• Dudu
    2.6k
    Ja ga ne bih pustio iz Dinama, ali iz njegovog kuta gledanja, ako će ostvarit neki top transfer to može bit samo ove godine, već puni 28 godina i ovo mu je najvjerojatnije vrhunac..
  • NORTE
    11.5k
    Ja bi ga pustio u Premiership ako on želi ić. Može on puno bolje od nekakvog WBA, ali ako nema boljih ponuda i garancija za startnih 11 ovo mu je super prilika.
  • Papastrumf
    12.4k
    Ne bih se slozio da moze puno bolje od ovoga. Klub iz Premiershipa, 28 mu je godina..
  • deda
    32.7k
    Nisam primijetio da se ponovo spominje u kontekstu WBA, ali sam primijetio trač oko Sevile.
  • Dudu
    2.6k
    i Poljaci se raspisali da ima dosta interesa za Kadziora..
  • Mr Blue
    4k
    Slažem se. Ekipi u rangu Dinama, ako hoće napraviti neki rezultat/iskorak u Europi, puno je bitnije da u obrani sve štima i da obrambeni igrači sigurnim izvedbama ulijevaju povjerenje ostalim suigračima. Greška u obrani na ovoj razini vrlo često znači i primljeni pogodak i pad morala. Kad imaš čvrstu obranu, tad još i postoji šansa da se rezultat stigne i preokrene, ali ako cijela ekipa zna da obrana "pliva".. Malo teže. Svakako bih više ulagao u obranu nego recimo napad.

    Druga je stvar kad si Real Madrid recimo, pa ti nikakav problem nije imati najbolje obrambene igrače na svijetu jer ih si možeš priuštiti, a onda naprijed tražiš nekog superstara.

    Bar ja to tako vidim..
  • Infinity
    16.4k
    Ja ga ne bih pustio iz Dinama, ali iz njegovog kuta gledanja, ako će ostvarit neki top transfer to može bit samo ove godine, već puni 28 godina i ovo mu je najvjerojatnije vrhunac..Dudu

    Ako mu ponudimo cetiri godine i 600-800.000 neto po sezoni kladim se da se u te cetiri godine ne bi premisljao oko promjene sredine. Mozda zadnje godine da bi htio otici ako mu ranije ne ponudimo produzenje. Iz ovog kuta gledanja mislim da bi nam on na jos tri godine bio dobar posao.

    On je vec proveo cetiri godine u Kini gdje je sigurno uzeo ozbiljan novac i sigurno da mu s financijske strane kinezi i slicni lovatori nisu vise zanimljivi. Druga stvar su ambicije. Tesko je zamisliti nogometasa koji ne zeli igrati Premiership. Najbolje placen igrac WBA ove sezone je imao 3.5m €. Idu u rang vise, al sumnjam da bi Orsi dali vise od 1.5-2m €.


    Ja bih prije dao vece pare za kvalitetnog stopera ili centralnog veznog nego napadaca.Razlog je jednostavno zato sto su to najbitnije pozicije i uvijek ti treba neko iskusan na tim pozicijama.Kada na poziciji npr stopera imas mladog igraca velikà je vjerojatnost da ce se usrat i radit neke greske protiv jacih ekipa a i u HNLu.Primjer je Benkovic protiv Bayerna ili Gvardiol u nekim tekmama u HNLu ili Moro protiv Benfice.Theophila smo npr doveli imao je iskustva iz Francuske i bio je jedan od glavnih igrača Bjelice.Dinamosvetinja

    Slozio bih se. Gledam to ovako. Pet gresaka napadaca manje boli nego jedna greska branica. Ako smo bolji gol cemo vec nekako uvaljati. Mi se u Europi branimo, mi od prve minute igramo na 0-0 i kao takvi trebamo u zadnjoj liniji cetiri odlicna igraca i opet ispred njih jos dvojicu veznjaka koji su defanzivno zvijeri.

    Na stranu Benkovic protiv Bayerna, tu smo razbijeni. Dat cu primjer Teophilea protiv Shakhtara. Neka me netko ne shvati pogresno, nije mi cilj ocrniti covjeka, najbolja vijest koju sam cuo u vezi Dinama ovo ljeto je vijest o njegovom potpisu. Da nastavim. Imali smo u rukama osminu finala LP i onda on iz nicega napravi penal. Da smo tu imali jos skupljeg igraca to se vjerojatno ne bi dogodilo, velika je sansa da se ne bi dogodilo i da je bio netko jeftiniji, jer je faul ipak nesvakidasnji. Zelim reci da te jeftin stoper moze pokopati u svakom trenutku. Jeftin napadac nece zabiti? Zabit ce ga taj stoper nakon nekog kornera, u najmanju ruku bit ce 0-0.

