• Jaro
    7k
    Gradska plinara sada mami ljude da potpisu za njih jer obecavaju i nizu cijenu od "zaszlticene". Ne objasnjavaju da je to trenutno stanje zbog niske cijene plina na trzistu, a da cijena moze otici u nebo kad dodju zimski dani i cijene plina na trzistu porastu u skladu sa zimskom potrosnjom.
    Vidim vec hrpu ovrha za par mjeseci i cudjenje medju naivnim korisnicima...
  • jedan u nizu
    8k

    Da, i meni je doslo. Bas se dvoumim.
    Dali potpisati sa gradskom plinarom, ili ici sa ovima iz medimurja.
    Ne znam kakve su garancije cijena i jednih i drugih.
    Medimurcima ne vjerujem jer iskreno mislim da nemaju ljudstva i kapaciteta za parsto tisuca novih korisnika (a do sad su imali par desetaka tisuca).
    Sa gradskom plinarom isto ne znam sto bi, jer vjerujem da nece ostati ista kolicina ljudi jer su izgubili natjecaj, pa me zanima kako ce to funkcionirati.

    Na kraju mislim da ce i jedni i drugi odraditi posao, ali posto zivimo gdje zivimo, nebi se iznenadio da bude problema na zimu.
  • Tundra
    691
    https://n1info.hr/vijesti/novi-nacin-naplate-parkinga-u-zagrebu/

    Dovoljno je pogledati izgled ove možemoidne spodobe da svima bude jasno da za promet u Gradu Zagrebu nema boljih dana barem do svibnja 2025. Strašno kakva nesposobna i ljigava bagra uništava naš grad.
  • Jaro
    7k
    Medjimurci moraju imati zasticene cijene koje su ponudiki na natjecaju kaj ne? A ovi su trzisni... Takodjer, rekao bih da nisu Medjimirci neki onak bezze - politika je iza njih vjerojatno...
  • GZomanid
    685
    Mislim da su ljudi sigurniji s Međimurcima, iza njihove cijene ipak stoji država. Ako sam ja dobro shvatio, GPZ je navodno kupila dovoljnu količinu plina već sad i nude povoljnije cijene od Međimuraca (iako se još ne zna kakve će biti cijene) ali ne daju nikakve garancije za to. Nisam siguran ni da mogu imati dovoljne količine jer ne znaju hoće li za njih potpisati 500 ili 50000 kućanstava.
    Svakako mislim da je sigurnije ljudima da se drže Međimurja kolko god se činilo nevjerojatno da oni to mogu obaviti bolje i jeftinije od gradske plinare.
    Volio bi da netko napiše nešto konkretnije od ovog mog nagađanja..
  • Ludovic IX
    7.1k
    mi u kutini imamo također Gradsku plinaru Zagreb i iskreno pojma nemam sto ce bit s tm. ni ne zamaram se sa tim. oni su distributer i obevezali su se dovući plin do mene. nisu mi raskinuli ugovor tak da onda i dalje to vrijedi
  • db-izbjeglica
    14.9k
    Ljudi nisu bili sposobni dobiti natječaj koji je praktički stvoren za njih, očekivati da su sposobni osiguravati nekakvu nižu cijenu plina u tržišnim okvirima, kroz iole duži vremenski period je suludo.
  • Sljeme
    2.4k


    Pa da, ko ti garantira da za mjesec dana cijena nebu porasla. Uostalom ja ne vidim nigdje objašnjenje kak oni misle imati nižu cijenu. Opet u nove gubitke, koje budemo opet mi morali plaćati.
  • nemapredaje
    3.1k


    I onda će se pisati danima po portalima i snimati emisije kad se ekipa skupi i ode “preurediti” Hotel Porin, a nitko ništa ne riješava.

    Tamo su ih spucali i okrenuli leđa
  • serbus
    4.1k


    Gotovo je to pa samo imaš 10% stranih radnika u Zagrebu a di su još svi ilegalni dok smo se mi igrali gospode i nismo na vrijeme uzeli metle. Sad lagano sjest i gledati kako se grad, država pretvaraju u multikulti a sve "doktori" i "znanstvenici".

    Imamo peh da živimo u tom prijelaznom razdoblju di mi kao dinosaurusi nestajemo a dolaze neki drugi i to ti je tak.
  • Bosskovitz
    11.5k


    Nemojmo to miješati. Ilegalni migranti i ekipa iz Porina malo toga osim boje kože i činjenice da su stranci dijele s posve legalnim radnicima koji su došli u Hrvatsku. Jedni su došli ovdje kršeći zakone, surađujući s raznim kriminalnim skupinama, dokoličare po cijele dane i čekaj godota, dok su ovi drugi došli posve legalno s urednim papirima, ovdje uglavnom vrijedno rade, primaju plaće, plaćaju naše poreze, naše zdravstveno i naše mirovinsko i s njima uglavnom nema nikakvih problema. Malo voze te skutere kao retardi, na to bi policija trebala obratiti pažnju, i trebali bi ih poslodavci ili ako nitko drugi država pritisnuti da znaju osnove hrvatskog jezika, ali nisu zaslužili da ih se izjednačava s ilegalnim migrantima.
  • nemapredaje
    3.1k


    Tako je.

    Protiv ljudi koji rade kao taksisti, dostavljači, skladištari, bauštelci, prodavači na pultu itd. nemam ništa.

    Ali protiv besposličara koji kao čekaju azil, a u biti svaštare i kradu dok im ne uleti prilika za šmugnut dalje u EU imam puno toga.
  • serbus
    4.1k


    Ti radnici se isto brzo grupiraju i provode svoje pravde samo ih je za sad premalo agresivnijih pa nisu mogli klince kamenovati ako misle da ih je oštetilo nek zovu mup a ne da jure po gradu. Vidjet ćemo te radnike za 5god kad nas pregaze.

    Meni je zanimljivo kako uvijek ima neko opravdanje,ne možeš na 800 000 ljudi imati 55 000 stranih radnika sa neznam kakvim papirima. Nemamo za dostavu ljudi idi sam , nema za bauštelu zovi rodbinu. Digni plaće domaćica da ne odlaze van a ne dovoditi ljude na kojima samo agencije i poslodavci zarađuju a ruše cijenu rada domaćima.

    Dok mi edit još radi respektiram kad ih vidim na Bundeku da rade roštilj a nema cajki na zvučniku
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.