• Bosskovitz
    7.5k
    A da, znam.

    Nadam se sljedeće godine, kad istekne ugovor s Adidasom, potencijalno nekom Macronu ili Umbru. Nažalost, za ova tri najveća proizvođača (Adidas, Nike, Puma) mi smo predzadnja rupa na svirali, a jednom Macronu bismo bili među top 5 klubova. Uz to, rade fakat dobre dresove. Domaći su redovito tradicionalniji kakvi bi i trebali biti, a gostujući i treći originalniji i inovativniji. Adidas je definitivno najbolji proizvođač, ali za prva dva ranga klubova. Mi smo njima nažalost malo iznad kluba kluba koji si sam naručuje dresove preko njihove web stranice.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Samo nemoj Macron, Design super al nama Debelima ne valja nikak :rofl:
  • Neki tip
    19.4k
    Nisam baš siguran da je originalnost dresa ta koja najviše utječe na prodaju.

    Trebalo bi naravno provjeriti istraživanjem tržišta, no da postavljam hipotezu, rekao bih da je to manje bitno za prodajne rezultate od "marke", odnosno proizvođača.

    Vidim da se često poteže ideja o manjem proivođaču kojemu bismo bili važniji pa bi nam "nacrtao" i skrojio negeneričke ili manje generičke dresove, no meni se čini da kupci dresova nisu nužno ujedno i najzagriženiji navijači Dinama pa da bi to bilo nešto posebno bitno.

    Dapače, u ukupnoj populaciji kupaca dresova Dinama, mislim da su zagriženi navijači (u koje ubrajam i sebe) zapravo neznatna manjina.

    U svojoj "kolekciji" imam jedan jedini dres Dinama (onaj svijetloplavi iz prošle sezone, 3. dres), naprosto stoga što dresove ne nosim, a ne skupljam - ništa (osim informacija :eyes: :snicker: ).

    Nisam mjerilo, naravno, kao što nije nijedan pojedinac, samo kažem da prodajne statistike vrlo vjerojatno pune (i) ljudi koji bi radije kupili Adidas, nego Design ili Macron. Dresove kupuje više ljudi nego kaj ih redovito dođe na stadion, a pritom ne kupuju dresove svi koji su redoviti na stadionu..

    I nemojte mi sad patetiku "nije bitno je li Adidas ili Design, bitno da je Dinamo", jer je Dinamo po grbu na tom dresu, a ne crtici na dresu sim ili tam, kragnici ili nekragnici.

    Daleko od toga da je dizajn nebitan, ljepota dresa igra naravno veliku ulogu (pa uostalom, ovaj jedan kaj imam sam kupio jer mi je lijep i čak ga ponekad i obučem), ali poanta je u tome da ljepota dresa ne ovisi o tome je li originalan, jedinstven na cijelom svijetu ili nije, zar ne? :)

    Mislim, jedinstven je po grbu na njemu i to je, što se utjecaja na prodaju tiče, po meni dovoljno.

    Naravno, broj potencijalno prodanih dresova nije jedino o čemu treba voditi računa kada se bira proizvođač opreme, niti na to ciljam kao najvažnije, no u tom segmentu, po mom mišljenju, više vrijedi imati nekoga od poznatih svjetskih dobavljača, nego onog koji će ti se malo više posvetiti jer si mu veći klub u portfelju.

    Možda griješim, razmišljam "naglas".
  • Captain America
    13.9k
    Ovi dolje se redovito žale kako im u shopu fali artikala i da Macron, unatoč dobrom dizajnu, tu zezne stvar. Na tekmi s Chelseajem sam obratio pažnju i popriličan broj ljudi je dolazio na tribinu s vrećicom iz fan shopa. Bilo bi sramotno da navijači navale u shop za takve velike utakmice i da onda npr. nema L veličine domaćeg dresa. Takvi će se problemi s malim proizvođačem uvijek moći dogodit, dok je to s Adidasom gotovo nemoguće.

