• Infinity
    15.2k
    Ako je replika onda je replika. Meni neka brisanja nemaju smisla. Tovari su brisali pa smo im se smijali.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Kužim da zvijezda smeta ljude koji su mladi pa nisu išli na utakmice prije skidanja zvijezde, ali ekipu koja je išla ne kužim.
  • xavier
    11.1k
    Ako je replika onda je replika. Meni neka brisanja nemaju smisla. Tovari su brisali pa smo im se smijali.Infinity

    Upravo to. Nije li licemjerno smijati se tovarima što su to micali i onda se žaliti zašto i mi nismo maknuli.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Da mi inace zvijezda crvena smeta, smeta, razloga je puno. Ovo je mali detalj u grbu, grb je bio u takvom vremenu, a zvijezda je dio povijesti Dinamovih grbova do raspada države i same neovisnosti Hrvatske države.

    Ljudi iz kluba su probali napravit dres koji je baš u to vrijeme nošen. Da su napravili repliku bez zvijezde, onda to ne bi bila replika dresa onakvog kako to sam dres sebe predstavlja iz toga vremena i toga vremena povijesti.
  • Oluja
    3.6k
    fc5o2aa4t9ug7s56.jpg
    Za vas kojima ne smeta i koji na dres gledate samo kao vjernu repliku imam pitanje. Bi li kupili i nosili ovaj i sto mislite o njemu?
  • GZomanid
    572

    Pa nisam ju izrezivao iz šalova i zastava bezveze..
  • deda
    27.7k
    Se je to dio povijesti našeg kluba. Zato me boli kad neki od vas negiraju da su Dinamo i Građanski isti klub. Oba napaćeni.
  • superhik
    10.3k
    Mala zvijezda na grbu je izraz bunta i dokaz istog, a ne prilog jugoslavenštini.
    Pošto su se svi natjecali tko će imati veću, Dinamo ju je iz inata stavio najmanju i to u crveno polje grba da se ne vidi.
  • Eduardo
    17.4k
    Pala narudžba. Jel mi se to čini ili dres dolazi sa desetkom na leđima?
  • Mali dioničar
    14.1k
    dres dolazi sa desetkom na leđima?Eduardo

    Da, desetka je na ledjima. Da mogu birati, uzeo bih bez broja.
  • Eduardo
    17.4k
    Meni je savršeno to s brojem
  • deda
    27.7k
    Mala zvijezda na grbu je izraz bunta i dokaz istog, a ne prilog jugoslavenštini.
    Pošto su se svi natjecali tko će imati veću, Dinamo ju je iz inata stavio najmanju i to u crveno polje grba da se ne vidi.
    superhik

    :clap:
  • Baltazar
    621

    Ja isto mislim da je
  • ZGBhoy
    1.7k
    Naručio sam i stime riješio problem moje Supruge koja nije znala kaj da mi uzme za Božić :rofl:
  • Bosskovitz
    7.4k


    Nadam se da neće i da će ostale replike također biti vjerne replike, sa zvijezdom ako je bila u originalnom dresu kojeg se replicira.

    Ja sam ga već naručio kao i prošli i bit će uokviren kad prođe cijela kolekcija, pa kad me za par godina mali pita "tata, zakaj ovaj grb ima crvenu zvjezdicu" onda ću mu ponosno ispričati priču o tome kako je nekad Hrvatska bila dio jedne veće zemlje koja se zvala Jugoslavija i u njoj je bila velika četvorka koju su činili srpski, vojni, jugoslavenski i hrvatski klub - a mi smo bili taj posljednji; kako smo mi bili Hrvati i kad to nije bilo najpopularnije te jedini u ligi nosili šahovnicu na grbu, kako smo zbog toga često bili potkradani i uzimali su nam već osvojena prvenstva i rekordnih smo 11 puta bili drugi u prvenstvu, kako smo ju stavili za vrijeme Hrvatskog proljeća (kad mu je pradjeda milicija istukla u postaji jer je pjevao "Ustani bane") po uzoru na Gradjanski, kako su grbovi svih ostalih većih klubova bili fokusirani na petokrake a ova je na našem grbu uvijek bila nekako mala, neugledna i izgledala je kao da je tu prisilno - jer je i bila. Onda ću iz ladice izvući šal iz 1980-ih, onaj svileni s Cicom, kojeg je meni dao taj moj deda kojeg je tukla milicija, na kojem je s bušilicom za papir "izrezana" zvjezdica s grba i ispričati mu njegovu priču kako su to tada tako radili jer se nije smjelo prodavati ništa s grbom bez zvjezdice pa je ovo bio njihov fini, gospodski način tihog bunta protiv totalitarnog režima. I pričat ću malom kako je baš u takvom dresu odigrana ta neodigrana utakmica a veliki Zvone Boban na njoj udario milicajca, kako je njegova baka bila trudna i rodila njegovog tatu svega par tjedana kasnije, a deda ih je uskoro morao ostaviti, staviti pušku na rame i braniti od onih koji su nas napali - i nosio je oko vrata lančić s grbom Dinama.

    Nemojmo biti kompleksaši, mi se nemamo čega sramiti iz tog vremena - dapače. Ne možemo se praviti kao da komunizma nikad nije bilo i whitewashati povijest kao Staljin. Puno je bolje, jasnije, poštenije i konstruktivnije pričati iskreno o njoj i podučavati nove generacije kako ih ne bi podučavali oni koji su postali Hrvatine 1991 pa nama, između ostaloga, došli pametovati kako je Dinamo komunističko ime i kako ga treba mijenjati u nešto hrvatskije.

    Prepravljanje i mijenjanje povijesti ostavimo majstorima s mora, oni su i tako prvaci u tome, a mi pričajmo svoju iskreno i ponosno baš onakvom kakva je bila jer naš je obraz čist.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.