    Evo primjer Bremen. Bosko bi promasio tu noc u Nives da mu se nastimala, al nekako ga je uvalio. Vodili smo 1-0 i onda ti Schifo onako reagira i sve se raspadne. Naravno, tu noc smo igrali tako da bi vodili 5-0 da smo imali nekog drugog umjesto Balabana. Pitanje je koliko puta smo sposobni razbiti toliko ozbiljnog protivnika? Rijetko. Veca je sansa da cemo se braniti i 0-0 u Bremenu bi onda prije utakmice 99% ljudi potpisalo odmah. Da smo imali bolju obranu tesko da bi primili gol, kamol dva, a jedan smo nekako vec zabili.

    Na Etihadu smo izdrzali duze od sat vremena. Imali smo i srece, al uz bolju obranu bi to bilo jos bolje. Mi moramo ulagati u obranu, jer je obrana temelj, a kuca se gradi od temelja.

    Vrhunski zvuci da po Europi igramo utakmice na rezultat 5-3, 4-2, 6-4 i slicno, al mi ne mozemo platiti napadace koji ce uvijek toliko zabiti. S druge strane mozemo platiti igrace koji garantuju nulu barem 45 minuta. Nakon 45 minuta protivnik je nervozniji, ti si pun samopouzdanja i lakse je izdrzati do kraja. Nama je jeftinije 0-0 nego 6-4 koji bi cesce bili 6-4 u korist protivnika nego u nasu korist kad su ti u obrani Carlos i ekipa. Ilicic ne moze zabiti koliko Carlos, Schifo, Dino i slicni mogu skriviti, a Ilicica ne mozemo dovesti, da ne pricamo o boljem.

    Primjer utakmica koju smo dobili. Protiv Arsenala smo imali stvarno kvalitetnu obranu (Pinto, Sigali, Taravel, Pivaric i Ademi ispred). Gol smo dobili u 80., a do tad smo im uvalili dva. Jedan se odbio, drugi nakon prekida, sve ono sto prilici podredjenoj ekipi. I taj gol smo dobili nakon sto je Machado ispao. Mi bi s igracem vise tu popili tri komada da je obrana bila losija nego sto jest. Ostatak grupe sve neko kemijanje. Igranje bez Sigalija, igranje bez Pivarica, Ademi suspeniran... Mi smo te godine igrali dobro, al previse promjena u zadnjoj liniji nas je kostalo. Pet igraca na kojima se temeljila obrana su igrali samo jednu utakmicu od sest i tu utakmicu smo pobjedili. Ostale smo izgubili.
  • The Undertaker
    5.4k
    Problem naše obrane nisu (bili) stoperi već bek i zadnji vezni. Svi kod Šahtara gledaju na kiks Theophilea ali je cijela akciju počela sa ispadanjem Đire. Da ne spomninjem Stojanovića ...
  • marcio amoroso
    36.6k

    A tko je stajao kraj Moraesa?
    Da podsjetim, Moraes je zabio za 3-2.
    Znaci glavni i jedini napadač zabija gol glavom, nitko od naša tri stopera mu nije niti blizu.
  • The Undertaker
    5.4k
    Koliko se sjećam, Leovac.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Leovac kraj centarfora, a tri stopera zuje. Naravno da su i stoperi pravili pogreške, sve je to normalno, posebno na tom nivou.
  • The Undertaker
    5.4k
    Naš glavni problem u EL/CL je bio Stojanović jer je KTC stalno bio u korekciji, a pomagali su i vezni igrači. Većinu golova smo primili nakon prodora/ubačaja sa te strane. Previše je tamo curilo da bi ostatak ekipe stigao sve začepiti. Da je bio neki stoper slabije kvalitete od KTC, masakrirali bi nas.
  • Bosna86
    11.7k
    U njegovu obranu igrao je praktično veznog i realno osim Atalante doma gdje je izgledao kao Marcelo, nije se bas snašao
  • The Undertaker
    5.4k
    Ma sve pet. Stojanović je odigrao na svom maksimumu. Ja mu, osim one gluposti u Lisabonu, ne zamjeram ništa. Ali, sada je valjda već jasno da nema taj kvalitet i gotovo.
  • deda
    32.7k
    Pozdrav Roko, hvala ti na 14 minuta seniorskog nogometa za prvu momčad.

    EefgpE-XkAAdEC1?format=jpg&name=large
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions