• emilperska
    5.1k

    A kako komentiraš onda 2022.
    Na čelo jedne od Udruga/Pokreta su stali Aco (vjv najreprezentativnija osoba) Saša Pavličić (naš nadzornik) i probalo se. Došlo se do toga da su GNK Dinamo, Mula i još ne znam tko bili pristali oprostit dugove, skupio se određen broj fizičkih osoba koje su donirale cifre između 50 do 1000 kn i na kraju je ispalo da to sve skupa nije dovoljno, da je premalo i da klub nastavlja s procedurom srljanja u stečaj..

    Nisam nigdje napisao da se nije probalo, nego da je broj ljudi koji je to htio (pod htio, mislim da se kao ja aktivno uključio,a ne pisao po FB) bio uvjerljivo premali + tu se radilo o kazališnoj publici pred kojom se nije usrao nitko, a to je zato jer Cibona NEMA pravu navijačku skupinu koje bi se netko bojao kad šalje klub u gašenje, a to se upravo događa.

    Koja je kritična masa Ciboninih navijača? Teta Elza, Captain America i ja?
  • NORTE
    11.1k
    Cibona ima jako puno simpatizera (ja) i jako malo navijača.
    S tim dugovima pitanje je vremena kad će otić u povijest.
    Dugo se i drži, a kako joj više nitko nema pomoći možda je ova ljetna pauza od košarke i njen konačni kraj.
    Ono što nije skroz nemoguće je da se uskoro osnuje novi klub istog imena.
  • mali M
    4.9k
    ja razumijem dečke kao Nolifera koji zazivaju spas i financijsku injekciju, ali moram napomenuti da je Ciboni već u nekoliko navrata dana financijska injekcija. Nije da je ovo prvi puta. A najveći problem je kako je i Boss rekao, Cibona ima privatne vlasnike, ali neka grad ili država daju financijske injekcije za spas.. Teška je situacija sa Cibonom, svi smo mi odrasli sa Cibonom, ali ja ne vidim dugoročno kako je spasiti kad ona financijsku injekciju samo posiše i opet krene tonuti...
  • emilperska
    5.1k

    Cibona nema vlasnike.
    Ona je kao Dinamo udruga građana.

    Svi clanovi su "vlasnici". Ili jos sire, svi gradani ZGa.
  • Bosskovitz
    11.5k
    zašto bi Cibona trebala bit ugašena? Jer je u minusu?Nolifer

    "Biti u minusu" nije baš egzaktna financijska kategorija, ali ako me pitaš bi li Cibona trebala biti ugašena zato što ne može servisirati svoje financijske obveze i njezini privatni vlasnici ne mogu pronaći niti jedan način da ih servisiraju osim da im političari poklanjaju novac građana - onda da, zbog toga bi trebala biti ugašena. Uostalom...

    mogu se organizirat udruge, navijači, sponzori, zašto i Cibona nebi imala neko svoje Proljeće?Nolifer

    ...organizirali su se. Probali su; pojedinci, inicijativa, poduzeća, bivši igrači, čak se i Dinamo uključio i otpisao gotovo 150.000€ duga. Nije uspjelo.

    Stoga prestanite srat da navijači Cibone nisu kurcom mrdnuli oko ničeg.Kwedi

    Jesu, nitko ne kaže da nisu. Ali naprosto ih nije bilo dovoljno. Dobar sam prijatelj s ljudima koji su uložili puno svog vremena, znanja, poznanstava, pa i vlastitog novca, u par pokušaja spašavanja Cibone, no svi su propali. Nolifer predlaže ideje koje bi se možda mogle napraviti, ali sve "možda bi se moglo" su se probale i potrošile te smo došli do ovoga gdje smo danas: Cibona je nikad lošija, na samrti, s nekim crypto investitorima s drugog kraja svijeta koji žicaju novac zagrebačkih poreznih obveznika.

    EDIT: da, Cibona nema "vlasnike" u pravnom smislu te riječi, ali ima svakom drugom smislu.
  • mali M
    4.9k
    oprosti mi onda, ja sam bio pod dojmom da Cibona ima privatne vlasnike.. Kako misliš svi građani ZG-a? ja se nisam nigdje upisao, prijavio ili učlanio.. Ne zezam te nego zbilja pitam, ne pratim stanje Cibone već neko vrijeme, pa sam sad upao kao drek u punč.
  • The Undertaker
    5k
    Da li Cibona može u preoblikovanje u s.d.d. ili je taj vlak prošao?
  • Nolifer
    7.9k
    I opet nisam dobio odgovor na svoje pitanje, što Cibona ne bi imala svoje Proljeće?

    Isto mogla bi se privatizirat, preoblikovat, ima načina.

    Samo je pitanje volje i love, jer vremena je sve manje.
  • emilperska
    5.1k

    Cibona je udruga građana sa svojim članovima. Iskreno, ne znam da li u današnjoj Ciboni postoje ljudi koji aktivno plaćaju članstvo. Ja sam bio član možda 2 godine prije nekih 6-7 godina kad su neke akcije za spas isto bile. Danas nisam vidio da postoji išta da se netko učlani u 2024.
    Osnivač te udruge formalno je Grad Zagreb koji je nadležan za nju. On je najbliže tome nečemu da se ponaša kao vlasnik odnosno odgovorna osoba. Ali vlasnik kao takav udruge ne postoji. Udruga nema aktivno članstvo i onda je po meni sva odgovornost na Gradu kao osnivaču.

    https://www.cibona.com/clanstvo/
    Vele da ako želiš postati član im se javiš i da će te onda kontaktirati :)

    Prepostavljam da nema više od 50 članova ako maknemo igrače, trenere i oml.pogonon koji su članovi klubu samim postojanjem..

    Edit:
    Ja sam osobno digao ruke od Cibone 2022. niti pratim više niti me zanima aktivno. Tako da nisam ni iznenađen da i iz Grada jedva čekaju da ih zatvore i da si skinu tu omču oko vrata jer se Cibona više ne može spasit s ovim objektivnim datostima koje postoje gdje je zapravo ključan problem da ljude boli i bolio ih je kurac na nekoj aktivnoj razini (na pasivnoj razini svi ćemo pisat na Zoni "bla bla bla Cibona ima navijače bla bla, Cibona je instituacija".
    Garantiram da se skupi 1000 ljudi i ode pred Poglavarstvo i čeka TT-a (iako čovjek nije direktno kriv za ovo) da im odgovori na pitanja da bi našao neki način da odgodi umiranje Cibone za bar 3 godine.
  • Sajla
    5k
    Samo je pitanje volje i loveNolifer

    oni koji imaju volje nemaju 6 mil + 600k eura, a oni koji imaju tu lovu nemaju volju :(
  • miro
    4.2k
    Ne razumijem zašto netko sada ne ponudi Tedeschiu da preuzme klub? Znam da mu ranije nisu htjeli Bandić i njegova klika to dozvolit, pa je ovaj osnovao Cedevitu, ali valjda bi se sad dalo nešto dogovorit
  • mali M
    4.9k
    što Cibona ne bi imala svoje Proljeće?Nolifer

    Nolifer, ali da bi imala svoje Proljeće mora imati onih koji će biti to Proljeće. Tužna je to i teška priča, kužim da želiš da se sve poduzme da se spasi, ali da sad organiziraš hod za Cibonino proljeće od dvorane do trga, hodalo bi vas vjerojatno 300... ako... mislim da ti se zato postavlja pitanje isplativosti spašavanja. nek me niko krivo ne shvati, kažem, odrasli smo svi uz Cibonu, svi mi koji nismo previsoki smo šutirali trice i išli u egzibicijske šuteve uz urlike "Chucky"!!! ali kad nema volje samih navijača neznam kako je to izvedivo. to mi nekako dođe kao da netko kaže zašto ne upucamo financijsku injekciju i spasimo NK Zagreb.
  • emilperska
    5.1k
    Postavit ću pitanje, malo nepopularno..
    Da li Zadar (kakvi god da jesu, ima aktivne navijače) ili Partizan mogu ikada propasti u smilu da se ugase?
    Ne mogu, zato jer bi karikiram bilo mrtvih negdje da netko napravi taj finalni čin i ugasi ih..
    Zato je Parrtizan životario 5 godina, ali nije bio ugašen i kasnije je njihov predsjednik četnik radi dizanja popularnosti, dao pare i njima ne samo zvezdi. Zadar je Partizan na nižim razinama, ali isto lokalcima tamo znači nešto, postoji kritična masa i svaki put kad neki HDZ tamo dobije izbore, ubrizgaju se neki novci preko nekog sponzora donacije i klub ide. Prvak je kakve takve lige 2 godine zaredom.
    Cibona kao povijesno dosta veći klub od Zadra i Zvezde, nema prave navijače. Nema navijačke skupine koja će podignut glas pa i "zaprijetiti" kada bi netko pomislio da će poslati klub u stečaj..
  • Nolifer
    7.9k


    A da znam.. Kaj će na kraju bit, vidjet ćemo i thx na odgovoru....
  • Common Sense
    796
    Dobar sam s jednim bivšim igračem Cibone, u prošloj sezoni primio je od kluba 1 (jednu) od 12 plaća. S tim da plaće nisu ne znam kakve, toliko bi mogao dobiti i da taksira za Uber ili Bolt. Što više reći?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.