• Zagi
    7.8k
    Mali '09 godište, talentirani vezni. Naši ga prebacili na beka po uzoru na ovo što prizivaš.
    6 mj kasnije potpisao za magarad.
    Nisu to roboti koje samo prebaciš kako ti se sprdne.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Pa škola je “napravila” Sosu pa je igrao Lecsjak prije njega.

    Pa je Čolina pobjegao, vjerojatno ga se moglo vratiti kad je dolazio u Hajduk.
  • Captain America
    17.7k
    Ne znam ko je od trenera iz škole dao intervju, ali kao glavni problem odgoja beka u Hrvatskoj je naveo način igre u mlađim kategorijama. I mi i oni dolje dominiramo i igramo napadački i zbog toga je teško odgojiti defanzivno odgovornog beka. Kako je taj trener rekao, igramo praktički s poduplanim krilima, Činjenica je da su to u cijelom svijetu deficitarne pozicije kad u Realu to krpaju Camavinga i Vasquez dok nema Carvajala i kad u Cityu Guardiola želi Gvardiola kako bi mu igrao beka...
  • Zagi
    7.8k
    Ma dobro, kvalitetnih ljevaka fali iz očitih razloga. Mi dugo nismo ni desnog beka proizveli.
    Problem očito postoji.
    Samo rješenje nije tako trivijalno kako pogrebnik predstavlja.
  • Infinity
    16.5k
    Ne moze se na silu napraviti igraca za neku poziciju. Godinama sam trenirao nogomet i bilo je u mladjim uzrastima raznih pokusaja da se nekome nadje pozicija koja mu lezi. Bilo je i onih ciju poziciju pokriva najbolji ili jedan od 2-3 najbolja igraca u ekipi, pa bi taj s obzirom da je jako dobar igrao neku deficitnu poziciju i bio tu losiji cak i od nekog panja koji tu igra godinama. Od tog panja takodjer neces napraviti igraca.

    Neki igraci jednostavno vole igrati neke pozicije i ne zele promjene, iako ce mozda biti i bolji na drugoj poziciji. Kod mladjih igraca je to itekako problematicno. Lako je reci Ljubicicu koji je zreo kao osoba i prima par stotina tisuca eura placu da s veznog ide na beka. Neki klinjo s 14-15-16 godina ce se potruditi biti los, a vidjao sam i one koji napuste nogomet, jer im trener ne da igrati ono sto oni zele. Najproblematicnije je vuci igrace na defanzivnije pozicije. Guranje na ofanzivnije pozicije je bilo daleko bolje prihvaceno.
  • The Undertaker
    5.5k
    Znači, po vama, bolje biti krilo u Sesvetama ili HD nego bek u Dinamu. Kaj god. "Nitko" ne sanja biti stoper i zadnji vezni pa ih opet proizvodimo. Kako to? A to su taktički zahtjevnije (teže za naučiti) pozicije nego bekovske.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Man.Utd zagrizao za Onanu, a Fener se okrece u tom slučaju De Gei umjesto Livakovica. Mozda ipak na kraju ostane Livi, osim ako ne bude lud i ode kod Saudijaca.
  • Common Sense
    809
    Nažalost, Livaković neće dočekati 1.9. u Dinamu.
  • immerwieder
    1.4k
    Moj malac ima 11 godina, strpite se još 6, 7 za vrhunskog lijevog beka.

    moj ima 15, i već 8 godina igra samo levog beka,
    i to u momčadi koja se uglavnom brani
  • Ludovic IX
    7.3k
    @Common Sense možda nisam u pravu, ali ovakvi upisi bez argumenata i bez podloge, nije dostojno ni snet foruma a tamo stvarno ima smeća ..

    meni ovakve stvari idu na kurac.radije odi odavdje ako ne misliš argumentirano govoriti
  • Lynx17
    4.1k
    ma kakav Trent. Trebamo beka koji ce igrati u oba smjera. :grin:
  • Sajla
    5.1k
    problem je u tome kaj klinci od nas s foruma mogu naslijediti talent za popit nekaj i galamit na tribini ;) ali ako si svi damo u zadatak da im pokazujemo videe bekova, a kad skupa na TVu gledamo utakmice uvijek istaknemo i divimo se dobrom centaršutu, sprintu, defanzivnom postavljanju - možda se i njima omili ta pozicija. i nemojte se toliko veseliti golovima! ako vam sin udara loptu lijevom nogom, znate kaj vam je činiti ;)
  • flexXy
    2.3k

    Otvaramo zonadinamo kamp za bekove, kad nemre sportski sektor rjesit problem mozemo mi probat :smile:
  • blueboy
    140


    Martín Satriano is close to being a new Dinamo Zagreb player on loan but with a purchase option, in turn Inter would have the option to resign him.
    Stade Brestois dreams of his return while Lille, Montpellier and Lens have inquired about the footballer's situation.
    He was also linked to the America of Mexico.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions