• The Undertaker
    4.5k
    Da li je to provjereno? Ja sam čitao i da je svo zemljište uknjiženo na Grad. Ima li netko točnu informaciju?
    Stadion se dograđivao i za vrijeme Tuđmana a Bandić je imao i raspisan natječaj. Kako je to rađeno ako zemljište nije bilo uknjiženo na Grad?
  • Dudu9
    597
    Bandić je i htio prebaciti stadion na drugu lokaciju tako da je znao za sve
  • jedan u nizu
    6.8k
    koji su samo produkt tvojih uvjerenja (krivih)mali M

    kako je lijepo misliti da netko ima krivo uvjerenje i misli da je njegovo ispravno. Ti niti ne znas moja uvjerenja, niti ja znam tvoja pa takve stvari ne koristim u raspravama.

    Drago mi je da si se malo raspitao i došao do glavnog problema koji je sadašnjoj vlasti ideološkimali M

    kada imas dvije razlicite strane uvijek je problem ideoloski, nekome je jedna ideologija bliza, a druga strana. Tu uvijek treba naci kompromis, pogotovo kad aje neka vlast u pitanju. Da vlast treba biti za sve, ne samo za svoje 'sljedbenike', ali isto tako je normalno da ce oni vise gurati neke svoje stavove koji se razlikuju od stavova onih koji nisu izabrali tu vlast.
    Tako da se nadam se da ce tu doci rijesenja izmedu grada i crkve, a moze doci jedino kompromisno,

    cekaj, ja imam auti, trazim 10 tisuca za njega, ti nudis, ne znam, 6 te ako ja nedam tovje lihvarenje?Jaro

    totalno si promasio cijeli fudbal. Tu nemas nadmetanje ili kupce koji ce ponuditi svoje cijene koje mogu biti iznad trzisne. Imas zemljiste, posjed koji mozes prodati samo jednoj stranci. Kada su u pitanju poslovi grada,drzave ti poslovi moraju biti po trzisnoj cijeni vise manje. Zato i imamo afere kada se zemljijsta i nekretnine od strane vladajucih kupuju/prodaju po ne trzsnim cijenama.
    Ako drzava kupuje zemlju zbog prometnice, ti imas kucu vrijednu 100k, a drzava ti ponudi 20k i kaze uzmi ili ostavi, rusimo ti kucu svakako, jel bi rekao da su lihvari? Da rekao bi. Nekada si ti mogao staviti svoju cijenu i cjenkat se, zato su ti poslovi trajali desetljecima. Sada imas zakone koji jasno kazu da moras prodati svoju kucu ali po trzisnoj cijeni, ne smijes traziti 200k, ali ti ni drzava ne smioje ponuditi samo 20k.
    Da li sada razumijes o cemu pricam?

    Ponavljam, ako je tih 11 lokacija jednako vrijedno kao maksimir apsolutno nemam problema i ne vidim nista lose u tome. Ali ako tih 11 lokacije nadilazi puno vise ono od stadiona e onda to nije fer. Isto tako, ako taj maksimir vrijedi daleko vise od tih 11 opet cu reci da nije fer ali za drugu stranu.

    ali realno cisto lokacijski sve su to "pripizdine" u odnosu na Maksimir.Jaro
    prvo nebi se slozio da je pola toga pripizdina, drugo ne mozes usporediti cijenu nekog zemljista koje je gradevinsko i na kojem mozes graditi zgrade/kuce i zemljiste koje ne mozes niti kupiti jer je tamo stadion, i jer nitko drugi nema pravo kupnje toga, a jos najmanje sagraditi nesto.
    Ja mogu imati 100 kvadrata povrsine na markovom trgu, ali to je bezvrijedno u odnosu na 100 kvadrata u brezovici jer na markovom trgu ne mogu nista sagraditi, a ako to tebi prodam ti isto ne mozes nista sa njom.

    vijek će dat zemljište na korištenje ako je za "veće društveno dobro i namjenumali M

    zasto onda ne prepusti Maksimir? Zasto onda trazi nesto zauzvrat ?
  • Patak
    2.6k
    Pa Crkva u ovom slučaju pregovara sa netolerantnom antikatoličkom ekipom koja je onemogućila gradnju Crkve na Savici, i to ne Crkvi, imaginarnoj instituciji nego svojim sugrađanima katoličkim vjernicima. I sad kad su na vlasti žele mijenjati prostorni plan da se ne može izgraditi ni Crkva na Vrbanima. Navijači trebaju stadion a vjernici Crkvu. I kako sa takvom ekipom Crkva može razgovarati i pregovarati kad ne može imati povjerenje u dobre namjere istih, tako da nije dovoljno dobiti zamjenske lokacije i zemljišta za Crkve, nego se trebaju osigurati od budućih sabotaža gradnji Crkvi.
  • Dudu9
    597
    Procjena je da crkveni dio na Maksimiru vrijedi 20mil eura
  • jedan u nizu
    6.8k

    pa kao sto rekoh, uvijek imas dvije ideologije.
    Siguran sam da i dovoljan broj ljudi ne zeli gradnju tih Crkvi u tim naseljima, i ta ekipa naginje trenutnoj vlasti i sigurno je jedan od razloga zasto su glasali za njih. Tako ce i bit dok se ne promijeni vlast, da recimo dode druga vlast, sagradi Ckrvu imat ces prosvjede protiv gradnje. Jednostavno kolo zivota, tako to ide. Osobon ne naginjem ni jednoj ni drugoj strani, i iskreno me zabole oce li graditi Crkvu na jednom mjestu ili drugom. Ne idem osobno u crkvu pa mi je svejedno gdje ce se graditi, ali niti mi ne smeta crkva kao gradevina, niti ljudi koji idu tamo. Svako ima svoje i postujem sve. I uvijekcu biti za kompromisno rijesenje.

    Iznosim svoje misljenje vezano uz ovo prvenstveno jer me smeta kako svi govore da tu samo grad steka, a zapravo se dvije(ili tri) strane dogovaraju. Sigurno se pita i jedne i druge.
    Ali opet cu pitati, ako je crkva tako fina i postena, i uvijek ce se odreci svoga, zasto to onda jednostavno ne daju ljudima da se napravi stadion?
    Zasto prije nisu rijesili ta zemljista kada na vlasti nisu bili ovi koji imaju drugaciju ideologiju? Po mom misljenju im je ovo palo kao budali samar jer time mogu pritisnuti grad da dobiju to sto zele.

    Kao sto je netko rekao, realno, najrealnije, ova trenutna gradska vlast je naparvila najvise po pitanju stadiona i dinama. Sama jasna i konstanta komunikacija da grad nec sudjelovati u stadionu dok su kirminalci u klubu je veliki plus za sve navijace dinama, i veliki pritisak da dode do demokratizacije. Da toga nije bilo, sve se bojim da bi se Mumija i Zoric vrlo lako dogovorili i da nebi bilo ni k*rca od ovog sta sad imamo. Koliko god se ljudi nece sloziti s time da je grad dosta zasluzan za ovo, jer im se ideologije razlikuju, treba shvatiti da je ovo maloprije receno istina.
    Zato mi je glupo govoriti da je tu samo grad kriv jer se ne mogu dogovoriti. I to uzdizanje crkve da samo dobro hoce, zasto onda jednostavno ne daju to gradu?
    Ne kazem da je u grad cist, nego da su i jedni i drugi zasluzni sto se to toliko odugovlaci. (makar nekako mislim da ce se to ekpresno rijesiti ako se izglasa novi statut za koji mjesec)

    Treba se dogovoriti, fer i posteno. Po meni najpostenije isplatiti to zemljiste i dovidenja, koliko god to kostalo. Ovako mi se to svodi na 'ucjene' i 'lihvarenje'. Nadam se da ce me buduci dogovori grada, crkve i drzave razuvjeriti i da sam u krivu.
  • Patak
    2.6k
    Pa kad se ne mogu dogovoriti s isključivom ekipom koja svojim sugrađanima brani gradnju Crkvi. I još bi time dala vjetar u leđa takvoj političkoj opciji.

    Da sam ja na mjestu Crkve rekao bi im prije bilo kakvih dogovora na kojima bi vi ostvarili političke poene, izgradite vjernicima Crkvu tamo gdje ste im to branili iz čiste mržnje jer nikakvih argumenata niste imali, kao ni za ovu na Vrbanima.
  • jedan u nizu
    6.8k

    pa mogu komotno pricekati sljedecu vlast da se lakse dogovore. i za to vrijeme napraviti dobro dijelo i pustiti ljudima da imaju stadion. (nije da se samo njih pita, ovdje samo karikiram)
    ili su to mogli napraviti u zadnjih 30 godina kada nije bilo ove dijametralno suprotne vlasti.

    I tu jednostavno dolazimo do toga da teza da ce crkva uvijek dati i ustupiti svoju imovinu radi drustvenog dobra, je jednostavna laz.
  • Patak
    2.6k
    A čuj, ne znam tko je to rekao da će Crkva uvijek dati i ustupiti svoju imovinu da bi to proglasio laži. Gledaju svoj interes, to je sve. U biti imam ja puno svojih prigovora na Crkvu kao instituciju, i kod nas i u Vatikanu, samo kažem kako navijači žele stadion, tako vjernici trebaju Crkvu, to treba razdvojiti.
  • jedan u nizu
    6.8k
    netko je tu u ovoj raspravi to napisao, zato to i komentiram.
    Nek se gradi i stadion i crkve. Ako to vecina ljudi zeli. Ako vecina ljudi zeli novi stadion na maksimiru (a zeli) neka se gradi. Ako vecina stanovnika kvarta zeli crkvu na toj lokacij neka se gradi. A ako manjina zeli crkvu a vecina ne, onda se treba naci druga lokacija i kompromisno rijesenje. Jbg, tako svijet funkcionira.

