• NORTE
    9.3k
    Ideja je bila (dok je sponzor bila Puma)da se naprave takvi dresovi.
    Propisi UEFAe su bili takvi da to nisu dopuštali.
    Ako ti je boja prvog dresa dominantna tj. jednobojna,u našem slučaju plava,rezervni dres ne može imati dvije boje npr. Žutu i crnu.
    Robi T
    Ako je to zaista istina onda bi dinamo svejedno trebao napraviti takav dres i nositi ga samo u hrvatskim natjecanjima, a Uefu ko jebe.

    Kao podsjetnik na te žutocrne dresove je Puma napravila žuti dres sa tankim crnim prugama.Robi T
    Jako loš dres.
  • Robi T
    230
    Ako je to zaista istina onda bi dinamo svejedno trebao napraviti takav dres i nositi ga samo u hrvatskim natjecanjima, a Uefu ko jebe.NORTE
    Koliko znam svi prijedlozi za dresove se šalju na odobrenje u UEFU.
    To je info koja je bila aktualna prije cca 7 g.
    Da li se nešto promjenilo u zadnjih 7 g.,ne znam.
  • NORTE
    9.3k
    Koliko znam svi prijedlozi za dresove se šalju na odobrenje u UEFU.Robi T
    Ako ništa drugo, onda nam ostaje COPA.
    ljnipq8cvlnp4bq9.jpg
  • maddaddam
    2.9k
    Nove dresove prvi su isprobali Ante Ćorić, Marko Pjaca i Paulo Machado. Bili su oduševljeni, a Machado je otišao korak dalje proglasivši ga jednim od najljepših u kojemu je ikad igrao.

    00f1ea162f399a1ca8e01028d29150f2.jpg

    Osvježenje u kolekciji Dinamovih dresova vuče konce u slavnoj modroj povijesti i svima poznatoj generaciji 1967. koja je osvojila istaknuti Kup velesajamskih gradova. Modra momčad tada je na gostovanjima nastupala u prugastom crno-žutom dresu, a na ovaj način Dinamo će u uspješnu klupsku sadašnjost pokušati unijeti i dašak te vrijedne zlatne povijesti.

    A ovo je dio članka sa tportala koji veze sa vezom nema.

    https://www.tportal.hr/sport/clanak/dinamovo-sjecanje-na-1967-u-goste-u-zutom-dresu-20140805
  • Armagedon13
    958

    Hajduk -domaći bijeli
    - gostujući crveno-plavi prugasti
    Nikad čuo za takvo pravilo
  • Infinity
    15.2k
    Pravilo postoji, ali se kolega malo zeznuo. Ako je prva boja plava onda drugi u slucaju da je prugasti ne moze imati plavu boju. Mi mozemo imati plavi i crno-zuti, ali ne mozemo imati plavi i plavo-crni ili plavo-zuti.

    Nisam siguran, ali mislim da ima i do nijansi. Da nam je prvi tamno plavi, tad bi crna mogla biti problem na drugom dresu.

    Ja bi osobno prije uzeo prve boje Gradjanskog za drugi dres, nego ovaj crno-zuti.
  • Robi T
    230

    E da,ima tu i tradicije.
    Ako se dvobojni dresovi prezentiraju kao dio nečije tradicije onda je dopušteno.
  • xavier
    11.1k
    Ako je prva boja plava onda drugi u slucaju da je prugasti ne moze imati plavu boju.Infinity

    Upravo tako.

    Ako je prvi dres primarno jedne boje, onda drugi dres ne može imati značajniju količinu iste te boje. Ne možeš imati plavi prvi dres i onda plave i bijele pruge na drugom dresu.

    No apsolutno nitko ti ne brani da uz plavi prvi dres imaš recimo žuto bijeli drugi.
  • Nolifer
    6.7k


    Malo sam se poigral u Fifa creatoru i fotošopu, zato je tu logotip taj neki kaj nemrem maknut kod Adidasa, jel si na tak nekaj mislil, kad si spomenul žuto crne pruge? Meni je ovo bomba.. Čak i ne treba 3 adidas crte na ramenima, ali to se naknadno doradi... Išao sam maksimalno što je moguće kao ovom Penarolu iz knjige...

    1axugkfajle6n273.jpg
  • Bruh
    901
    baš odlično izgleda
  • NORTE
    9.3k
    jel si na tak nekaj mislil, kad si spomenul žuto crne pruge?xFire
    Više bih volio da COPA napravi taj retro dres, s ponuđenim prišivkom starog grba (bez zvijezdice, kakvog su na odijelima nosili igrači i treneri).

    No naravno da ne bih imao ništa protiv da konačno i naš dobavljač (ko god bio) napravi takav službeni dres za utakmice.
  • Nolifer
    6.7k


    Hvala,



    Da bar naprave, nebi bilo loše.... Možda i naši budu inspirirani, pa se konačno sjete napravit tako nešto...
  • maddaddam
    2.9k
    Više bih volio da COPA napravi taj retro dresNORTE

    Ima bar 20 dresova koje bih radije vidio u tom aranžmanu. Znam da je povijest i sve, ali i dalje mi tu nema puno “dinamovskog”.
  • NORTE
    9.3k
    Zna li netko u kojim smo sve sezonama prošlog stoljeća nosili crno-žuti dres na pruge?

    Tijekom 60-ih smo osvojili 4 kupa Jugoslavije, vjerujem da je tu bilo i važnih pobjeda u crno-žutom dresu.
    Također, 1963. finale KVG, a 1967. euro trofej.


    Znam da je povijest i sve, ali i dalje mi tu nema puno “dinamovskog”.maddaddam
    Dresovi u kojima je dinamo 60-ih ostvarivao gostujuće pobjede su itekako dinamovski...posebno u to old school doba.

    Ok, nekome je draži dres Croatije, meni ne, to je i stvar ukusa.

    Svi se divimo retru, bogatoj povijesti kluba, KVG 1967., stvaranju ovog velikana, old school nogometu u kojem nisu bile bijesne plaće, itd...

    Pretpostavljam da smo u tim dresovima ostvarili i neke od važnih gostujućih pobjeda, bilo europskih ili onih u sezonama kad smo osvajali kup.
  • Bruh
    901
    Sad je netko spomenuo dres iz 79e pa realno nama je adidas sponzor zašto se ne ni za iduću sezonu replicirao taj sa velikim grbom i onim trolistom adidasa
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.