• Mali Zeus
    9.7k
    Manje priče o zvijezdi više o tome tko je kupio.
  • Eduardo
    17.6k
    Kako doznajemo, iz Dinama su htjeli da upravo Boban dođe u Maksimir, odjene retro dres i prisjeti se dana kad ga je nosio. On je taj prijedlog odbio, ali je pohvalio klub zbog inicijative da ponovno izradi upravo taj dres. Kao znak zahvalnosti i njemu će iz Dinama na kućnu adresu stići dres s njegovom desetkom. — 24 vure
  • ZGV
    3.1k
    Dres je veličanstven. Odmah sam ga išao kupiti. Ovaj dres se nosi sa ponosom pogotovo zbog broja 10 na leđima. Da mi netko prisere zbog minimalne zvijezdice ne grbu zabit ću mu prste u oči da ne gleda. Dio naše povijesti i na to moramo biti apsolutno ponosni. Kome smeta neka prešara ili izreže.
  • Mali Zeus
    9.7k
    To kaj ne ide za rođendan. :ok:

    Rekao tetku da si isto kupi, on je bio baš na tekmi 13. 5. na zapadu.
  • GZomanid
    572
    Vama kojima smeta zvijezda - jer zbog toga ne pijete Heineken. Nije zvijezda kao zvijezda simbol zla. Zlo su ljudi koji su je nosili i radili zlo sa njom.Ludovic IX

    Ma ne smeta meni zvijezda kao dio naše povijesti, samo se osjećam glupo kad evociram uspomene i tadašnju želju da tu istu zvijezdu izbacim sa svega kaj ima veze s dinamom, da bi ju sada opet (s ponosom) vraćao na dres..
    '82 sam krenuo na tekme, pa možda pokleknem pod tim dresom, usprkos zvijezdi na njemu, ali dres iz 90.te nemrem progutat ni s najmanjom..
  • deda
    28k
    Prodano je više od 50% Retro 1990 edition dresova u dva sata.
  • Cosey
    435
    Logično jer je dres stvarno dobar.
  • superhik
    10.4k
    Kad je krenula kolekcija rekao sam da ću uzeti dva dresa i oba idu u okvir.
    Prvi je plavi Građanskog , a drugi Dinamov iz '82.
    Ako ih ne bude i fulam neke iz kolekcije popit ću litru rakije koje koristim za obloge na eks
  • NORTE
    9.3k
    Dinamov iz '82.superhik
    Ali, ali taj dinamov dres je u grbu sa šahovnicom imao i zvijezdicu SR Hrvatske. Kako možeš željeti taj dres? Uzmi si radije dres s grbom Hns-a.
  • Bosskovitz
    7.5k


    99,9% neće biti replike dresa iz 1982. jer je to bio Puma dres i imao je Pumin logo na prsima, što znači da ih Copa (koja radi ove dresove) ne smije proizvoditi. Opcije za preostala tri dresa su samo dresovi do 1973., plus eventualno dresovi 1974-1976 i (nakon što je ispucan ovaj 1989-1991) jedan iz 1991., mada oni ne nose neki posebni značaj.


    Moje predviđanje je da će tri preostala gotovo sigurno biti neki od ovih, po nekoj mojoj vjerojatnosti:

    - dres iz sezone 1966/67 u kojem smo osvojili KVG, u varijanti onog prvog koji je pušten, znači replika dresa uz koju dolazi tadašnji grb (onaj kojim je inspiriran grb Futsal Dinama)
    - barem još jedan dres Gradjanskog, čini mi se da je najveća šansa da to bude onaj iz sezone 1939/40 kada smo postali prvaci Banovine Hrvatske što nam je bio i prvi naslov prvaka Hrvatske, a i to je dres koji većina nas najviše asocira uz Gradjanski (s grbom na dresu, bijela kragna i bijeli rukavi)
    - dres iz sezone 1969/70, vjerojatno ne onaj s reklamom za Ledo nego drugi s velikom reklamom za Croatia baterije jer je to sezona u kojoj je inaugurirana originalna verzija današnjeg grba sa šahovnicom, ujedno je bilo i Hrvatsko proljeće pa je taj ogromni natpis "Croatia" preko cijelih prsa simpatičan i ni malo slučajan povijesni raritet; isto u opciji s grbom koji dolazi posebno jer ga onda nije bilo na dresu
    - dres iz sezone 1947/48 kad smo prvi put postali prvaci kao Dinamo, to je onaj lijepi plavi dres s ušivenim bijelim slovom "d" i malom crvenom zvjezdicom
    - prvi dres Dinama iz 1945., mada malo vjerojatno jer je umjesto grba imao samo veliku crvenu zvijezdu
    - jedan od dva dresa koje smo nosili 1946. u prvoj normalnoj sezoni kao Dinamo, jedan je imao veliko tiskano slovo D a drugi je imao puno ime Dinamo ispisano po sredini dresa tamo gdje danas stoje sponzori, prilično specifično za današnje pojmove
    - dres Gradjanskog iz 1923. kada smo osvojili prvi naslov prvaka države
    - neki drugi dres Gradjanskog koji naočigled nema povijesnu važnost
    - dres iz sezone 1970/71, prvi u kojem smo na dresu imali originalnu varijantu današnjeg grba
    - crno-žuti prugasti dres od Penarola kojeg smo kupili na turneji u Južnoj Americi, a nosili smo ga kao gostujući nekoliko sezona u pedesetima i šezdesetima

    Iskreno, mislim da je dres iz 1967. 100% siguran, kao i neki od dresova Gradjanskog, a osobno sam mišljenja da je prava šteta što će između onog iz 1947/48 i 1969/70 jedan ili možda čak oba otpasti.
  • NORTE
    9.3k

    Moje želje su
    1. dres iz 1946. s natpisom DINAMO na prsima
    2. dres iz 1947. s ušivkom s malim slovom d
    3. dres iz 1971. prvi dres s grbom uopće (sa šahovnicom)
    4. Peñarolac crno-žuti (s prišivkom starog grba)

    Sve nabrojane dresove bih kupio.
  • ZGV
    3.1k
    pa i ovaj dres iz 1990 je bio Puma, pa su ga napravili. Nema to veze koji je bio proizvođač.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Ne znam tko je bio proizvođač, ali definitivno ni u originalu nije imao Pumin logo:

    boban-2.png

    Na to sam mislio, ne da je dizajn dresa intelektualno vlasništvo nego da ne smiju printati Pumin (ili Adidasov ili čiji god) logo na dresove, pa samim time više nije replika. Plus, dres iz 1982. je jedini koji je do sada imao nazovi-repliku kad smo prešli s Diadore na Pumu i ta dresa imam dva doma - jedan koji sam nosio i jedan koji čuvam jer je to esencija Dinamovog dresa: potpuno plavi dres bez ikakvih kerefeka u onoj savršeno pravoj nijansi modre, najobičniji grb na srcu i samo bijeli logo Pume na lijevoj strani.

    Baš zato bih, kao i ti, jako volio vidjeti baš pravu repliku tog dresa, ali bojim se da to nećemo vidjeti u ovoj seriji.
  • Infinity
    15.2k
    Ja isto mislim da dres iz '82 necemo vidjeti, a razlog za to je vec napravljeni posao s Pumom prije par sezona.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.