• db-izbjeglica
    15.1k
    dost ih je pobjeglo preko granice..Jaro

    hoćeš reći da preko granice isto imaju problem jer ne mogu doskočiti tom ogromnom problemu nestašice ljudi?

    jbt, onda bi stvarno bilo super da od dvoje ljudi može nastati troje novih ljudi!
    tko smisli rješenje za to i patentira izum, sigurno će se obogatiti.
  • NitkoBitan
    16.7k
    Ne kuzite izgbjeglicu. Jedini nacin suocavanja sa problemom i stvaranja nove vrijednosti je radanje nove djece! Dovedes nekoliko stotina tisuca mladih muskaraca... gdje je nova vrijednost? Oce njima Hrvatice radat vise djece nego Hrvatu (kao da nam vec u drzavi nije narusen brojcani odnos muskaraca i zena dolaskom ovih)?

    Nekako ce se izgradit nove zgrade, mirovinski sustav ce prezivjet, ali mladih/novih Hrvata ce bit sve manje i pitanje je kome mi ostavljamo nasu drzavu? Ako svjetska povijest nema dovoljno primjera kaj se dogodi kad se udio domicilnog stanovnistva rapidno smanji...

    Nazalost kurvinska politika je prepuna birokrata i kalkulanata koji nemaju onu stvar za rec istinu. Demografska piramida nam je nalik onoj koja nagovjestava izumiranje naroda/etnicke skupine. Jbs mi sve ako to nije znak za upalit sve crvene alarme iznad glave... Ocito je bitnije koliko dnevno imamo zarazenih od nekog virusa, koliko je cijepljenih, je li pobacaj besplatan i kome je dostupan... problem numero uno se ignorira.
  • Sljeme
    2.4k
    Nemam ništa protiv onih koji dolaze ovdje radit i poštuju zakone i kulturu, ali problem je kaj se o životima tih ljudi prije dolaska ne zna gotovo ništa. Na stotine agencija nastalih prek noći uzimaju lovu na njima, a ljude odabiru bez ikakve posebne kontrole. Pitaj Boga koliko njih je u svojim sredinama bilo osuđivano, koliko njih ima psihičke probleme, možda među njima ima i pedofila. Dovodi ih se bez kontrole, većina ne zna ni engleski, a kamoli hrvatski.
  • Tom Hanks
    3k
    Ne zanimaju me ni ilegalni ni "legalni" azijati i afrikanci,sve nazad otkud su izgmizali a nek im slobodno pridruže i njihovi branitelji koji ih nešto žale
  • Bosskovitz
    11.5k


    I što radimo po tom pitanju?

    Eto, drago mi je da smo barem prebacili ovu raspravu s rasprave protiv tih ljudi koji tu legalno dolaze raditi na stvarne krivce za problem - nas same. Mi biramo vlast koju imamo i biramo teme koje su nam bitne.

    Javna vlast ne nudi rješenja za ove probleme, a trebala bi. I ta rješenja nisu evo 1.000 eura za svako dijete nego su vrlo suštinska: mladi si danas u Hrvatskoj, a u većim hrvatskim gradovima pogotovo, teško mogu priuštiti stanove; nedostaje vrtića, nedostaje roditeljskih beneficija, nedostaje osiguravanja jednakosti prilika na radnom mjestu za žene, nedostaje poticaja... a da bi javna vlast bila prisiljena nuditi rješenja, to bi ljudima koji glasaju trebao biti prioritet. A nije. Svi govore da im je to bitno, ali u ovoj zemlji se ljudi dižu za svaku pizdariju, samo ne za ono što bi im zaista trebalo biti bitno.
  • NitkoBitan
    16.7k
    Mislim da bi fer bio jedan gradanski referendum o prihvacanju strane radne snage jer se to tice svih gradana RH, utjece na svakodnevni zivot itd.

    Bolje da bude "sami pali sami se ubili" nego "sami pali drugi nas ubili".

    nedostaje osiguravanja jednakosti prilika na radnom mjestu za ženeBosskovitz

    Slazem se, jedan od problema koji je po meni jednostavno rjesiv. Zakonski zabranit pitanje o planiranju obitelji/djece prilikom zaposljavanja, te davanje otkaza tijekom trudnoce (zbog same trudnoce jel, ako je neki drugi razlog potrebni bi bili dobrani dokazi).
  • FrenchMontana
    625
    Najlosiji argument kad ekipa kaze “zas bi radili djecu vidis kakva nam je propala drzava i nema se novaca”… ko da u Bangladešu zivimo.

    Evo Zapadne drzave imaju novce i “uređenje” pa im je natalitet u minusu. Ljudi su sebicna govna, zato sve manje ima djece. U isto vrijeme migranti se razmnozavaju ko zecevi. Pojest ce nas.

    Ne zanimaju me ni ilegalni ni "legalni" azijati i afrikanci,sve nazad otkud su izgmizali a nek im slobodno pridruže i njihovi branitelji koji ih nešto žaleTom Hanks

    Potpisujem.
  • Neki tip
    21.3k
    Dečki, ja se samo nadam da svoje riječi pratite i djelima.

