• Markelo
    2.5k
    Treba mislit i na osjećaje Mađara kada dođu u prijestolnicu pa vide Jelačića kako vitla slabljom. Slažem se, treba bana kenclat
  • Neki tip
    19.3k
    Fernkornov sv. Juraj ubija zmaja kod HNK, tužni prizor okrutnosti prema životinjama koji je, ako se ne varam, baš ispred školeThe Undertaker

    Sam se ti zajebavaj, al to bi moglo proć' i ode sveti Juraj ko da ga nikad nije bilo..

    Svetac ubojica i ubijena životinja, makar i zmaj, slučaj su 1/1 za uklanjanje.
  • Neki tip
    19.3k
    bilo nekad, sad je okrenut na jug pa nisu u opasnosti od sablje.. eventualno im je konj nepristojno i nedobrosusjedski okrenuo dupe
  • xavier
    11.1k
    A treba reći da nisu ni svi stanovnici Zagreba kršćani, neki su sigurno i budisti, pa je neprimjereno imati svetog Juraja u centru grada, zar ne? :wink:
  • Mali Zeus
    9.7k
    Ajd ako ništa imaju kadar za Povjerenstvo za obranu od grafita za razliku od većine ostalih pozicija u Gradu.
    Valjda će se uskoro pozabaviti i s gay friendly rasvjetom, to im je bilo u programu.
  • Neki tip
    19.3k
    Da sažmem, našle se sredovječne prdonje koji misle da sve znaju pa ionako oko svega gunđaju i podjebavaju (bit će da u te spadam) i par nacionalno/desno nabrijanih klinaca pa se sprdaju s entuzijastičnim, mladim idealistima što zamijeniše lopovsku vlast.

    Umjesto da pružimo mir, ako već ne podršku, mi ovdje rogoborimo i rovarimo dok se vrijedno radi na uspostavljanju strukture i hijerarhije, na uklanjanju neprimjerenih sadržaja, na zaštiti djece.

    Sram da vas i stid bude!
  • Neki tip
    19.3k
    A sad "zaozbiljno" - istrpio bih bilo koga, ali zaista bilo koga, a da se bandići i bandićevci sklone, no ovi će zaista morati početi birati smislenije bitke i k tome bitke u kojima namjeravaju i pobijediti.

    Ili kako to originalno (i nešto drugačije) reče jedan američki pisac (ljevičar po uvjerenju i temama kojima se bavi pa ga možda lakše poslušaju):

    Pick battles big enough to matter, but small enough to win.
  • The Undertaker
    4.1k
    Sad i ja zaozbiljno vezano za grafite. Volio bih da ih je manje a da su ljepši, i porukom i umjetnički. Znam da to nije smisao ali upečatljivije je nekoliko odličnih nego gomila prosječnih.
  • Fanboy
    2.2k
    btw, da ne ostane na "trebalo bi" pošalji mi točnu lokaciju molim te..

    Potražit ću ja još drugih pa uključiti.

    Složim draft, pošaljem ti u inbox, posložimo do kraja i kao Zabrinuti građani pošaljemo.
    Neki tip sa Zapada

    Možeš ti poslati doslovno da imaš kako partizan kolje nekog, ali moraš shvatiti da oni nisu bezveze financirani iz vanjskih centara moći, kako kod nas tako po čitavom zapadnom Svijetu. Oni nisu demokrati i ne žele raspravu, žele jednoumlje.
    Kod njih vlada ono, mi hoćemo demokraciju, ali će biti kako mi želimo. Da pošalješ 100 upita neće biti uklonjeno, dok će oni sve ono što im je nepoželjno uklanjati bez imalo susdržanja. Njima uzor nije JFK, Adenauer i slični već Tito, Staljin, Pol Pot itd.

    Jučer je i SAD-u i Mineapolisu održan referendum o ukidanju policije, da dobro ste čuli...To su fiks ideje njihovih kolega preko bare. Sumrak razuma, ako hoćeš civilizaciju bacit na koljena dovedeš takve na vlast. Sad mi je barem jasno zašto ih toliko financiraju i guraju kroz medije. Kao virus kojeg ubaciš u domadara da ga oslabiš, oni ne mogu donijeti ništa dobro osim da se brojni ljudi osvjeste kako luksuz i sloboda koju imamo nisu ljudska prava, već se netko mukom za to borio i da to uvijek može lako nestati.
  • Neki tip
    19.3k
    Da pošalješ 100 upita neće biti uklonjeno,Fanboy

    Osobno, pri slanju takvog "apela" uopće mi ne bi bio cilj uklanjanje, a mislim ni @db-izbjeglici, postojećih spomenika i skulptura (ma čijih), već ukazivanje na apsurd, na licemjerstvo i nedosljednost.
  • Fanboy
    2.2k

    Svjesni su oni toga da su licemjeri, ali ih nije briga...Jedini cilj kod njih je maknuti ono što im smeta i konstruirati društvo po njihovoj mjeri. Prozivaju da je mural uklonjen zbog Praljka koji je osuđen, no isto tako je EU sud za ljudska prava osudio totalitarne režime i Tita, pa im to ne smeta i vratit će sigurno Trg tijekom mandata. Oni su svjesni što su, ni najmanje to ne kriju, pa ni svoje licemjerje.
  • masacusec
    3.1k
    Čak mi je (donekle) jasna potreba aktualne gradske vlasti za uklanjanjem murala generala Praljka, no "slučajno" brisanje murala na temu Vukovara i Domovinskog rata jest krucijalna pogreška nove vlasti koja je neoprostiva i nije mi jasno kako se može dogoditi u 21.st.
    Naravno da postoje veći problemi u našem gradu i zasigurno je ova tema odličan spin gradske vlasti i eskivaža pravih problema u gradu u maniri demokratske zajednice tijekom svojih najjačih dana...
    No ovakvo "šiljenje" autoriteta nazivajući Bobanov skok bespotrebnim nasiljem, nije ništa drugo nego ideološka indoktrinacija fake pacifizma
  • markoli
    1.7k
    Bitni su "komunalni problemi". Vjerujte doći će i trg JBT na red kada bude trebalo zamaskirati afere uzrokovane nesposobnošću glavnih aktera u gradskoj vlasti.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Glavno da Spomenici Šoškoćaninu i sličnima u Hrvatskoj ponosno stoje al mi smo problem…..
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Apsurd bi bio pritužba na spomenik banu Jelačića jer drži sablju uperenu prema Splitu (po mom tumačenju) ili Fernkornov sv. Juraj ubija zmaja kod HNK, tužni prizor okrutnosti prema životinjama koji je, ako se ne varam, baš ispred školeThe Undertaker

    Apsolutno.. Ukloniti i spomenik Stjepanu Radiću, jer je pretil, samim time ljudima i djeci se šalje poruka da je pretilost super, a zapravo je jako opasna i nezdrava... Pogledajte ga, on je bio debel, a dobio je spomenik u centru grada, zašto i ja ne bi bio debel?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.