• Smotanihaker
    623
    Dakle, parametri posla su ovakvi. Leipzig odmah Dinamu uplaćuje 18,5 milijuna eura. Za svakih 15 utakmica koje Dani odigra u dresu momčadi Juliana Nagelsmanna plavi klub dobiva milijun eura. Nadalje, Dinamo ima pravo naplatiti tri iduća plasmana Leipziga u Ligu prvaka, a svaki iznosi 2 milijuna eura. Dakle, ako sve bude idealno, a nema razloga da ne bude, jer je momčad Juliana Nagelsmanna vrh Bundeslige, to je dodatnih ukupno 6 milijuna eura. Idemo dalje. Modri imaju pravo i na dva naslova prvaka Njemačke. Svaki nosi novih 2 milijuna eura.
    To je dakle ukupno 4 milijuna eura. Pitate se zašto Dani potpisuje na pet godina, a Dinamo ima pravo na tri plasmana u Ligu prvaka i dva prvenstva? Pa tako je dogovoreno u pregovorima. Uostalom, neće Dani ostati pet godina u Lepzigu. Konačno, saznajemo da je modri klub uspio isposlovati 20 posto od budućeg transfera Olma, a odštetna klauzula za mladog Španjolca innosi 80 milijuna eura. Dakle ako se Olmo proda po toj cijeni onda Modrima pripada još 16 milijuna eura. Dakle, kad se sve to zbroji, u idealnim uvjetima naravno, onda će Modri zaraditi i više od 40 milijuna eura.
  • deda
    29.4k
    Haker, smijemo znati izvor?
  • Nolifer
    7k
    nek mu je sa srećom. a žalosno da opet neki imaju prste u ovom transferu, zna se na kog mislim i zato mi se gadi taj dio Dinama...
  • SAS1987
    14k
    Da se ne zaboravi.. Bas me zanima koliko novca će dobiti dinamo a koliko ode u Međugorje.

    https://www.nacional.hr/uskok-prati-olmov-transfer-preko-kojeg-je-mamicev-klan-planirao-opljackati-dinamo/
  • Jaki
    100
    Spanjolci prenose da je transfer 30 milja plus bonusi i postotak da bi moglo ic do 45 talijani isto pisu to dok svabe tocnije bild pise da je 23 fiksno i bonusi i postotak a Sky njemacki da je 30 fiksno nadamo se da je onda 30 fiksno plus ovo sve kako god 30 milijuna je najmanje Dinamo zaradio na ovome s time da onda to zbilja ide do 45 ako racunamo da ce bit bar dvije godine to je 2 milje za lp i racunamo milju za 15 tekmi moze bit 30 tekmi znaci 4 milje prosjek oko 38 i buduca prodaja 10% taman 45 vidjet cemo za par dana valjda ce bit tocno koliko je.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Što će Dinamo napraviti sa tim novcem je već druga stvar.The Undertaker

    Izdvojio sam ključni dio tvog posta. Druga je stvar što će napraviti i u čije će džepove to ići. Zato mi nije ni najmanje stalo do tog za koliko je otišao, iskreno.
  • xavier
    11.4k
    Spanjolci prenose da je transfer 30 milja plus bonusi i postotak da bi moglo ic do 45 talijani isto pisu to dok svabe tocnije bild pise da je 23 fiksno i bonusi i postotak a Sky njemacki da je 30 fiksno nadamo se da je onda 30 fiksno plus ovo sve kako god 30 milijuna je najmanje Dinamo zaradio na ovome s time da onda to zbilja ide do 45 ako racunamo da ce bit bar dvije godine to je 2 milje za lp i racunamo milju za 15 tekmi moze bit 30 tekmi znaci 4 milje prosjek oko 38 i buduca prodaja 10% taman 45 vidjet cemo za par dana valjda ce bit tocno koliko je.Jaki

    Ma nema šanse. Fiksno je nešto manje od 20 milijuna.

    No kako je netko napisao, nije da će Dinamo tim novcem kupiti pojačanje za napad na LP ili početi graditi stadion tako da mi je zapravo svejedno.

    Ne smijemo zaboraviti koliko je novca samo u zadnjih godinu bačeno na Atiemwena i Andrića.
  • Jaki
    100
    Baceno je moras nekad i promasit al kolko se pogodilo sa Petkovicem Orsicem to zaboravljas kazem vidjet cemo koliko je odsteta nigdje nisam vidio da se pise da je fiksno manje od 20 milijuna.
  • Smotanihaker
    623
    Pa "najvjerodostojniji" SN.
  • reziser
    6.5k
    Ne smijemo zaboraviti koliko je novca samo u zadnjih godinu bačeno na Atiemwena i Andrića.xavier

    ne znam dal se sjećaš, ali bio sam protiv dolaska obojice...
    na žalost, bačena lova
    nemože se uvijek pogoditi s pojačanjima. nama ne trebaju igrači za popunit broj..imamo ih dosta, nego prava pojačanja
  • xavier
    11.4k


    Naravno da ne možeš uvijek pogoditi. Nitko nije riječ rekao za Moubandjea ili Pinta. Na kraju se (za sad) nije pokazalo kao pogodak, ali sve je napravljeno kako treba.

    No za ovu dvojicu je i onda svakom tko zna bilo što o nogometu bilo jasno da transferi nemaju smisla. Atiemwen igra na specifičan način. U Dinamu takvu slobodu ne može imati jer ipak nema tu kvalitetu, a taktički nije spreman odrađivati neki drugi posao. Što tek reći za dovođenje Andrića kao trećeg napadača za milijun eura...
  • xavier
    11.4k


    Kako sam upravo odgovorio kolegi. Nije tu stvar promašaja nego nije ni u startu imalo smisla.
  • reziser
    6.5k
    Nije tu stvar promašaja nego nije ni u startu imalo smisla.xavier

    pa to govorim... ta dvojica su dovedena bez ikakvog razloga, jer su bili prvi u selu (bez uvrede)...jbg
    ne ide to tak
    I Pinto me razocarao igrama, ali s njim smo bar u financijskom plusu
  • xavier
    11.4k
    I Pinto me razocarao igrama, ali s njim smo bar u financijskom plusureziser

    Sve nas je razočarao, ali i on i Moubandje su bili sjajni pokušaji. Dovedeni su igrači koji su trebali biti pojačanja na dvije najkritičnije pozicije, ali nije prošlo. No sve 5, ništa nije krivo napravljeno.
  • reziser
    6.5k
    da..obojica su imali sjajne reference...ali nije ispalo najbolje
    Tko radi i griješi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions