• Draž
    1.3k
    Nisam ja rekao da su mu dovoljna četiri terena, samo sam napisao činjenicu da je u Veslačkoj isti broj terena kao i u Maksimiru.
  • emilperska
    5.1k
    Prema SN, Cibona nikad bliza gasenju..
    Tetejac maknuo tocku o njoj s dnevnog reda skupstine. Od potencijalnih shitcoin investitora, dio ekipe (Indijci) odusta. 600k EUR treba platiti za proslu sezonu do 1.8. radi licence. 6 mil EUR trenutni dugovi..
  • Bosskovitz
    11.5k


    Nek ju više ugase pa da završimo s tom sagom. Cibona je sjebana u povijesti, zajebali su ju Bandićevi ljudi, ali očito među Zagrepčanima ne postoji interes da ju se spasi pa nek onda ode u miru. I ovako od te Cibone nije ostalo ništa osim slavne povijesti koje se rado prisjećamo.
  • Nolifer
    7.9k
    Čuj to, ovaj bi ugasio Cibonu. Ne ne treba je ugasiti, zašto bi je ugasili, kad bi se mogla uzdić uz neku financijsku injekciju da se klub spasi od stečaja i gašenja? Ima tu potencijala za napredak i samo treba volje i love i siguran sam da bi se klub ponovno pokrenuo i vratio tamo gdje pripada.
  • emilperska
    5.1k

    Da..
    Sjebano je to na više razina..
    Započelo je s Bandićem koji drži vjv 50% zasluga za propast, možda i više.
    Ostalih 50% drže predsjednici, SD-ovi, vječni kapetani itd.
    Makar, mislim da trenutna vlast nije pokazala nikakvu želju da to razriješi. Iako naravno, ovo nikako nemremo na njih svalit, ali mislim da su od 2021. u ove 3 godine mogli nešto napraviti po pitanju rješenja tog problema da ne ode u stečaj.

    Sad su od Cibone digli ruke svi. Makar naći će se sad na Zoni 10ak Zonaša koji će reći da ne priznaju KK Dinamo niti će ga ikad priznat nego samo Cibona. Ali kad je 2022. trebalo Aci i onoj udruzi donirat neke novce, doniralo nas je možda 30ak nepovazanih navijača. Tu ne računam Mulu i španere koji su se odrekli potraživanja. Oni su u ovom slučaju "povezane" strane.
  • Bosskovitz
    11.5k
    Čuj to, ovaj bi ugasio Cibonu.Nolifer

    Nemoj tako tendenciozno svoditi kompleksan problem Cibone na "ovaj bi ugasio". Ja bih najviše volio da je Cibona top klub koji ima svoje navijače kojima je stalo, koji puni KCDP u ABA ligi i Arenu na Euroligi, koji posluje dobro, koji je zanimljiv sponzorima... nažalost, Cibona nema ništa od toga: navijača kojima je stalo nema dovoljno, publike koja plaća ulaznice gotovo da nema uopće, poslovanje je tragično već godinama, a malo je reći da su sponzori i investitori koji su blizu klubu mutni. Sve što Cibona ima je sjećanje na dane ponosa i slave te 6 milijuna eura dugova koje ne znam kako bi mogla platiti s obzirom da nema ništa zahvaljujući HDZ-ovoj gradskoj vlasti koja joj je 1996. oduzela dvoranu i zahvaljujući Bandiću koji joj je 2011. oduzeo poslovne prostore.

    Jedina opcija je kaj, da građani plaćaju dugove privatnim vlasnicima Cibone? Malo morgen. Znam da će neki reći "grad je oduzeo imovinu, grad nek sada plaća dugove", ali ne mogu se složiti. A sad da grad kupuje klub od nekih sumnjivih investitora? Ne znam.

    Žao mi je Cibone, ona je najveći sportski brend našeg grada nakon Dinama, ali ne vidim ni jedno održivo rješenje za njezin problem. Volio bih, ako je to moguće, da se nekako taj duh Cibone nastavi kroz KKD, ali opet ni tu se svi ne slažemo pa neću ulaziti u tu temu. Cibona je tužna priča, ali kao i Varteks, brodogradilišta, Kamensko, NK Zagreb i slični - ne može se javnim novcem nešto održavati na životu samo zbog slavne povijesti.
  • Nolifer
    7.9k


    Nije bilo tendeciozno, nego si sam napisao da je se treba ugasiti. A ja sam ti odgovorio da ne treba i da trebalo bi pomoć Ciboni, jer je Cibona dio Zagreba, dio njegovog identiteta; kroz povijest je bila pri vrhu, sad je na žalost dotakla dno i uvijek postoji nada i svjetlo na kraju tamnog tunela...
  • Bosskovitz
    11.5k
    uvijek postoji nada i svjetlo na kraju tamnog tunela...Nolifer

    Koje je to svjetlo na kraju tunela?
  • Nolifer
    7.9k


    Pa napisao sam ti, pomoć financijske injekcije, samo nisi čitao sa razumijevanjem. O tome nije na meni da tu pišem..Ipak bi se ljudi koji brinu o tome trebali sastati i razgovarati i ponuditi neku od opcija za spas kluba...
  • Teofil Kateran
    1.3k
    A otkud financijska injekcija? Tko će dati novce, neće novci past s neba. Već je bilo pokušaja spašavanja i nije se uspjelo prikupit dovoljno novca. Svi govore da bi spasili Cibonu, a na utakmicama Cibone nema ljudi.
  • emilperska
    5.1k
    Ja sam rekao jednom frendu koji je "zagrižen" Cibonaš. Zašto ne donirate, skupite se vas 50 u neku udrugu, preuzmite upravljanje klubu i odite kod TTa da vas kao građansku udrugu postavi kao neku vrstu izvanredne uprave dok se ne završi eventualno preoblikovanje.
    Oko Cibone svi vole samo pričati u stilu "ona je naše blago i brand", ali platit kartu, učlanit se i aktivirat se oko nje, ne bi nitko..

    Još 2018. dok su počimala ta žešća sranja s Cibonom je jedan moj frend s kojim sam tad bio redovan na Ciboni rekao. "Cibona će propast kad tad jer nema prave navijače, nema onu kritičnu masu koja će kad bankrot konačno dođe (a došao je) doć pred dvoranu i Poglavarstvo s bakljama i u velikom broju" pa da se Bandić ili sad TT usere i spriječi bankrot.
    Da se ovo ikad desilo Dinamo, grad bi gorio. Ne bi se mogli maknut dalje od Trnja ovi iz poglavarstva da se slučajno ikad itko sjetio poslat Dinamo u stečaj.
    Za Cibonu smo očito bili u pravu. Puno Facebook i općenito pasivnih navijača, nevoljnih poduzeti išta što ih izbacuje iz komfort zone kako bi se Cibona spasila. Zato će i propast na kraju krajeva..
  • Bosskovitz
    11.5k


    Čitao sam ja s razumijevanjem, samo si ti neozbiljan. "Pomoć financijske injekcije" ne znači ništa. Je li to poklanjanje novca građana Zagreba amerima i indijcima koji su vlasnici kluba? Je li to kupovina kluba od strane grada pa da, ne znam, Tomašević bira upravu kluba? Je li to neki partnerski ulazak u cijelu priču? Kaj je uopće "spas kluba" - je li to neki konkretni i održivi plan s osiguranim sredstvima i jasnim KPI-evima ili "samo" 600.000€ koje vlasnici ne žele sami platiti da bi se klub mogao natjecati sljedeće sezone, a onda ćemo vidjeti kaj će biti do sljedećeg ljeta kad će opet trebati "pomoć financijske injekcije"? I zašto bi se uopće trošio novac građana na Cibonu ako građanima do te Cibone evidentno nije stalo? Je deklarativno, kad treba glasati u anketi na indexu onda je Cibona svima draga, ali tko je pomogao kad se skupljalo za spas Cibone? Tko je kupio ulaznicu? Koliko ljudi dolazi na utakmice? Koliko ljudi koji kažu da "navijaju za Cibonu" zna jednog igrača Cibone ili je bilo na utakmici zadnjih 20-ak godina, izuzev možda onog nesretnog Final Foura u Areni? Koliko zna koji su uopće završili u ligi? Koliko ih ima šal, dres, zastavicu, majicu koji nisu bili na poklon nego su kupljeni zadnjih 10-15 godina?

    Treba biti realan. Super je napisati "pomoć financijske injekcije" kao da ubacuješ prosjaku 50 centi u škrabicu, ali ne ubacuješ 50 centi - poklanjaš stotine tisuća ako ne i milijune eura javnog novca, novca građana ovog grada, stranim vlasnicima privatnog kluba koji ne bi trošili svoju lovu nego bi da mi trošimo svoju. Zato sam rekao malo morgen: koje god privatno poduzeće, pa makar to bio i legendarni košarkaški klub, ne može postojati na tržištu bez da mu političari poklanjaju novac građana - ne treba ni postojati. Jer to nije "spašavanje", to je prolongiranje neminovne smrti. Jučer brodogradilišta, danas Varteksa, sutra Cibone.
  • Nolifer
    7.9k


    Ja sam ozbiljan, zvučao si neozbiljno kada si napisao da tu priču treba ugasiti, zašto bi Cibona trebala bit ugašena? Jer je u minusu? Pa zato baš, treba postojat način da se iz te situacije klub oporavi i stane na noge. U dubinu problema nejdem, ali na tragu sam ovoga što je kolega @emilperska napisao, a i siguran sam da kad bi se nešto dogodilo poput toga da bi spasilo klub od totalnog gašenja i nebi doživio sudbinu Varteksa sl, jer mogu se organizirat udruge, navijači, sponzori, zašto i Cibona nebi imala neko svoje Proljeće?
  • Kwedi
    3.8k
    Kad je bila inicijativa Zajedno za Dinamo, bila je tad i inicijativa "Akcija za spas Cibone".

    Kad je osnovan Dinamo - to smo mi, dvije godine kasnije osnovana je "Mi smo Cibona".

    Broj aktivnih ljudi koji su neki kurac pokušavali u DTSM-u i MSC-i je skoro pa identičan.

    Navijači Cibone su nakon tog probali uć u strukture kluba - nisu uspjeli, nešto slično ko Proljećari samo s negativnim ishodom.

    Stoga prestanite srat da navijači Cibone nisu kurcom mrdnuli oko ničeg.
  • Patak
    2.9k
    Ja uopće ne pretendiram da znam nešto o trenutnom stanju u Ciboni, niti da znam kako ju spasiti ali to je ipak simbol Zagreba kojeg treba spasiti i siguran sam da postoji neki model za to.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.