• Dino
    2.2k

    E tu si u krivu! Spomenik Stjepanu Radicu ne smije se uklanjati jer bi to bila diskriminacija prema debelim ljudima.
  • Somport
    556
    Sad ga odmah prijavit štabu
  • Mali Zeus
    9.3k
    Što ćemo s kraljem Tomislavom na Tomislavcu, očigledno potiče militarizam i svojedobno se širio na teritorije drugih država i propagirao 'veliku Hrvatsku'.
  • Neki tip
    19k
    Što ćemo s kraljem Tomislavom na Tomislavcu, očigledno potiče militarizam i svojedobno se širio na teritorije drugih država i propagirao 'veliku Hrvatsku'.Mali Zeus

    Pa, da smo zrela i progresivna (ako kažeš 'napredna' nisi pravi ljevičar) nacija, kao Amerikanci, onda ne bismo dvojili, već ga maknuli.

    Ukloniše Jeffersona jer je, pazi, imao robove (krajem 18. i početkom 19. stoljeća). Nema veze kaj je bio čini mi se 3. predsjednik SAD-a, jedan od Otaca nacije, neme veze što je 'jedan od', ali zapravo glavni autor Deklaracije o nezavisnosti, temelja današnje Amerike.

    Ne, držao je robove, onda kad je to jednostavno bilo - normalno.

    Ne znači da jest normalno, ali ne možeš događaje iz prošlosti tumačiti iz današnjeg konteksta i perspektive i današnje vrijednosti zajednice utkati u evaluaciju prošlosti pa onda i važnost ljudi za današnje zajednice sukladno tome revalorizirati.

    Razina očekivane "političke korektnosti" po mom je mišljenju i za današnje vrijeme suluda, ali tu istu razinu i očekivanja, te iste vrijednosti, implementirati daleko u prošlost i prema njima potom mjeriti ispravnost povijesnih ličnosti nadilazi riječ "suludo". To je baš potpuno ludo, onak patološki.

    Usporedivo s time da ukloniš npr. Martina Luthera Kinga jer je vozio benzinca ili, sačuvajmebože, dizela i nije odvajao otpad.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Spomenici i biste su većinom bijeli hetero muškarci u poziciji moći.
  • Mali dioničar
    14k
    Kralj Tomislav je postavljen 1947. tako da tu nema problema posebno u kontekstu da je prema povjesničarima pružio utočište Srbima koji su bježali pred Bugarima i da su čak i Karadjordjevići imali princa Tomislava.

    A i sam spomenik nije agresivan ni napadački, samo odlučan što bi se reklo rezolutan.
  • vjeko1701
    5.9k
    Baš sam to htio napisti. Ponekad je najbolje uzvratiti jednakom mjerom i lijepo se skupiti, prijaviti svaki sitnicu u gradu koja ima bilo kakvu naznaku veličanja bilo kakve komunističke ili socijalističke ideologije. Od najmanje crtice napravljene sprejom do raznoraznih spomenika partizanima. Da se onda vidi dal stoje uz svoje izjave ili su licemjeri.
  • The Undertaker
    3.9k
    Američka ambasada je u ulici Thomasa Jeffersona. He,he, he...budimo veći Amerikanci od Amerikanaca. BLM street mi se čini top naziv. Nek se bijeli američki ambasador migolji.
  • Fanboy
    2.1k
    Možemo na čelu sa Tomaševićem ukida besplatne udžbenike za srednje škole, u osnovnim financira vlada RH...Uz povećanje cijena života, komunalija, energenata i hrane bude bilo veselo narednih godina.
  • Nolifer
    6.5k


    Još i to? Pa taj stvarno nije normalan više...
  • flexXy
    1.9k
    Promoviraj lgbt i slicne parazite a izivljavaj se na obicnom covjeku. To je ta moderna salonska ljevica, napravili su cijeli krug i radnici su im kao i najvecim kapitalistima na dnu ljestvice :lol:
  • Dino
    2.2k
    Prejako mi je kolko im demografske mjere smetaju u drzavi di doslovno SVI gradu imaju pad broja stanovnika osim Zagreba i Varazdina (ak se ne varam)
  • marcio amoroso
    31.9k

    Nisu Varaždin i Zagreb jedini. Dosta gradova na moru ima rast, npr. Novalja, Rovinj, Solin itd. Znam također da Samobor ima konstantno rast. Ima baš dosta gradova sa rastom.
  • Dino
    2.2k

    Ma okej, previdio sam jos gradova, al nekak briem da su demografske mjere te koje bi se trebale zadrzavat u gradu ak planiras imat vise radne snage, vise stanovnika-vise prireza itd
  • Aggro
    588
    Pa nije demografska mjera jednog roditelja konklavirat.
    Demografske mjere su prije svega poslovi, stanovi, bolji životni standard...

    Da se razumijemo, i u društvima koja imaju gore navedeno, to ne mora značiti da će se demografija popraviti jer se može raditi o individualiziranom društvu gdje dijete može predstavljati prevelik teret pojedincu i jednostavno za to nije spreman ili taj teret kategorički odbija (radi sijaseta razloga). Međutim, ovdje ne govorimo o bogatom Zapadu, nego o Hrvatskoj. Smatram da bi demografski rast prije bio ostvaren da se otvaraju nova radna mjesta i ide na žestoku intervenciju u pogledu stambenog kreditiranja mladih obitelji.
    Demografiju ne mogu popraviti 200 roditelja odgojitelja koji rađaju po troje i više djece jer im je to isplativo, nego 20000 mladih obitelji s barem dva djeteta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.