• Jackx
    6
    Ja sam za bilo koji model u kojem će klub biti uspješan i nitko ga neće krasti xD
    E sad, druga stvar što je to u praksi gotovo neizvedivo u ovoj državi. Osobno mislim da je takvo što jedino moguće da na čelo kluba dođe neki veliki entuzijast koji ima i znanja i para i koji će onda raditi u interesu kluba i neće krasti. Takvo što se može desiti samo slučajno.
    Sa modelom jedan član jedan glas ćeš dobit presliku "demokracije" kakva postoji u hrvatskoj državi. Valjda većina zna što to znači. Da, to je bolje od ovoga što imamo sad, ali malo će nam to značiti ako za par godina opet upadnemo u neko slično ili još gore sranje.
  • Dino
    2.2k
    i nitko ga neće krastiJackx

    Mislim da nije najveci problem krada kluba, vec odnos ove uprave prema navijacima. Da nije doslo do narusavanja odnosa, ne bi ga niko ni prozival za kradu. Tak da nasa nova uprava prvenstveno treba imat dobar odnos s nama.
  • Mr Blue
    3.3k
    Neee... Ajd razmisli malo što si upravo napisao. Čini mi se da si ti jedan od 'mlađe garde' na forumu pa imam malo razumijevanja što si se zaletio s izjavom. Ali pročitaj svoj upis još jednom s razumijevanjem. Pa nismo ljuti na upravu zato jer nam brane koreografije ili jer nam ne plaćaju autobuse za gostovanja ili ne znam ni ja što od tih glupih fora. Ljudi su UKRALI 330 milijuna Dinamovog novca (ono što znamo). Živo me zaboli kakav će odnos uprava imati prema nama jednog dana, ne očekujem ništa više ni manje od 'korektnog'.

    Mislim, mogao bih sad za svaku od tvoje tri rečenice elaborat napisat zašto su suštinski pogrešne.

    Je li stvarno vjeruješ da se ne bi reagiralo na multimijunsku krađu klupskog novca samo da smo si dobri s upravom? Jer ako to doista misliš, mi smo u totalnom kurcu frende...

    Pa odnosi s upravom i jesu narušeni zato što su banda lopovska, između ostalog..
  • Bosna86
    11.6k
    Uprava Dinama iskljucivo treba imati komunikaciju s navijacima kada su situacije tipa Plzen pa da se dogovori u kakvom omjeru ce se karte prodavati i slicne stvari. Na odluke uprave Dinama, navijaci ne bi trebali imati skoro pa nikakvog utjecaja... Komunikacija mora biti oko nekih obljetnica, mozda nekih akcija po gradu i drzavi i tjt
  • Zambatine škude
    2.1k
    O čemu vi pričate? Pa procjena vrijednosti Dinama je 30 mil eur. Znači, za 15 mil eura dobiješ upravljačka prava. Za tu cijenu zainteresirani će stajati u redu.The Undertaker

    Ajmo na početak se vratiti. Zašto netko kupuje nogometni klub?
  • xavier
    11.1k


    A tko to zarađuje od nogometnog kluba?

    Govorim o vlasnicima, ne o nekom tko kao Mamić krade, a nema nikakav trošak.
  • The Undertaker
    4k
    Kako misliš tko zarađuje? Pa da klubovi ne zarađuju, odnosno da rade sa minusom, propali bi. U Hrvatskoj i Rijeka i Osijek i Hajduk i Dinamo zadnjih nekoliko godina rade sa plusom. Dinamo je, ako gledaš zadnjih 10 godina , usprkos Mamićevim akrobacijama, još uvijek ukupno u plusu. Zarađuju igrači, zarađuju manageri i zarađuju oni koji vode klubove.
  • Zambatine škude
    2.1k
    Apsolutno nijedan vlasnik ne zarađuje od nogometnih klubova. Ajmo dalje, zašto netko kupuje klub?
  • The Undertaker
    4k
    FSG je 2011 kupila Liverpool za cca 400 mil funti, danas klub vrijedi 1,7 milijardi. Zarada od 1.3 milijarde funti za 9 godina.
  • Mali dioničar
    14k


    wikipedia...

    The 2011 takeover bid by Stan Kroenke puts the club's market capitalisation value at £731m.[5] As at 5 March 2018, a single share in Arsenal had a mid price of £30,000, which set the club's market capitalisation value at approximately £1.9 Billion.
  • Mali dioničar
    14k
    FSG je 2011 kupila Liverpool za cca 400 mil funti, danas klub vrijedi 1,7 milijardi.The Undertaker

    Znači vrijednost nogometnog kluba se ipak mijenja ovisno o;

    1. općenitoj gospodarskoj situaciji
    2. općenitom nogometnom okruženju
    3. odlukama klupskog menadžmenta
  • The Undertaker
    4k
    Klubovima koji su na slobodnom tržištu se vrijednost mijenja. Dinamu recimo ne, tj. kad bi Povjerenstvo za prof. klubove danas dalo zeleno svjetlo za privatizaciju, cijena Dinama bi bila 30 mil. eur, ista kao i prije dvije godine. Da budem precizniji, stvarna vrijednost kluba se mijenja ali prodajna cijena ostaje ista sve dok je na snazi elaborat od PWC.
  • Mali dioničar
    14k
    Apsolutno nijedan vlasnik ne zarađuje od nogometnih klubova. Ajmo dalje, zašto netko kupuje klub?Zambatine škude

    Da ne idemo baš do top liga kao što je Engleska, možemo zaviriti u Bugarsku s kojom smo usporedivi.

    Ludogorec je u zadnjem desetljeću 2 puta igrao CL i 4 puta EL. 4 puta je prezimio. Čak je jednom prezimio iz CL. Nemam sad vremena gledati UEFA kompenzaciju po godinama, ali ajmo reći da su okvirno imali od tih 6 europskih sezona 12 milijuna eura godišnje, a malo sam i rekao. Radi se o 72 milijuna eura prihoda od UEFE.

    Prilično sam siguran da je vlasnik kluba uložio značajno manje od 2010. kad je preuzeo klub u zadnjoj bugarskoj ligi.
  • Mali dioničar
    14k


    Liverpool NIJE na slobodnom tržištu, a citirao si case study Liverpool.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.