• xavier
    11.1k
    To je jasna stvar, ali očito ne postoji politička volja za tako nešto.
  • Neki tip
    19.3k
    To što vi govorite je po meni nulta točka. Kakvi zaštićeni najmoprimci, to treba ukinut i zabranit zakonom. Možeš biti jedino socijala.deda

    Pa to sam i ja napisao. :)
  • LovroZG
    1.3k
    To je jasna stvar, ali očito ne postoji politička volja za tako nešto.xavier

    A di ćeš i nać političku volju kad bi se onda svim tim zaštićenima opet morala pronać alternativa? To šta oni već godinama plaćaju smiješan najam ih, jebiga, ne obvezuje da štede za vlastitu nekretninu.
  • xavier
    11.1k


    Zašto bi se morala naći alternativa? Većina njih nisu socijalani slučajevi ako na to misliš nego netko tko jednostavno koristi taj zakonski propis kako bi jako jeftino stanovao u centru grada, a novac koji bi inače trošio na rješavanje stambenog pitanja, ovako troši na nešto drugo.
  • LovroZG
    1.3k
    Nisu socijalni slučaji, al im taj zakon garantira krov nad glavom, čak i kad ih se zakonski iseli. Nisam pravnik, al nekak slutim da im baš zbog toga ne možeš ukinut taj status bez da im ponudiš alternativu, bez obzira na njihovo imovinsko stanje.
  • xavier
    11.1k
    Nisu socijalni slučaji, al im taj zakon garantira krov nad glavom, čak i kad ih se zakonski iseli. Nisam pravnik, al nekak slutim da im baš zbog toga ne možeš ukinut taj status bez da im ponudiš alternativu, bez obzira na njihovo imovinsko stanje.LovroZG

    Ma nisi shvatio. Ni ne govori se ovdje "ajmo ih sutra iseliti" jer naravno da ćeš onda morati riješiti njihovo stambeno pitanje nego "ajmo krenuti u izmjenu tog zakona ako je moguće i odrediti neke rokove kad i u kojim uvjetima to pravo prestaje važiti". Ako je netko socijalni slučaj, primijenit će se na njega pravila kao i za ostale takve koji nisu zaštićeni najmoprimci.
  • The Undertaker
    4.1k
    Koliko znam, većina tih radova na zgradama se financira preko pričuve koja zapravo ulazi u režije i plaća je gotovo uvijek stanar a ne vlasnik, pogotovo u slučaju zaštićenih najmoprimaca.
  • Mali dioničar
    14.2k
    preko pričuve koja zapravo ulazi u režije i plaća je gotovo uvijek stanar a ne vlasnikThe Undertaker

    Pričuva NE ulazi u režije i visina pričuve je stvar dogovora suvlasnika, a ne korisnika prostora.

    Može se dogovoriti da pričuvu plaća stanar, ali je logičnije da ju plaća VLASNIK jer se radi o održavanju njegove imovine pa mislim da je dio ugovora o najmu i sastavljen na taj način da najmoprimac/stanar plaća režije, a vlasnik plaća pričuvu.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ma znam ja da pričuva formano nije režija ali pričuva nije samo ulaganje u imovinu već i tekuće održavanje: zajednička struja, održavanje lifta, itd... što zapravo koristi stanar a ne vlasnik. Ne vjerujem da kod zaštićenih najmoprimaca vlasnik plaća pričuvu koje je vjerovatno veća nego najamnina. Ako ti GSKG održava zgradu onda dobiješ jedan račun od Holdinga za vodu, otpad, komunalnu naknadu i pričuvu.
  • Dudu
    2.6k
    nije samo ulaganje u imovinu već i tekuće održavanje: zajednička struja, održavanje liftaThe Undertaker

    Je, ali ovdje to uvaljuju kao benefite u kreiranju cijene stanarine.. pa onda ako naletis na nesto pristojno, uvaljujeti pricu kao vidis kako ima ovo, ima, ono.. to ti je zato x kuna visa cijena za stanarinu, pa ti onda na to jos naplati pricuvu sto nije u redu
  • Jaro
    5.6k
    kod zasticenih vjerovatno ne placa nitko, vlasnik nije lid da placa, a zasticeni je... zasticen jbg, isto nije lud...
    Jedino vlasnika moze ovrsiti firma koja vodi zgradu...
    Uglavnom, ovo sa zasticenima je obicna pljacka i negiranje privatnog vlasnistva..
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ja vas ne kužim.
    Ako vlasnicima tih nekretnina ne smeta što su im fasade oronule i nikakve. Zašto vama to smeta?

    Što se mene tiče, može im sve otpasti, al ono do cigle, ja i dalje ne bi bio voljan dati jednu - jedinu kunu za te fasade.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ako ti cigla padne na glavu, hoće li te onda biti briga?
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ako ti cigla padne na glavu, hoće li te onda biti briga?The Undertaker

    Normalno da hoće, ali to je opet krivnja vlasnika (koje bi tužio na svakom mogućem mjestu) i države koja to dopušta i ne prisiljava vlasnike da održavaju svoje nekretnine.

    Što se mene tiče, uopće ne moram hodati centrom, nek mi uvedu i "NEMA CENTRA POTVRDU", ograničavanje kretanja je tako i tako popularno ovih dana, al jednostavno jednu-jedinu kunu ne želim dati za nečiju privatnu fasadu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.