• immerwieder
    1.2k
    ovo piše na https://www.eudigitalnacovidpotvrda.hr/

    Potvrdu mogu zatražiti i osobe koje su cijepljene jednom dozom cjepiva koje se prima u dvije doze (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) koje unatrag 180 dana od dana primitka cjepiva imaju pozitivan test. Potvrdu mogu zatražiti od dana cijepljenja, a potvrda će im biti valjana 210 dana od dana primitka cjepiva.

    meni je stari umrl 1995. od Guillain Barre sindroma kao nuspojava cjepljenja protiv gripe, fun fact: cijepila ga je mama jer je epidemiolog
  • Neki tip
    19k
    dal je normalno da je lik rekao jedna doza kad su par njih koje znam morali s dve.nkdz

    Ak ti kaj znači, i meni moja doktorica rekla istu stvar, da mogu jednom jer sam prebolio.

    Al tolko sam bio ljut na nju oko pcra i covid potvrde da bih si u inat 16 doza ubrizgao. :lol:

    Hvala, @immerwieder, misterij dakle riješen.. bocneš se i ubaciš Gatesov čip unutar 6 mjeseci od preboljenja (piše na potvrdi točan datum otkad i dokad se "broji") i ne moraš i drugi da bi si riješio potvrdu na 210 dana od cijepljenja, kao da si primio 2 doze.


    Edit: sad sam tek vidio kaj si napisao Sasu. :sad:
  • SAS1987
    13.3k
    koja priča... Kada bliska osoba postane zrtva tada statistika postane tragedija...
  • nkdz
    829
    Al tolko sam bio ljut na nju oko pcra i covid potvrde da bih si u inat 16 doza ubrizgao.Neki tip sa Zapada

    ljutnja je prštala iz tvojih natipkanih postova :D
  • immerwieder
    1.2k
    da, tada je navodno bilo 1 od 2miliona, dodatno, stari je bil maratonac, 52,5 godine, isto kao ja sad,
    ja, triatlonac, ironman i teška upala pluća iz punog treninga, na rubu hospitalizacije, samo zbog inače izvrsnog fizičkog stanja, tri mjeseca bez treninga i sad se tek pripremam za 2022., ali barem zasad bez nuspojava od cjepljenja
  • Bosna86
    11.5k
    uđem u razgovor u teretani sa likom tvojih godina, isto tako ganja taj triatlon i kao ajde sa mnom na to čudo na Havajima, mlad si mozes se spremiti… Jednom s njim otišao na trening, umalo umro a stalno sam kao u nekom treningu.., Svaka ti čast ako si uspio te norme odraditi
  • Neki tip
    19k
    ma nevjerojatno je koliko različiti sportovi/treninzi aktiviraju različite mišiće i "tip" forme, ako tako mogu reći..

    Prije 2 godine išao sam nekih 6 mjeseci najmanje 3x tjedno po sat vremena na plivanje. Vrlo intenzivno plus sklekovi, zgibovi, plankovi.

    Doveo se u stanje ko 23 kad sam imao, sav ponosan.

    Odem na nogomet s ekipom, dušu ostavio nakon 45 min.
  • Bosna86
    11.5k
    za taj Ironman treba 4 kilometra otplivati, oko 200 km na biciklu i oko 50 km istrčati… Bolesno teško…
  • Mali dioničar
    14k
    meni je stari umrl 1995. od Guillain Barre sindroma kao nuspojava cjepljenja protiv gripe, fun fact: cijepila ga je mama jer je epidemiologimmerwieder

    Meni je jedan liječnik iz Zadra na isti ovaj način rekao da on misli da mu je tata dobio leukemiju od cijepiva protiv gripe kojeg mu je on sam dao.

    Da, u takvim situacijama ti statistika ništa ne znači.
  • immerwieder
    1.2k
    od 10. godine sam u treningu, nogomet u nižerazrednim zg klubovima, hokej za medveščak i mladost u YU, a poslije u HR ligi, od 19. godine (1987.) jedan od prvih triatlonaca u hrvata,
    ironman je pothvat, to mi je cilj samo obaviti, npr. 2018. sa 50 godina 12:54, ali halfironman i takve trke su mi baš natjecateljske, i u ovom sad uzrastu
  • Bosna86
    11.5k
    A kako se spremaš za to? Vježbaš samo te tri discipline ili ima neki program?

    Kod mene na poslu Lifeguard za dobiti dozvolu treba isplivati oko 300 metara… Neću pretjerati ako kažem da svaki dvadeseti to uspije, a pricamo o bas mladim momcima…4 kilometra plivanja ovako na prvu ne izgleda bas tako strašno ali je možda i najteža disciplina od ove 3
  • immerwieder
    1.2k
    plivam tehnički loše, ali 2-3 puta tjedno po 2-3 km oko 2min/100m, bicikl najmanje treniram, bojim se da me auto ne kresne radnim danom, trenažer nisam fan, znači nekih 50-150km za vikend u dva treninga, i bežim 5-6 puta tjedno ukupno 50-70km, 2-3 mjeseca prije prvih trka u sezoni odmah nakon treninga bicikla odem bežati 5-15km i to su najbolji treninzi, i idem na dosta utrka polumaratona kao trening, jebi ga way of living, na half me prate svio doma, a na ironman čak i šira familija, npr. u klagenfurtu na 3000 natjecatelja uz stazu bude i 120000 publike,
    lani su sve trke franšize otkazane zbog korone, sad ih ima, ali ja sam prebacil sve na 2022. zbog bolje pripreme nakon korone
  • Neki tip
    19k
    naklon do poda :strong:
  • znajdatevolimja
    155
    Kohorta izdala priopćenje kako na utakmice neće ići do daljnjega, armada (ako sam dobro shvatio iz njihovog priopćenja) planira ići na utakmice..
  • znajdatevolimja
    155
    Zna li netko "popis" (nazovimo ga tako) zemalja u kojima se može na tribine bez cijepljenja/testiranja itd.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.