    Neka nama Adidasa pa da budemo u društvu Reala, Manchestera, Bayerna, Juvea..., a obiteljske firme nek rade dresove prgavoj familiji i sličnim neuspješnim nebitnim klubovima.
  • mokoxax468
    372
    Ja sam možda "kažualac", ali ja bih volio da ostane Adidas. Veliki klub u poznatom brandu, a ne tamo nekim Macronom s nacrtanom crkvom sv. Marka, jer eto, unikatan je.

    Adidas -> Real, Bayern, Juventus, Dinamo
    Macron -> Sampdoria, Crystal Palace, Real Sociedad, CZ, Haj.duk
  • Armagedon13
    958
    Ili je dogovoreno produženje ugovora sa adidasom ili je već izabran novi dobavljač.Da prelazimo na Adidas je najavljeno godinu prije.
  • Infinity
    15.2k
    Zeljeznicar ima Macron i kada bi im radili prvi dres po nekom posebnom dizajnu taj dres bi kasnio mjesecima. Igrali bi trecinu prvenstva u nekom koji pola ekipa nosi na turniru mjesnih zajednica.

    Adidas nama trecu kolekciju isporucuje u desetom mjesecu i ovdje citam hrpu ruznih komentara po tom pitanju. Mogu misliti sta bi bilo kada bi prvu kolekciju tako cekali.

    Ja sam isto za neki manji brend, pa da imamo neke pogodnosti, ali je Macron mozda ipak premali brend za Dinamo. Moramo biti pametni pri odabiru. Mozda je bolja opcija preci na Nike i vidjeti kako cemo s njima prolaziti. U startu cemo znati kakve su nase mogucnosti, tj. koliko ce nam se posvetiti, a onda cemo vidjeti i kakvi ce biti s isporukom i slicno. Na kraju krajeva, ugovor s Adidasom je pri kraju i ako mi prodajemo velike kolicine robe mozda mozemo upasti u neku visu kategoriju i dobiti bolju robu.
  • agramZ
    2.3k
    nesto kao venezia, kappa uz kooperaciju sa dizajnerskim studijem, u njihovom slucaju bureau borsche. mada su oni bas u nekakvom svom filmu, na sluzbenoj stranici su izbacili clanak o casual supkulturi: https://www.veneziafc.it/news/le-origini-del-casual-e-del-terrace-style

    ona im je izgleda i vjerojatno inspiracija kad im pogledas shop: https://shop.veneziafc.it/collections/all
  • Bosskovitz
    7.5k

    A dobro, tendencioznom logikom mozemo Macron - Lazio, Club Brugge, Basel; Adidas - Čukarički, Budućnost Podgorica, Al Ahly. A problem je upravo u tome sto smo mi Adidasu blizi ovima koje sam ja naveo nego onima koje si ti naveo prema onome sto dobivamo.

    Ako ovi iz Macrona imaju problem s nabavom, jbg, to je lose. Ali imaju lijepe dresove i nisu konfekcijski.
  • Ali
    1.9k
    Jesmo ikad imali Nike opremu? Onak na prvu mislim da ne, ali nisam expert tu, pa ako odlazimo od Daslera...
  • Herñan Crespo
    79
    Realno Adidas nam je radio odlicne dresove , bar meni… ako se ne produzi sa istim. Volio bi nas vidjet u New Balance opremi
  • dotepenec
    98
    Umbro! Mišljenja sam kako imaju odličan dizajn za naš tip dresa, a i ostala oprema im je više nego dobra. Čak su i brojevi "Rvatina friendly" :rofl:
  • Armagedon13
    958
    Igra tu ulogu i "težina" ugovora
  • Captain America
    13.9k
    Ako ostanemo bez Adidasa, onda Umbro. Ne bi se žalio ni na EA7 poput Napolija :cool:
  • Oluja
    3.7k
    Meni su uz adidas jos umbro i puma nekako prave nogometne marke s tim da mi se pumin dizajn bas i ne sviđa. Nadam se umbru ako ne bude adidas.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.