebao biti prvi korak.
  • Infinity
    16.5k
    Ja cak dijelom razumijem ljude koji ce navijati protiv Dinama, ali Zona nije mjesto gdje ce se nakon utakmice otvarati nova tema i raspravljati tko je navijao protiv Dinama. Jedna anketa? Jedna? Sutra ta anketa nece biti iznimka nego pravilo. Nakon svake utakmice ce se pitati takva glupost. Imate forum, imate hrpu tema, tema na kojima se sto puta povuklo isto pitanje i nikad nikome nije smetalo. Sutra ce mozda netko novi isto pozeljeti neko privatno istrazivanje pa ce tek tako krenuti u njega. Nece, bit ce opet pobrisano. Imamo tu kolegu, obicnog forumasa, covjeka koji nije clan moderacije, ali je pitao moze li napraviti temu i svoju anketu na drugoj platformi, te podijeliti s nama i raspravljati o rezultatima iste. Naravno da nije bio nikakav problem. Cak je postavio isto pitanje u hrpi drugih pitanja.
  • Somport
    570
    Zona kao forum treba biti mjesto otvorenog razmišljanja, a ne prepucavanja oko gluposti. Forum služi kao mjesto razmjene argumenata/mišljenja i dobivanja informacija o određenim temama, a ne besmisleni razgovori. Ako postoji nešto što nema povezanost s temom, onda se ne stavlja u tu temu.
  • Somport
    570
    Ako je baš toliki problem da se ne može izdržat bez glupih razgovora, onda evo ja se volontiram da napravim IRC chatroom za sve članove foruma. Nema kvake, nema zamki.
  • agramZ
    2.5k
    Ako postoji nešto što nema povezanost s temom, onda se ne stavlja u tu temu.Somport

    off-topic razgovori se jednostavno stvore "organski", ja sam bas za to da se pusti ljude da se prepucavaju oko gluposti u temama gdje to mozda nema sta traziti. tako forum sto vise iskace od drugih, gdje na prvu rijec koja nema veze sa temom neki moderator ili admin uskoci i prijeti tj. napominje kako je to off-topic. cesto se tako zanimljive rasprave zaustave. sto liberalnije to bolje.
  • Građanski1911
    329
    Moje je mišljenje da se ne treba napadati Dinamovce koji navijaju protiv kluba, već one zbog KOJIH Dinamovci od rođenja navijaju protiv SVOJEGA kluba.

    Iako, puno je bolje ako netko navija protiv svojega kluba, jer to znači da mu je i dalje stalo do njega, nego da je potpuno indiferentan.

    A nažalost, postoji ogroman broj velikih Dinamovaca koji su postali indiferentni prema Dinamu i njegovim rezultatima.

    To je po meni povijesno najveći poraz kojeg je Dinamo mogao doživjeti.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    Realno je da sva ta negativa oko kluba jako utječe na moguće nove navijače. Jer zašto bi gledali i pratili Dinamo to je ionako cirkus, mamićeva prćija, HNL je pašnjak i klubovi ne bi mogli biti ni u trećoj ligi liga petice itd.

    Mislim šta reći ako ja znam ovako nabrojat jedva možda četvero ili petero ljudi koji navijaju za Dinamo na mom faksu i u mojoj srednjoj i od širih poznanika (i od toga su dvojica stariji profesori). Jednostavno je teško privuć nove navijače kad pola vremena i mi koji navijamo za Dinamo pljujemo po njemu i po HNL-u.