    Da se nadovezem zasto sam rekao da mi smeta misljenje ljudi da grad zajebava. Osim onog sto sam rekao u postu prije, tu ce biti da je HDZ omogucio dinamov stadion. Jer eto ispada da je misljenje ljudi takvo da grad nije htio dati zemljista ckrvi, ali je tu uskocio spasonosni i svemoguci Plenkovic i lupio sakom u stol, izvadio kesu i isplatio ta zemljista. A zapravo grad je napravio nenormalno vise za stadion i za dinamo nego plenkovic.
    Plenkovicu je dinamo krava muzara samo i htio je izvuci lovu iz njega i sudjelovati u stadionu.

    Evo ovu informaciju nisam do sada davao van, jer ne zelim zvucati kao razno razni insajderi na zoni.
    Ali po pitanju HDZa, Zorica i dinama. Osobono poznajem covjeka koji je clan sire familije Damira Zorica. Ta osoba ga je upoznala jednom i tvrdi da je iskusanjara i da je teski HDZov pijun. Ta osoba mi je proslo ljeto rekla kako ce mu taj rodak Zoric postati predsjednik dinama, da javljaju po familiji i da se ceka samo potvrda (pretpostavljam skupstine). To je bilo dok je Antolic jos bio u klubu, ja nisam ni znao tko je Zoric niti se u medijima ista pricalo o strujama, smjenama i svemu sto je slijedilo. Ta osoba mi je rekla jos tada, prije vise od godinu dana da je Plenkovic 'naredio' Zoricu razgovor i odlazak u medugorje kod mamica na dogovor da ovaj preuzme dinamo. Zoric to nije bas htio, boli ga pipi za dinamo, ali je HDZov poslusnik i jaci i iskuni igrac pa je to i napravio. Dalje se desilo sto se desilo.

    I sad neka meni netko kaze da HDZ zeli dobro dinamu, da je napravio najvise za dinamo. A pobrat ce zasluge za novi stadion jer crkva=hdz.
  • NORTE
    9.9k
    Dobro je da postoji gradska oporba, posebno ako vlast donosi neke loše odluke.

    I u nekim drugim četvrtima su vlast koalicijom oformili bandićevci, hdz i desnica.
  • Jaro
    6.1k
    I u nekim drugim četvrtima su vlast koalicijom oformili bandićevci, hdz i desnica.NORTE



    nije poanta u tome - poanta je u dobrim starim zetoncicima koji ce se prebaciti u "ispravne" redove...
  • Mali Zeus
    10.5k
    I u nekim drugim četvrtima su vlast koalicijom oformili bandićevci, hdz i desnica.NORTE

    Di se još to dogodilo?

    Jebiga, Možemo kako raste tako im dolazi tko god vidi priliku, a kad vide da to ne ide promijene kaput.
    Iznenadila ih politika, a oni bi se natjecali na parlamentarnim izborima i još istaknuli i kandidatkinju za premijera.
  • mali M
    4.1k
    I tu jednostavno dolazimo do toga da teza da ce crkva uvijek dati i ustupiti svoju imovinu radi drustvenog dobra, je jednostavna laz.jedan u nizu

    evo ja sam to rekao i ponovit ću jer ti govorim iz prve ruke, a ti dalje izvrći rečenice. Rekao sam da Crkva će uvijek dat zemljište NA KORIŠTENJE ako je za veće i opće društveno dobro! ne laži i ne izvrči moje riječi. Crkva bi i je i sada dala dozvolu gradnje, ali ajde da ti ponovim po stoti put: GRAD ŽELI DA SE MAKNE SA TOG ZEMLJIŠTA. I što, onda Crkva mora reć, oprostite gospodine TT uzmite i cijeli Kaptol samo se najte ljutiti.. baš si trol i izvrćeš vrlo jasne stvari koje sam rekao.
    kada imas dvije razlicite strane uvijek je problem ideoloski, nekome je jedna ideologija bliza, a druga strana. Tu uvijek treba naci kompromis, pogotovo kad aje neka vlast u pitanju. Da vlast treba biti za sve, ne samo za svoje 'sljedbenike', ali isto tako je normalno da ce oni vise gurati neke svoje stavove koji se razlikuju od stavova onih koji nisu izabrali tu vlast.
    Tako da se nadam se da ce tu doci rijesenja izmedu grada i crkve, a moze doci jedino kompromisno,
    jedan u nizu
    dvije stvari vrlo jasne, možda tebi i ne. Crkva nije ideologija nadao sam se da toliko znaš. ako tvrdiš da je onda se vraćamo da si licimjer kad kažeš da neznam tvoja "uvjerenja" jer su vrlo jasna po epitetima koje su ljepio Crkvi da su licimjeri i lihvari.. jel? kom ti mažeš oči da mi je samo vidjeti...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.