    Da je demografija dugoročni problem broj 1 ovog društva sam sa svojim najbližim prijateljima komentirao još prije 15, 20 godina kada smo bili u svojim 20ima.

    Otada nas petorica, eto da uzmem u obzir ljude koji su mi u užem krugu prijatelja bili i tada i danas su, imamo ukupno - petero djece.

    Dakle nas 5, 5 naših žena, ukupno imamo 5ero djece. Ni sebe nismo nadoknadili.

    Od toga je mojih dvoje.

    Nije sve do osobnih odabira, naravno, život piše svoje priče, ali hoću vam reći da je puno lakše trubiti što sve nećeš, nego napraviti ono što trebaš.

    (Naravno, znam s foruma i neke iznimke koji u praksi žive to što govore, barem u tom dijelu (ono što ja znam) i za to imam puno poštovanja)
  • Neki tip
    21.3k
    Zakonski zabranit pitanje o planiranju obitelji/djece prilikom zaposljavanja, te davanje otkaza tijekom trudnoce (zbog same trudnoce jel, ako je neki drugi razlog potrebni bi bili dobrani dokazi).NitkoBitan

    Pa i jedno i drugo je zabranjeno.

    Ok, nije tesko pretpostaviti da slijedi nesto a la "ali se ne poštuje", no ja ti odgovaram na ono što si napisao, a ne na ono što možda možeš ubuduće napisati.

    Zakonski je zabranjeno.

    Trudnici se ne može dati otkaz zbog trudnoće, a ne može joj se dati niti uopće, ako ima ugovor na neodređeno.

    Isto vrijedi i za pitanja o planiranju obitelji. To je zabranjeno, dakle regulirano.
  • nemapredaje
    3.1k


    Ali može čim se ista vrati s porodiljnog.
  • Neki tip
    21.3k


    Pa kak bi to regulirao? Odgovarao sam na zaključak da treba "zakonom zabraniti otpustanje trudnica" ispravnom tvrdnjom da je zabranjeno.

    A i na porodiljnom je zabranjeno.

    Nisam ni rekao da je "bivšim trudnicama koje to više nisu, koje su bile na porodiljnom pa se vratile na posao" zabranjeno dati otkaz.

    Možda bi se i tu moglo staviti dodatnu zaštitu od recimo 3 mjeseca ili 6 mjeseci, umjesto 15 dana od povratka, no opet bi se moglo reći "zasto 6 mjeseci, a ne 2 godine".

    A i tada ugovor na neodređeno poslodavac može otkazati iskljucivo pod zakonom o radu propisanim uvjetima.
  • nemapredaje
    3.1k


    Samo hoću reć da trudnice nis zaštićene sve dok im je moguće dati otkaz čim se vrati na posao.

    Pa makar to bilo i 3 mjeseca kao što si rekao. Onda nako par godina 6 mjeseci, pa godina. Barem bi pokazali da žele nešto napraviti po tom pitanju.
  • Neki tip
    21.3k
    Ljudi, tamo na onim Prijedlozima, pohvalama i kritikama sam agitirao za zabranu svih nedinamovskih tema i sad opet drljamo o demografiji i imigrantima ove i one vrste.

    Drljamo, dakle mene uključujući iako sam argumentirao zašto predlažem zabranu.

    Umara demantiranje netočnih navoda, pa onda odgovaranje na "ali" premda taj dio iza "ali" nije ni postojao kad sam isprva odgovarao i eto ti začas kilometarske rasprave u kojoj osobno zapravo nisam namjeravao sudjelovati.

    Želim vas sve gledati kao dinamovce, a ne kroz stavove i mišljenja o različitim političkim, svjetonazorskim ili životnim pitanjima.

    Ovime moje sudjelovanje u nedinamovskim temama završava i tu i na Šanku i bilo gdje gdje se eventualno prikradu.
  • nemapredaje
    3.1k


    Da, tek sada vidim u kojoj smo temi :lol:
  • db-izbjeglica
    15.1k
    nema zakona, nema mjere, nema stranke, nema političara koji može riješiti problem "nedostatka ljudi" i čarobnog pronalaženja mehanizma za "stvaranje novih ljudi".

    društvo je jednostavno nakaradno, krivo se nasadilo, krenulo krivim putem, stvorile su se takve navike i sad je jako teško to ispraviti.

    degradacija na degradaciju, glupost na glupost, nakaradnost na nakaradnost i tu smo gdje jesmo.

    pa danas će se društvo rugati obitelji koja ima četvero-petero djece, to je činjenica.
    pogotovo žene-ženama....a nema normalnije stvari na svijetu od toga - očuvanje, produženje vrste i povećanje broja jedinki ukoliko postoje dobri uvjeti!

    dvoje mladih koji žele osnovati obitelj u ranim dvadesetima?
    horor - roditelji će ih prvi odgovarati od toga! prvo se zabavljaj, putuj, proživi nešto...
    opet ista stvar, nema prirodnije i normalnije svari od toga da dvoje mladih (žensko i muško, da se razumijemo) osnuju obitelj u svojoj najfertilnijoj dobi, čista biologija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.