    Možda ovakva situacija oko kluba ne zaslužuje da sve podržavamo, ali doći će do trenutka kad se jednog dana možda maknu Mamići i više nitko neće imat navijat za Dinamo jer smo sve potjerali negativom tako da je Deda donekle i u pravu s ovakvom reakcijom sada kad sam malo promislio. :/
  • The Undertaker
    5.5k
    Ljudi koje Dinamo zanima na razini da pišu na Zoni (ili Sportnetu) je relativno malen u poređenju sa brojem ljudi koji se deklariraju kao navijači/simpatizeri Dinama. Tako da mišljenje nas ovdje nije reprezentativno ni većinsko. Međutim, poanta je da se iz portala kao ovaj educiraju i regrutiraju ljudi koji bi mogli napraviti pozitivnu razliku i promjenu, sutra, za godinu dana, tri godine...
  • Građanski1911
    329


    Nemoj me krivo shvatiti, ali da nema ovih koji pljuju po "klubu", odnosno njegovoj upravi, ne bi bilo niti ovih četvero, petero ljudi na tvojem faksu koji još navijaju za Dinamo.

    Ti "negativci" su posljednjih godina napravili više za promociju Dinama i dinamovštine, nego sam klub koji na navijače gleda kao na "nužno zlo" i najradije bi kad ih uopće ne bi bilo na tribinama i forumima.

    A ova floskula da je "Dinamo iznad svega" može po meni vrijediti za Dinamo kao simbol i nekakvu instituciju, no za Dinamo kao fizički klub, ne.

    Jer, to znači da ne postoji granica.

    Hipotetski, uprava kluba može vidjeti veliku poslovnu priliku u Srbiji i odluči da Dinamo postane filijala Crvene Zvezde. Klub se i dalje zove Dinamo, ima iste simbole kao i prije, no sada je filijala najljućeg nam rivala. Je li i dalje Dinamo (fizički klub) iznad svega?

    Ili, idemo korak dalje. Uprava, nakon tog poteza, i nakon što se stišao gnjev navijača jer se, eto, napravio korak prema plasmanu u Ligu prvaka, odluči promijeniti prefiks kluba u Četnički nogometni klub (ČNK), maknuti šahovnicu iz grba i promijeniti mu cjelokupni identitet. Je li i dalje Dinamo iznad svega, ili je probijena granica do kud Dinamo smije ići?

    Ovo su malo preradikalni primjeri, samo hoću reći da granica dobrog ukusa postoji, za mene je probijena prije 8-9 godina, za neke i ranije, za neke prije tri godine, za neke možda ove kada je otpušten Bjelica, za neke još nije, niti ikad bude....

    Razlog zašto mnogi Dinamovci navijaju protiv kluba ili su, što je još puno gore, indiferentni prema njemu treba tražiti u ljudima koji već dva desetljeća vode Dinamo.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    Mene si krivo shvatio, ja ne govorim o borbi protiv Mamića, nego općenito o omalovažavanju HNL-a, uspjeha itd. Jer po meni se tu najviše gubi ljudi. Plus da o novinama i portalima da ne govorim koliko su štete napravili...

    I to ne mislim samo na navijače Dinama nego općenito navijače HNL-a jer djecu niju prestao zanimat nogomet, već je samo (neke) starije prestalo zanimat prenošenje ljubavi prema svojima na svoju djecu pa ta ista djeca navijaju za City, Barcelonu itd., a Dinamo i ostatak HNL-a ih ne zanima jer jbg ionako je sve oko njih smeće i kaljuža. (ko da ni drugdje nije isti vrag pogledajmo samo Barcelonu, Milan, Inter, United, Bayern itd.)

    Mislim ja sam još mlad možda i naivan, ali mene boli i smeta kad dok se raspravlja nogomet i spomene se Dinamo i HNL odma se kreće s pljuvanjem i omalovažavanjem.

    Iako moram se složit s jednom stvari da je ta granica probijena, samo što je u jednu ruku to njima i cilj i ja se ne želim maknuti od kluba i prestat navijat zbog njih jer bi to značilo po meni da su oni pobjedili.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    Iako da se sada maknemo malo s raspravljanja bezveze, zanima me jel je HRT totalno izgubio pravo o prenošenju utakmica LP? Jer nemogu se sad sjetit napamet jel jesu ili nisu?
  • Kwedi
    3.8k
    Imaju srijedom grupe i daljnje faze i dalje ak se ne varam
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.